Termín:
3. 5. – 10. 5. 2017
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 17:30
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Maximální obsazenost

Standardní pokoj: 2 dospělé osoby + 2 děti 3 dospělé osobyRodinný pokoj: 3 dospělé osoby + 1 dítě 2 dospělé osoby + 2 děti

Pláz

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma.

Poloha

Hotel se nachází v krásné přírodní zátoce oblíbené pro své klidné a nedotčené bílé písečné pláže. Z jedné strany obklopen křišťálově čistou vodou Rudého moře a ze strany druhé křiklavými barvami egyptské pouště. Díky této poloze a svým službám, zajišťuje resort strávení klidné a odpočinkové dovolené. Centrum města Hurgada vzdáleno cca 16 km

Stravování

All inclusive

Vybavení pokoje

Standardně zařízené pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, fénem, SAT/TV, minibarem, trezorem, klimatizací, balkonem nebo terasou

Vybavení hotelu

Vstupní hala s recepcí, směnárna, lobby bar, hlavní restaurace, kavárna, konferenční místnost, lékárna, bazén pro dospělé a bazén pro děti (lehátka, slunečníky a osušky zdarma), obchod se suvenýry, animační programy, miniclub, dětské hřiště, sportovní vyžití (plážový volejbal, stolní tenis, šipky, tenis, boccia), fitness, za poplatek – potápěčské centrum, kulečník, vodní sporty na pláži, masáže a parní lázeň, sauna. Wifi v loby za poplatek cca 5 EUR/hodina.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Azur Reizen, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Hurghada

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hostmark Grand Seas Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

24 uživatelů

Pořadí

58. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada.

Poslední komentář

2.2.2017 | Jarka Krčmařová
Datum pobytu: 1.2.2017
Pro klidnou dovolenou super, jestli někdo hledá tobogány, diskotéky , ať jde do hotelu ve městě. Pro odpočinek dávám 5 hvězd.

Nejnovější recenze

3
26.9.2016 | Ivo
Datum pobytu 1.9.2016
3/5 - Průměr
Do tohoto hotelu již nikdy.
1
15.8.2016 | lenka
Datum pobytu 1.8.2016
1/5 - Nic moc
nikdy bych se tam nevrátila,měli jsme štěstí že jsme byli přestěhování do jiného hotelu jinak bych měla po dovolené
5
15.8.2016 | Pagi
Datum pobytu 1.8.2016
5/5 - Úžasné
Tady platí staré dobré české přísloví: "Kdo chce psa bít, vždy si hůl najde ... " Za mě, plný počet hvezdiček. :-)

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


GRAND SEAS HOSTMARK ****

Číslo zájezdu: 735376
Egypt, Hurghada, Hurghada - jih

Všechny termíny a možnosti (3234)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 17:30
6.5 – 17.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
13.5 – 24.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
20.5 – 31.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
27.5 – 7.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
3.6 – 14.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
10.6 – 21.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
17.6 – 28.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
24.6 – 5.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
1.7 – 12.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
8.7 – 19.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
13 800 Kč
Letecky
Praha 17:30
3.5 – 13.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
10.5 – 20.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
17.5 – 27.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
24.5 – 3.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
31.5 – 10.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
7.6 – 17.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
14.6 – 24.6.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
21.6 – 1.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
28.6 – 8.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
5.7 – 15.7.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
13 300 Kč
Letecky
Praha 17:30
26.8 – 6.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
14 250 Kč
Letecky
Praha 17:30
2.9 – 13.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
14 250 Kč
Letecky
Praha 17:30
9.9 – 20.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
14 250 Kč
Letecky
Praha 17:30
16.9 – 27.9.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
14 250 Kč
Letecky
Praha 17:30
3.5 – 17.5.2017
2 lůžkový pokoj standard, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
16 200 Kč