Termín:
17. 6. – 25. 6. 2017
Počet dní:
9 (so – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
34 990 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-gruzie-zeme-zaslibena-gruzie-z689595/318420864/

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Tbilisi • Mstkheta • Ananuri • Kazbegi • Gori • Uplistsikhe • Batumi • Bodbe • Signagi • Velistsikhe

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Tbilisi.
2. den: po příletu (zpravidla brzy ráno) transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Po pozdější snídani prohlídka Tbilisi - okouzlující hlavní město Gruzie s fascinující historií, kde jsou všechna zajímavá místa velmi blízko u sebe. Prohlídku starého města začnete u Metekhi - kostel gruzínských králů z 12. st. a pokračovat budete u katedrály Sioni z 5. st. zasvěcené Panně Marii a baziliky Ančischati ze 6. st. Dále uvidíte synagogu, četné paláce a nádherné lázeňské domy ze 17. st. ve čtvrti sirných lázní, které byly po staletí oblíbeným místem i takových hostů, jako byl Puškin, Tolstoj aj. Po procházce ve spleti uliček s obchůdky se ocitnete na náměstí Svobody a navštívíte Národní muzeum. Večeře v místní restauraci s představením gruzínského folklóru. Nocleh.
3. den: snídaně. První zastávkou bude v bývalém hlavním městě Gruzie - Mstkheta (UNESCO). Uvidíte klášter Jvari a velkolepou katedrálu gruzínské ortodoxní církve Svetitsk-hoveli, kde uchovávají cennou relikvii - útržek Kristova pláště. Následovat bude ohromující jízda po gruzínské vojenské cestě, která vás přivede nejdříve k pevnosti Ananuri a dále podél řeky Aragvi na ubytování v lyžarském středisku Gudauri. Večeře a nocleh.
4. den: snídaně. Dnešní výlet do Kazbegi začnete přejezdem průsmyku Jvari (2 395 m n. m.), který je obklopen horskými velikány. V případě příznivého počasí zahlédnete jeden z nejvyšších ledovců Kavkazu - Mt. Kazbegi (5 047 m n. m.). Cestou můžete ochutnat vynikající minerální vodu vyvěrající ze skal. Fakultativně možnost výjezdu autem z Kazbegi přes krásné údolí a lesy ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, který se nachází v nadmořské výšce 2 170 m. Návrat do Tbilisi. Večeře a nocleh.
5. den: po snídani výlet do města Gori, kde se v r. 1879 narodil Stalin. Navštívíte muzeum, které mapuje jeho život od skromných začátků až do jeho smrti. Kousek odtud uvidíte naprosto unikátní jeskynní město Uplistsikhe, kudy procházela Hedvábná cesta. Celé město je komplexem kamenných ulic, domů, tajuplných tunelů, vodních nádrží a trhů, ale je tu i nejstarší divadlo v Gruzii. Odjezd do Batumi. Zde prozkoumáte bohatou a pestrou historii města, navštívíte botanickou zahradu a strávíte několik hodin v tomto klidném místě s působivým výhledem na Černé moře. Večeře a nocleh.
6. den: snídaně. Volný den, který můžete strávit lenošením na břehu Černého moře. Fakultativně možnost návštěvy Etnografického muzea nebo botanické zahrady. Večeře a nocleh.
7. den: snídaně. Výlet do Prometheovi jeskyně, která má velké bohatství jeskynních jevů (stalaktity, stalagmity, zkamenělé vodopády, jeskynní perly, podzemní řeky, jezera). Večeře a nocleh v Tbilisi.
8. den: po snídani se vydáte do regionu Kakheti, který je proslulý pěstováním vinné révy a nejlepšího vína. Bohatá půda, spalující slunce a těžká práce nechaly vzniknout kolem 500 variací vína. Zdejší kraj je symbolem gruzínské pohostinnosti, přátelství, tolerance a klíčem k dlouhověkosti. Navštívíte klášter Bodbe s hrobkou sv. Niny. Užijete si dechberoucí pohledy na zdejší krajinu a zažijete nezvyklé charisma královského města Signagi. Procházka úzkými uličkami městečka, ležícího na horské terase s neobyčejným výhledem do Alazanského údolí. Zastávka ve Velistsikhe, kde navštívíte rodinné vinařství, které nabízí velkou příležitost pro milovníky historie a vína. Ochutnávka vína, které je vyrobeno nejstarší metodou na světě vč. oběda. Pokračovat budete do Tsinandali, kde můžete navštívit muzeum 19. století, které vlastní člen gruzínské královské rodiny. Užijete si procházku v krásné zahradě. Návrat do hotelu a nocleh.
9. den: transfer na letiště (zpravidla brzy ráno) a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

15.

Poznámka

vzhledem k příletu do Tbilisi časně ráno mají účastníci zájezdu zajištěny hotelové pokoje pro pohodlný odpočinek a hygienu. Jelikož jde o dobu kratší než běžný nocleh, není toto ubytování uvedeno v ceníku v celkovém počtu nocí, ale jako samostatná služba zahrnutá v základní ceně zájezdu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Tbilisi–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků, transfer letiště–hotel–letiště, dopravu klimatizovaným autokarem dle programu, 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí, 1x odpočinek na hotelu v Tbilisi (po příletu časně ráno), služby průvodce CK, služby místního průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
?

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (6 290 Kč), výlet jeepem v Gergeti - cca 40 EUR/auto, vstupné cca 20 EUR, spropitné.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ananuri, Batumi, Bodbe, Gori, Kazbegi, Mstkheta, Signagi, Tbilisi, Uplistsikhe, Velistsikhe
Informace o slevách

Gruzie - země zaslíbená

Číslo zájezdu: 689595
Gruzie, Ananuri, Batumi, Bodbe, Gori, Kazbegi, Mstkheta, Signagi, Tbilisi, Uplistsikhe, Velistsikhe