Dovolená Chorvatsko

Chorvatsko je jedničkou českých turistů. Krásné pobřeží lemují levné apartmány, kempy, jachty i hotelové komplexy se službami na vysoké úrovni. Dovolená s dětmi v Chorvatsku je jistota – vychutnejte si vaše společné chvíle na plážích u čistého moře, vyzkoušejte skvělou kuchyni a výbornou zmrzlinu, nebo se věnujte vodním sportům.


Poslední recenze Chorvatsko

Depandance Draga , Chorvatsko, Krk, Malinska
1
25. 2. 2017 | Jana Brno
Datum pobytu: 1. 8. 2016

1/5 - Nic moc
Kromě hrozného zmíněného ubytování a přivezeného dárečku jsme hodnotili dovolenou jako krásnou. Moře a nádherné prostředí dorovnaly všechna negativa,proto jsme ani nepodávali reklamaci. Ale problémy se.... celá recenze
Vila Čale ***, Chorvatsko, Střední Dalmácie, Promajna
1
16. 2. 2017 | Terezka
Datum pobytu: 1. 8. 2010

1/5 - Nic moc
Tam uz naozaj nie.....ani zadarmo.. celá recenze
Hotel Alba **, Chorvatsko, Severní Dalmácie, Sveti Filip i Jakov
5
24. 1. 2017 | Caltová
Datum pobytu: 1. 9. 2015

5/5 - Úžasné
Tento hotel i okolí je naše srdeční záležitost. celá recenze

Chorvatsko

Nejvíce českých turistů cestuje za sluncem a mořem do Chorvatska. Na pobřeží Jaderského moře každoročně obdivují statisíce návštěvníků z naší země příjemné oblázkové pláže, piniové porosty, výbornou kuchyni, sympatické obyvatele, kulturní památky a hlavně hltají vodní radovánky. Chorvatsko má silně členité pobřeží, po Norsku druhé nejčlenitější v Evropě. Díky tomu nabízí překrásné scenérie ostrovů, poloostrovů, celých souostroví a zátok v kombinaci se třpytící se hladinou čistého moře. Oblíbené je celé pobřeží, nejvíce potom Istrie, Dalmácie a v ní zahrnutá Makarská riviéra. Věděli jste, že pobřežní délka pevniny Chorvatska je 1 880 kilometrů a se všemi ostrovy činí celková pobřežní délka země neuvěřitelných 6 280 kilometrů?

Dovolená Chorvatsko

Nejoblíbenější letní cíl českých turistů Chorvatsko se pyšní skvělými podmínkami pro dovolenou a chvíle zábavy u moře. Středomořské slunečné počasí slibuje od poloviny června do září mnoho zážitků a vydařený pobyt. Chorvatsko je jako stvořené pro pořádání mnoha výletů do národních parků, historických center měst i plaveb po moři. Země na pobřeží Jadranu je klasickým cílem dovolené autem. Zvolit můžete také dopravu autobusem, a hodit tak některé starosti spojené s vlastním vozem za hlavu. Menší část zájezdů je k dispozici i letecky z Prahy a Ostravy.

Chorvatsko je díky kouzelné přírodě a kulturním památkám ideálním cílem i pro poznávací zájezdy.

Návštěvníci obvykle kombinují stravování formou snídaní nebo polopenze s kulinářskými zážitky v restauracích. Hotely ale také nabízí možnost all inclusive stravování.

Kultura, kuchyně, atmosféra

Chorvatsko stálo od starověku na křižovatkách důležitých cest vnitrozemských i námořních, a proto můžete obdivovat četné historické památky nejen z doby starověkého Říma. Obyvatelé ctí kulturu, náboženství, odkazy. I přes bouřlivý konec dvacátého století se země vydala západním evropským směrem života a je po Slovinsku druhou nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie.

Klasická chorvatská kuchyně vychází ze slovanské tradice, díky vlivům okolních zemí jsou v jídlech i rysy sousedních národních kulinářských zvyklostí. Mnoho jídel a receptur je mimořádně starých, klidně i 500 let a více. V pobřežních oblastech jsou doma grilované ryby, dary moře a zelenina. Převládají zde prvky italské kuchyně. Další chorvatské pochoutky a suroviny: sušená šunka, ovčí a kozí sýr, mleté maso (čevapčiči), mnoho pečiva, guláše, polévky (mineštra), listové těsto, těstoviny.

Národy jižní Evropy mají něco do sebe. Ctí kulturní tradice, náboženství a klidnější způsob života. Nejinak je tomu v Chorvatsku. Místní obyvatelé jsou příjemní, veselí, šťastní ze života. Nechybí jim ani notná dávka temperamentu navíc. Atmosféra klidné dovolené u čistého moře už nemůže být dostupnější než v Chorvatsku.

Nejzajímavější místa

Celé chorvatské pobřeží je turistickým rájem pro milovníky radovánek u moře, slunce a příjemně prožitých letních chvil. Od severu na jih je k dispozici nespočet letovisek na pevnině i ostrovech. Nejblíže je to z naší země na velký poloostrov Istrii. Už za sedm hodin jízdy můžete obdivovat krásu letovisek Umag, Novigrad, Poreč, Rovinj. Centrem poloostrova je historická Pula.

Na Istrii navazuje další krásný kout chorvatského pobřeží nazývaný Kvarner. Zahrnuje oblíbená letoviska Crikvenica, Novi Vinodolski a Senj. Součástí velkého regionu Kvarneru už je také mnoho oblíbených ostrovů, jmenujme Krk, Rab a Pag jako velmi vyhledávané a Cres a Lošinj jako senzační cíle lodních výletů. Centrem regionu je velký přístav Rijeka.

Při dalším putování na jih Chorvatska začíná Dalmácie. Někdy se člení jako severní, střední a jižní. Severní Dalmácie zahrnuje vyhledávanou riviéru s velkými městy Zadarem a Šibenikem a známými letovisky Biogradem na Moru a Primoštenem. Střední Dalmácie je vůbec nejnavštěvovanější, protože pod ni spadá slavná Makarská riviéra. Z měst dominuje další velký přístav Split. Dále obdivují návštěvníci letoviska Trogir a Omiš. Jižní Dalmácie je synonymem pro region v okolí Dubrovníku.

Dalmácie je rájem ostrovů, v severní části jsou obdivované Vir, Kornat s národním parkem, Pašman, Ugljan a Dugi Otok. Střední a jižní Dalmácie oplývají slavnými ostrovy Čiovo, Šolta, Brač, Hvar, Vis a Korčula. Pozor na Pelješac, to je pouze poloostrov, avšak neméně malebný.

Nejznámějším a nejoblíbenějším cílem českých turistů v Chorvatsku je Makarská riviéra. Pod mohutným masívem pohoří Biokova na sebe od severozápadu k jihovýchodu navazují známá letoviska Brela, Baška voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog a Gradac.