Termín:
1. 4. – 8. 4. 2017
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Původní cena:
15 580 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Poloha: hotelový komplex se nachází v oblasti Abu Soma cca 45km od letiště a cca 50km od centra Hurghady (hotelový shuttle bus za poplatek). Pláž: písečná pláž se skvělými podmínkami pro šnorchlování a potápění, pozvolný vstup do moře, molo, doporučujeme boty do vody, plážové ručníky, lehátka a slunečníky zdarma.

Stravování

V ceně: all inclusive &ndash, snídaně (07:00-10:30hod), oběd (12:30-14:30hod) a večeře (19:00-22:00hod) formou bufetu, výběr z místních alkoholických a nealko nápojů servírovaných po skleničkách, víno servírované pouze během obědů v určitých restauracích (za příplatek: importované alkoholické nápoje, uzavřené lahve s pitím). Restaurace a bary: hlavní restaurace „The View“ (snídaně, obědy, večeře), restaurace „Sun Set“ (pizza a těstoviny, obědy a večeře, sezónní), a lá carte italská restaurace „Paparazzi,“ restaurace „Duetto“ (mořské speciality, za poplatek), bar „Bridge“ (u hlavního bazénu, alkoholické a nealko nápoje), bar „Randezvous“ (na pláži, snack, alkoholické a nealko nápoje), bar „Refresh SPA“ (09:00-západ slunce), bar „Bistro“ (v lobby, snack 24hod denně), kavárna „Oriental“ (18:00-24:00hod, vodní dýmky, místní nápoje, popcorn a zmrzlina, za poplatek), bar „Vitamin“ (10:00-západ slunce, džusy a zmrzlina, za poplatek).

Ubytování

Celková kapacita: 371 pokojů a suite. Základní vybavení: balkon nebo terasa, individuální klimatizace, telefon, SAT TV, trezor, minibar, koupelna s vanou, fén. Kategorie:
* 211 standard pokojů (32m2)
* 59 family pokojů (49m2) &ndash, 1 velká místnost
* 22 family pokojů (65m2) &ndash, 2 místnosti s 1 koupelnou
* 72 deluxe pokojů (32m2) &ndash, zařízení na přípravu čaje a kávy
* 4 junior suite (45m2) &ndash, jacuzzi sprcha, minibar s nealko nápoji, zařízení na přípravu čaje a kávy
* 3 royal suite (100m2) &ndash, jacuzzi sprcha, minibar s nealko nápoji, zařízení na přípravu čaje a kávy

Vybavení

Zdarma: hlavní hotelový bazén, dětský bazén, vyhřívaný bazén u pláže s dětskou částí, 2 skluzavkami a jacuzzi, volejbal, stolní tenis, aerobik, kulečník, šachy a tenis, dětský klub (4-12let), fitness. Za poplatek: pokojová služba, potápění, vodní sporty, lázeňské centrum, internet, prádelna, hlídání dětí, herní místnost, WiFi. Zábava a animace: diskotéka „Aquarius“ (23:00-02:00hod, alkoholické a nealko nápoje, neservíruje se víno), animační programy pro děti i dospělé. Další: kadeřník, obchod se suvenýry.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • zpáteční letenku v optimální knihovací turistické třídě z Prahy včetně letištní a palivové taxy
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • česky hovořící delegát
 • 7x ubytování a stravování dle tabulky
 • povinnou galavečeři dne 24.12. a 31.12.2016 servis partnerské CK
 • povinné pojištění proti úpadku CK
 • pojištění léčebných výloh ČPP
 • zpáteční letenku v optimální knihovací turistické třídě z Bratislavy včetně letištní a palivové taxy

Základní cena nezahrnuje

 • vízum
 • cestovní připojíštění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Blue Sky Travel, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Hurghada
 • Místo dle CK: Abu Soma

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Amwaj Blue Beach Resort & Spa *****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá, molo
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

9 uživatelů

Pořadí

74. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada.

Poslední komentář

8.2.2017 | Radka
Datum pobytu: 1.1.2017
Byly jsme s dcerou moc spokojené.

Nejnovější recenze

4
15.11.2016 | Eva P.
Datum pobytu 1.11.2016
4/5 - Skvělé
Tento hotel můžu jedině doporučit. I když jsem určitě ještě na spoustu věcí, které by stály za zmínku, zapomněla, nic to nemění na tom, že tahle dovolená se fakt povedla. Kromě krásného hotelu a zeleně na tom má lví podíl personál, který opravdu nebyl vlezlý, ale naopak přátelský a užili jsme si s nimi moc a moc legrace (i s naší chabou angličtinou). Protože jsem byla v Egyptě poprvé, nabyla jsem mylného dojmu, že takhle super je to všude. Ale pozor, již zpáteční cesta autobusem na letiště (asi 50 km) mě vyvedla z omylu, když jsme cestou posbírali další klienty z jiných hotelů, kteří měli do spokojenosti fakt hodně daleko (špatné jídlo, žádné animační programy, ani balíčky na cestu,...) Takže příště jedině Amwaj!!!!
3
9.7.2014 | Lukaszz
Datum pobytu 1.7.2013
3/5 - Průměr
Za ty peníze asi dobré ale hotel bych určitě nedoporučil ani neopakoval.
3
18.5.2014 | michaela
Datum pobytu 1.5.2014
3/5 - Průměr
Jako ve škole? 3-4

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria