Termín:
25. 9.–2. 10. 2016
Počet dní:
8 (Ne–Ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 21:25
Strava:
polopenze
Cena za osobu:

Další termíny a možnosti

Turecko

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Zažijte nezapomenutelnou exotickou atmosféru na tureckém pobřeží, poznejte vnitrozemí Turecka s unikátní památkou UNESCO - Pamukkale, obdivujte velkolepá antická města a nezapomeňte vyzkoušet vyhlášené místní lázně.

Program zájezdu:

1. den
Po přivítaní na letišti v Antalyi, bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Turecké riviéry. Poté, co se v hotelu ubytujete, následuje informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o programu zájezdu, lokalitě a místních zvyklostech. Od průvodkyň dostanete tipy na to, jak si pobyt co nejvíce užít.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

2. den
Volný den nebo možnost absolvovat jeden z nejoblíbenějších výletů - CELODENNÍ PLAVBA LODÍ S KOUPÁNÍM A NÁVŠTĚVOU ANTICKÉHO MĚSTA PHASELIS. Jedná se pozůstatky řeckořímského antického města, jež se nachází v krásném prostředí mezi mořem a lagunou, přičemž část města je i zatopena. Užijete si taktéž skvělé koupání v malebné zátoce s křišťálově čistou vodou, kde můžete potkat i želvu Caretta Caretta. Během plavby lodí se podává oběd. Podvečer návrat do hotelu.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

3. den
Dnes nás čeká společný přesun a výlet do oblasti sněhobílých travertinových jezírek - Pamukkale a antického města Hierapolis. V průběhu cesty polední pauza na oběd (fakultativně, oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem). Poté prohlídka památky UNESCO - teras Pamukkale a antického města Hierapolis s průvodcem. Klienti, kteří nemají zakoupený některý z programových balíčků, si prohlídku areálu organizují individuálně. Po prohlídce areálu přesun do hotelu v oblasti Pamukkale s možností využití termálního bazénu a wellness centra.
Přenocování v 4* termálním hotelu v oblasti Pamukkale.

4. den
Po snídaní návrat zpět na Tureckou riviéru. V průběhu cesty ještě zastávka v typické orientální tkalcovně koberců (prohlídka dílny, podrobný výklad o procesu ručního tkaní koberců, prohlídka koberců s možností nákupu). Polední pauza na oběd (fakultativně, oběd zajištěný pouze pro klienty s balíčkem), fotopauza u největšího města oblasti - Antalya a poté ubytování v hotelu.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

5. den
Dnes nás čeká návštěva světové výstavy EXPO 2016, která se letos koná právě v Antalyi. EXPO je světová výstava průmyslu a kultury jednotlivých zemí, jejíž první ročník proběhl již v roce 1851 v Londýně. Světové výstavy slouží k seznámení se s kulturou a životním stylem účastnických zemí. Hlavním tématem Expa 2016 bude „Flowers and Children“ (Květiny a děti) s motem „A Green Life for Future Generations“ (Zelený život pro budoucí generace). Budete mít jedinečnou příležitost navštívit pavilony jednotlivých krajin a seznámit se tak s jejich kulturou. Tento výlet obsahuje i oběd. Poté návrat do hotelu.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

6. den
Po snídani máme na programu výlet do města největšího města v oblasti Antalya s možností nákupů. Navštívíme malebné historické centrum s přístavem. Poté se přesuneme k největšímu vodopádu v oblasti - Karpuzkaldiran, který padá přímo do vod Středozemního moře. Jedná se o unikát! Následuje oběd (oběd zařízený pouze pro klienty s balíčkem) a po obědě nás čeká nabídka výhodných nákupů. Zavítáme do největšího šperkařského centra v regionu, kde budeme moci obdivovat bohatou sbírku šperků a dozvíme se hodně informací o jejich výrobě. Možnost výhodných nákupů. Následuje přesun do centra s koženou módou, kde se zejména dámy mohou těšit na módní přehlídku a možností výhodných nákupů. Poté transfer do našeho posledního hotelu na Turecké riviéře, kde klienti se zakoupeným programovým balíčkem B můžou čerpat program ALL INCLUSIVE.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

7.den
Individuální volno. Klienti, kteří si zakoupili zvýhodněný balíček B, mohou relaxovat s programem ALL INCLUSIVE.
Přenocování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Turecké riviéry.

