Termín:
23. 8. – 6. 9. 2017
Počet dní:
15 (st – st)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha 17:30
Strava:
all inclusive
Původní cena:
19 290  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha a popis

Harmony Makadi Bay Hotel & Resort se nachází na ploše cca 400.000 m2, přibližně 25 km jižně od velmi oblíbené prázdninové destinace 'Hurghada' v prominentní oblasti Makadi Bay. Díky exkluzivní pláži a více než 600 metrů soukromé pláže s bílým pískem, nabízí nádherný výhled na Rudé moře. Nechte svou mysl odpočinout v zelených zahradách a přijeďte si užít egyptskou tradiční pohostinnost. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 100 m od hotelu. Do centra Hurghady je to cca 35 km a na letiště cca 25 km.

Vybavení hotelu

Komplex se skládá z hlavní budovy a několika dvoupatrových vilek v zahradě. Vstupní hala, recepce, směnárna, několik barů, hlavní restaurace s terasou, a la carte restaurace, několik obchůdků, konferenční centrum, wellnes centrum (za poplatek), čistírna, lékař, 3 propojené bazény, dětský bazén, internetový koutek, Wi-Fi připojení, úschovna zavazadel.

Vybavení pokoje

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, klimatizací, satelitní televizí, telefonem, trezorem, minibarem, balkonem nebo terasou s výhledem do zahrady nebo na moře.

Stravování

All inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, během dne lehké občerstvení, místní alkoholické a nealkoholické nápoje. Čerstvé ovocné šťávy a některé importované nápoje jsou za poplatek. Snídaně jsou od 7:00 – 10:30 hod, Pozdní snídaně 10:30 – 12:00 hod. Obědy od 13:00 – 15:00 hod Večeře od 18:30 – 22:30 hod Odpolední snack 15:30 – 17:00 hod. Odpolední káva a čaj 17:00 – 18:00 hod. Pozdní večeře 23:00 – 1:00 hod Bar u bazénu od 10:00 - 18:00 hod. Lobby bar od 09:00 - 01:00 hod. Bar na pláži od 10:00 - 18:00 hod. Terrace bar od 19:00 - 24:00 hod. A la carte restaurace: Marco Polo - italská Layalina - orientální (večeře v a la carte restaurace je možno využít za poplatek, nutná předchozí rezervace, všechny restaurace jsou otevřeny od 19:00 do 22:00) Změna složení i časů all inclusive vyhrazena - dle vedení hotelu.

Pláž a plážový servis

Písčitá pláž s pozvolným vstupem. Lehátka, osušky, slunečníky na pláži zdarma.

Pro děti

Dětský koutek, dětské hřiště ,dětský klub pro děti od 4-12 let., dětský bazén se skluzavkami a atrakcemi, hlídání dětí je k dispozici (za poplatek, na vyžádání), dětské jídelní sedačky a postýlky (zdarma, na vyžádání)

Sport a zábava

Vodní sporty, fitness centrum, potápěčské centrum, sauna, vířivka, stolní hry, plážový volejbal a mnoho dalších aktivit. Animační programy pro děti i dospělé.

Služby v ceně

Lehátka, slunečníky, matrace a osušky u bazénů i na pláži zdarma.

Služby za poplatek

Vodní sporty, potápěčské centrum. Nabídku cen, které nejsou zahrnuty do ceny zájezdu obdržíte po příjezdu do hotelu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Ubytování, letecká doprava včetně povinných příplatků a paliva, transfer v místě pobytu, stravování dle uvedení, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně storna zájezdu GENERALI POJIŠŤOVNA, fakultativní služby za poplatek, které nejsou zahrnuty do programu all inclusive či do ceny zájezdu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Pantour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Makadi Bay

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Harmony Makadi Bay Resort ****

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

19 uživatelů

Pořadí

96. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada.

Poslední komentář

18.8.2017 | Petr
Datum pobytu: 1.8.2017
Tak, jak uvádí CK, pokud někdo chce více (co je to více? pro každého něco jiného), tak je třeba vybírat od 16 tisíc výše. Tkž. voda teče, servisují, klimačky fungují, o okolí se starají (prostě ten resort/hotel slouží již nějaký ten pátek). Tkž., jaké si to uděláš, takové to máš...výletů spousty i bez CK (Luxor, Hurgháda, Káhira, poušť, volné moře šnorchlování...). Po Egyptě se můžete bezpečně pohybovat sami. I mi tak několikráte učinili. Když jsem zde četl nekritičtější recenze, tak se to rovná, tak jak jsem mou recenzi nazval. (krom jiného je smutné, že ti kritici díky své hlouposti nedokázali využít plný "potenciál" resortu (když už nikam nevyjeli mimo).

Nejnovější recenze

1
13.8.2016 | Kristyna
Datum pobytu 1.8.2016
1/5 - Nic moc
Klamave fotografie a informace které byly cestovní kanceláří podávány nevím jak může cestovní kancelář nabízet když je to prý nejhorší hotel .Mám podanou reklamaci teď akorát cekáme na vyjádření. Musím pochválit delegátku Lucii vše vyřadila a zaridila přesun do hotelu lamar ale další cesta ztrata několika dnu nám nabourala dovolenou už nikdy více tento hotel jestli caribian world resort v loni jsme tam byli a naprosta spokojenost m
4
30.3.2016 | Štěpánka
Datum pobytu 1.3.2016
4/5 - Skvělé
Byla jsem i s doprovodem a kamarádkami spokojená a plánujeme se vrátit. Pobyt zpestřili i milý turisté z Asijských zemí, na které se hotel specializuje.
1
24.8.2015 | katka
Datum pobytu 1.8.2015
1/5 - Nic moc
Katastrofa a tak dráhy

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Harmony Makadi Bay ****

Číslo zájezdu: 759781
Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Všechny termíny a možnosti (188)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 17:30
St 23.8 – St 6.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 890 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 17:30
So 2.9 – St 13.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
So 9.9 – St 20.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
So 16.9 – St 27.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:30
So 23.9 – St 4.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
So 30.9 – St 11.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
So 7.10 – St 18.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Praha 17:30
So 14.10 – St 25.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Praha 17:45
St 30.8 – So 9.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:45
St 6.9 – So 16.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:45
St 13.9 – So 23.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:45
St 20.9 – So 30.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 17:45
St 27.9 – So 7.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:45
St 4.10 – So 14.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:45
St 11.10 – So 21.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:45
St 18.10 – So 28.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 490 Kč
Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
So 26.8 – St 6.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
14 290 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:30
So 26.8 – So 9.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
St 30.8 – St 13.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha 17:30
So 2.9 – So 16.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
St 6.9 – St 20.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
So 9.9 – So 23.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
St 13.9 – St 27.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
So 16.9 – So 30.9.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha 17:30
St 20.9 – St 4.10.2017
2 lůžkový pokoj s výhledem do zahrady, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 690 Kč
LM | Po slevě 12%