Termín:
13. 10. – 21. 10. 2016
Počet dní:
9 (čt – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 7:30
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Maximální obsazenost

3 dospelé osoby2 dospelé osoby + 2 deti

Pláz

Široká písečná pláž je přímo u hotelu. Slunečníky, lehátka, matrace a plážové osušky jsou zdarma.

Poloha

Luxusní nově otevřený resort (v provozu od roku 2007) v oblasti Makadi Bay, přímo u pláže zálivu Sharm El Arab, v jednom z nejlepších míst k potápění a šnorchlování v oblasti Hurghady – Makadi Bay. Skládá se z třípatrové hlavní budovy a přízemních bungalovů v zahradě. Doporučujeme náročnějším cestovatelům, kteří vyhledávají luxusní ubytování a výborné služby, pro rodiny s dětmi, milovníky potápění, novomanžele.Poloha: 38 km od centra Hurghady, 33 km od letiště v Hurghadě. Do centra Hurghady-Sakkala jezdí několikrát denně hotelový autobus (za poplatek), popř. je možno využít služeb hotelového taxi.

Stravování

All inclusive.

Vybavení pokoje

Pohodlně a elegantně zařízené pokoje s individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelna s vanou nebo sprchou a WC, fénem, telefon s přímou volbou, SAT/TV, minibar (za poplatek), bezpečnostní schránka a balkon nebo terasa. Dětská postýlka na vyžádání zdarma, 2 pokoje pro handicapované hosty, propojené pokoje na vyžádání – nutná včasná rezervace. Ubytování v bungalovech – za příplatek, na vyžádání, informace o ceně v CK. Cestovní kancelář nemá vliv na přidělování jednotlivých pokojů.

Vybavení hotelu

Vstupní hala s recepcí, 3 restaurace, 4 bary, „Shisha“ koutek, obchodní arkáda, lékárna, pěkné bazény s výhledem na Rudé moře (z nichž jeden je od listopadu do března vyhřívaný) a bazén pro děti, animační programy, miniklub pro děti a dětské hřiště, tenis (osvětlení za poplatek), stolní tenis, šipky, plážový volejbal, za poplatek: fitness, kulečník, sauna, pára, masáže, potápěčské centrum a vodní sporty na pláži.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Azur Reizen. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

77 uživatelů

Pořadí

68. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada.

Poslední komentář

27.9.2016 | PAVICE
Datum pobytu: 1.9.2016
už bych tam nikdy nejela byly jsme moc zklamané

Nejnovější recenze

2
17.9.2016 | martina
Datum pobytu 1.9.2016
2/5 - Horší
Pouze 3hvězdičky i to je možná hodně
1
22.8.2016 | sara
Datum pobytu 1.7.2016
1/5 - Nic moc
bylo by tam krasne ale musel by majitel na to dbat je to velka skoda
1
21.7.2016 | Kolajda
Datum pobytu 1.7.2016
1/5 - Nic moc
Byl by to krásný hotel s výhledem na moře a zátokou a nechává ho majitel zdevastovat Egypťany.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


AL NABILA GRAND MAKADI *****

Číslo zájezdu: 553715
Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Všechny termíny a možnosti (16)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
17 350 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
13 dní
all inclusive
16 650 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
14 350 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
2 lůžkový bungalow, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
19 000 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
3 lůžkový pokoj standard, přistýlka
9 dní
all inclusive
13 900 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
3 lůžkový bungalow, přistýlka
13 dní
all inclusive
18 300 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
2 lůžkový bungalow, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
15 400 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
3 lůžkový bungalow, přistýlka
9 dní
all inclusive
14 950 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
25 250 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
2 lůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
19 350 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
3 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
13 dní
all inclusive
24 600 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
3 lůžkový pokoj Promo, přistýlka
9 dní
all inclusive
18 950 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
jednolůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
21 300 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
jednolůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
16 850 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 21.10.2016
jednolůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
24 600 Kč
Letecky
Praha 7:30
13.10 – 25.10.2016
jednolůžkový pokoj Promo, 2 přistýlky
13 dní
all inclusive
33 500 Kč