8.den
Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Vybavení Hotelu

Všechny naše hotely na Turecké riviéře kategorie min. 4* mají k dispozici 24 hod. recepci, restauraci, bar (nebo několik barů), společenskou místnost, venkovní bazén některé hotely i vnitřní bazén, posilovnu nebo fitness centrum a většina hotelů nabízí i služby wellness centra. Hotely můžou nabízet i další služby (např. lékař, směnárna, prádelna, internet, obchod se suvenýry, masáže, wellness procedury, atd.). Za tyto služby může být účtován poplatek. Wifi bývá většinou k dispozici v lobby hotelu (zdarma nebo za poplatek).

Vybavení pokoje

K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky a pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV se sat., klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou bufetů (nápoje u večeře se hradí extra). Možnost dokoupení programu ALL INCLUSIVE na 6. a 7. den pobytu (viz programové balíčky).

Služby za poplatek

Možnost přiobjednat:
- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 480,- Kč / osoba
- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Fakultativně na místě:

Programový balíček A (130,- Eur), který obsahuje:
- Celodenní plavbu lodí s koupáním a návštěvou antického města Phaselis
- Transfer a vstup na kaskády Pamukkale a do antického města Hierapolis + prohlídka s průvodcem
- Vstup na světovou výstavu EXPO 2016 vč. transferu a průvodce
- Prohlídku města Antalya a největšího vodopádu v oblasti Karpuzkaldiran s možností nákupů
- 5 x obědy během jednotlivých výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Programový balíček B (160,- Eur), který obsahuje:
- ALL INCLUSIVE (6. a 7. den pobytu, zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v místech a časech určených hotelem)
- Celodenní plavbu lodí s koupáním a návštěvou antického města Phaselis
- Transfer a vstup na kaskády Pamukkale a do antického města Hierapolis + prohlídka s průvodcem
- Vstup na světovou výstavu EXPO 2016 vč. transferu a průvodce
- Prohlídku města Antalya a největšího vodopádu v oblasti Karpuzkaldiran s možností nákupů
- 5 x obědy během jednotlivých výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Poznámka
  • Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek.
  • Transfer na kaskády, vstup do areálu Pamukkale / Hierapolis + výklad průvodce není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfer, vstup a výklad průvodce je obsažen v programovém balíčku A. nebo B.
  • Fotografie hotelů a ubytování uvedené u nabídky jsou ilustrační.

    Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
    Po celou dobu pobytu budete ubytováni v příjemných hotelech kategorie min. 4*. V oblasti Pamukkale se jedná o termální, lázeňský hotel.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Charterovou letenku Praha - Antalya - Praha- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva- Transfery mezi jednotlivými hotely a do oblasti Pamukkale- Ubytování na 7 nocí / 8 dní v min. 4* hotelech místní kategorizace na Turecké riviéře a v oblasti Pamukkale (2+1+2+2 noci) - Polopenzi formou bohatých švédských stolů- Dotaci vybrané země Europe Senior Tourism a Senior Voyage- Cestu do oblasti Pamukkale (základní cena nezahrnuje transfer na kaskády, vstupné na kaskády a výklad průvodce)- Služby českého delegáta- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 480,- Kč / os. / pobyt- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

Turecko

Turecko je zemí Orientu, která vzhledem k poloze na pomezí dvou kontinentů, je přepestrou směsicí a přebohatou pokladnicí kultur, tradic a historie, lákající k poznání. Již při vyslovení jména této země, mnohým z nás se vybaví nekonečné dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky bazarů, přeplněné výlohy místních vyhlášených zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce… Turecko se však pyšní také jednou z nejstarších historií vůbec. Vždyť právě na území dnešního Turecka se vyvíjely nejstarší civilizace lidstva. Postupem času a během let a staletí tak Chetité, Peršané, Trójané, Řekové i Římané a mnohé další civilizace zde zanechali stopy svých kultur a předurčili toto území jedním z nejzajímavějších pro historiky a milovníky dějin vůbec.


ANTALYA-PAMUKKALE S VÝSTAVOU EXPO 2016-AKCE SENIOR ****

Číslo zájezdu: 557189
Turecko, Antalya

Nezávazná objednávka

ANTALYA-PAMUKKALE S VÝSTAVOU EXPO 2016-AKCE SENIOR ****

Turecko, Antalya

Termín: 25. 9. – 2. 10. 2016
Počet dní: 8 (Ne – Ne)
Doprava: letecky Praha 21:25
Strava: polopenze
Cena za osobu: 8 980 Kč

Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Objednávku také můžete dokončit telefonicky.

Táňa Mládková
800 656 610
Táňa Mládková
operátorka infolinky
Volejte nám zdarma i z mobilu
pondělí–pátek:
7.30–22.00
sobota–neděle:
8.30–22.00