Termín:
5. 5. – 8. 5. 2017
Počet dní:
4 (pá – po)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Původní cena:
16 990 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Brighton • Portsmouth • Arundel • Beachy Head • Rye • New Romney • Biddenden • Bodiam • Chartwell

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Londýna. Odjezd do přímořského letoviska Brighton. Navštívíte Královský pavilon, který nechal postavit král Jiří IV. v orientálním stylu. Poté se pěšky projdete k největšímu podmořskému akváriu ve Velké Británii a v případě hezkého počasí se můžete také vykoupat v moři nebo se jen tak procházet po malebném nábřeží. Ubytování a nocleh (3 noci).
2. den: snídaně. Odjezd do přístavního města Portsmouth, kde v historických docích uvidíte mimo jiné také vlajkovou loď admirála Nelsona Victory, na které hrdinně zemřel při bitvě u Trafalgaru. Pokud netrpíte závratí můžete navštívit Spinnaker Tower, dominantu města, která se vypíná do výšky 170 m. Přejezd k hradu Arundel a návštěva rodinného sídla vévody z Norfolku s udržovanými zahradami. Návrat na hotel a nocleh.
3. den: snídaně. V dopoledních hodinách budete obdivovat křídové útesy v oblasti Beachy Head a budete moci uskutečnit procházku plnou kouzelných výhledů. Další zastávka bude v malebné vesničce Rye, která Vás překvapí svými úzkými uličkami a tradičními roubenými domy. Přejezd do New Romney odkud pojedete do Hythe parním vláčkem po úzkokolejné železnici, která je nejmenší veřejně provozovanou železnicí na světě. Na závěr dne návštěva vinic v Biddendenu, což je nejstarší komerční vinice v Kentu. Zde získáte informace o produkci vysoce kvalitního vína, jablečných ciderů a džusů. Také si zde můžete vychutnat tradiční anglický čaj s koláčky se smetanou. Návrat na hotel a nocleh.
4. den: po snídani si prohlédnete romantický vodní hrad Bodiam. Následovat bude návštěva vinařství na panství Hush Heath, kde vyrábějí víno a cider. Projdete se po vinicích a sadech, dozvíte se zajímavosti z pěstování a výroby a samozřejmě, že také ochutnáte. A na závěr navštívíte Chartwell House, což byl domov sira Winstona Churchilla. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

20.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Londýn-Praha vč. všech letištních poplatků, kabinové zavazadlo, transfer letiště-hotel-letiště, dopravu autobusem (event. minibusem) během výletů, 3 noci ve 2lůžkovém pokoji v hotelu se snídaní, jízdenku na parní vláček, služby průvodce CK, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (3 990 Kč), zavazadlo k odbavení dle letecké společnosti (od cca 1 500 Kč), vstupy cca 80 GBP.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Arundel, Beachy Head, Biddenden, Bodiam, Brighton, Chartwell, New Romney, Portsmouth, Rye
Informace o slevách

Anglie s ochutnávkou vína a cideru

Číslo zájezdu: 689659
Velká Británie, Arundel, Beachy Head, Biddenden, Bodiam, Brighton, Chartwell, New Romney, Portsmouth, Rye