Termín:
28. 9. – 1. 10. 2017
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Vyjeďte s námi uzavřít letní sezónu do atraktivního přímořského letoviska Lida di Jesola, jehož pláže jsou oceněna modrou vlajkou. Další den navštívíme nejvýznamnější památky Benátek, ostrovy San Giorgio Maggiore Murano, které je známé výrobou sklapestrobarevný ostrov Burano, kde se vyrábí krajky a v poslední řadě téměř neobydlený ostrov Torcello.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den: Příjezd do Jesola, celodenní koupání. Odjezd na ubytování v 19:00 hod.

3. den: Po snídani odjezd do Benátek k přístavu Tronchetto, odkud se vydáme na procházku Benátkami. Zastavíme se u kostela a Scuoly San Rocco, následovat bude druhá nejvýznamnější benátská sakrální stavba Santa Maria Gloriosa dei Frari. Pokračovatbudeme k nejkrásnějšímu mostu Ponte Rialto, dále na náměstí San Marco s proslulou katedrálou, zvonicí a Dóžecím palácem. Následovat bude individuální volno k návštěvě památek. Po obědě odplujeme na ostrov San Giorgio Maggiore, kde si budete mociprohlédnout stejnojmenný kostel s klášterem, vystoupat na vrchol zvonice odkud je nádherný výhled na celé Benátky a za hezkého počasí i na vrcholky Dolomim. Na ostrově se nachází rovněž amfiteátr postavený v minulém století, inspirovaný architekturoustarověkých římských a řeckých divadel. Poté odjezd na ostrov sklářů Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou. Dále poplujeme na barevný ostrov Burano, který jeproslulý barevnou architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít hodinový rozchod k individuální prohlídce typické barevné architektury. Jako poslední navštívíme ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta,před níž se nachází Attilv trůn, na němž sedával sám vůdce Hunů Attila. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Z ostrova odplujeme v podvečerních hodinách zpět k přístavu Tronchetto, odkud se budeme autobusemvracet zpět do ČR.

4. den: Návrat do ČR kolem poledne

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

1x ubytování se snídaní
Autobusovou dopravu
1x zavazadlo, 1 x příruční zavazadlo
Free wifi na palubě autobusu

Základní cena nezahrnuje

Povinný příplatek 35 euro za vjezd do Benátek, parkovné a lodní lístek (průvodce bude vybírat během cesty)
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna
Vstupy do objektů

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Benátky

Itálie

Italská republika se dělí do 20 krajů a 101 provincií. Krajina je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. K Itálii náleží řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Nachází se zde množství architektonických památek a zajímavostí dokumentující bohatou historii této části Evropy a fakt, že Itálie je rodištěm mnoha významných malířů, sochařů a stavitelů. Podnebí je středomořské, subtropické, na severu mírně středoevropské. Převažuje středomořská vegetace. Díky své nekonečné rozmanitosti a snadné dostupnosti z České republiky patří Itálie mezi velmi vyhledávané letní destinace.


Benátské ostrovy s koupáním

Číslo zájezdu: 814679
Itálie, Benátsko, Benátky

Všechny termíny a možnosti (1)