Termín:
27. 9. – 1. 10. 2017
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

katalog 1.den

1. den: odjezd z Prahy v 19 h (ČB, svoz od 4 osob: HK, Pa, Po, Br, transfer přes Rakousko

katalog 2.den

2-4. den: BENÁTKY, prohlídka historického města, Piazza S. Marco s bazilikou, Dóžecí palác a kampanila, muzeum Peggy Guggenheimové, kostel San Paolo a dei Frari,57. ročník festivalu La Biennale di Venezia v Arzenálu a zahradách, lodí po kanále a naostrovy Murano (ostrov sklářů, dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami) čiBurano (ostrov s rybářským městečkem a barevnými fasádami), eventuálněTorcello, kdysi hlavní sídlo biskupa, uličky Benátek, židovská čtvrť, romantika kavárniček, odjezd 4. dne večer

katalog 5.den

5. den: návrat do Prahy časně ráno

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu během 2. - 4.dne vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám probíhajících akcí a otvíracím dobám.

Příplatky

1 100 CZK - jednolůžkový pokoj 200 CZK - záloha na Biennale (sleva od 20 osob) 140 CZK - komplexní pojištění

Doprava

autobusem s klimatizací, vybaveným barem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD. Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti naaktuální dopravní situaci. Do Benátek se dopravujete lodí, autobus každý den dojede na Punta Sabbioni k přístavišti, dále cesta lodí do Benátek , po kanálech, lagunou nebo na ostrovy. Celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy je za20 €, na 48 h za 30 € a třídenní bez omezení pak 40 €. Průvodce vybírá jízdné cestou busem do přístavu.

Ubytování

2x hotel ***na Lido di Jesolo, 2 lůž. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel se nachází v centru města. Na Punte Sabbioni vás odveze autobus, lze též využít místní autobus nebo taxi při pozdní cestě zpět. Ubytování 2. dne zájezdu je možné až k večeru ponávratu z programu po Benátkách vzhledem k úspoře času a možnostem hotelu. 3. den programu lze zůstat v Benátkách do pozdních večerních hodin. UPOZORNĚNÍ - POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE Díky legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádíturistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii . Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinnostítohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení. Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

2x kontinentální snídaně (upozorňujeme na to, že v Itálii bývají snídaně obvykle skromné) Pro vaši orientaci uvádíme orientační ceny základních potravin v Eur. Chléb 2 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1 od 2 €, pivo/limo3,50 €, pizza čtvrtka/celá v rest. od 3 €/od 10 €, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €, průměr 1 kg ovoce: 2,80 €

Benátky, zájezd na slavný festival bienále současné umělecké tvorby, Víkend s prohlídkou tohoto jedinečného ostrovního města, ostrov sklářů Murano s muzeem a sklářskými dílnami, barevné Burano a Torcello s prastarou katedrálou, plavba po kanálech, muzeaa galerie. Pokud máte zájem o festival La Biennale, hlaste, prosím, v CK - při větším počtu účastníků bývá sleva na vstupném.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

doprava autobusem, 2x hotel (2lůž. pokoje) se snídaní, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné (50 €) a cesty lodí (třídenní 40 €) a vše, co není obsaženo v odstavci Cena zahrnuje.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Geops - CK, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Benátky

Itálie

Italská republika se dělí do 20 krajů a 101 provincií. Krajina je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. K Itálii náleží řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Nachází se zde množství architektonických památek a zajímavostí dokumentující bohatou historii této části Evropy a fakt, že Itálie je rodištěm mnoha významných malířů, sochařů a stavitelů. Podnebí je středomořské, subtropické, na severu mírně středoevropské. Převažuje středomořská vegetace. Díky své nekonečné rozmanitosti a snadné dostupnosti z České republiky patří Itálie mezi velmi vyhledávané letní destinace.


Benátky a ostrovy, La Biennale 2017 ***

Číslo zájezdu: 727827
Itálie, Benátsko, Benátky