Termín:
18. 6. – 28. 6. 2017
Počet dní:
11 (ne – st)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-island-velky-okruh-island-z677422/458034878/

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

ISLAND - Velký okruh

jedenáctidenní letecký poznávací zájezd

Ubytování

9x v hostelech (2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením povlečení není v ceně zájezdu - je třeba si vzít vlastní v některých objektech možnost využívání společné kuchyně - nádobí doporučujeme vlastní)

Stravování

snídaně

příplatek za polopenzi 4200,- Kč/os.

Program

1.den - Transfer busem z ČR na letiště v Berlíně. Přílet do Keflavíku v nočních hodinách. Ubytování.

2.den - Dopoledne návštěva islandské metropole REYKJAVÍKU (Perlan - unikátní zásobárna teplé vody /4 mil. litrů/ s populární vyhlídkovou plošinou Hallgrímův kostel - moderní symbol města dokončený roku 1986, radnice…). Po obědě přejezd k nedaleké hoře ESJA tvořící neodmyslitelné panorama hlavního města. Výšlap úbočím horského hřebene až na nádhernou vyhlídku. Ubytování v jihozápadní části ostrova.

3.den - Celodenní výlet lodí (jízdenka v ceně zájezdu) na nedaleký ostrov HEIMAEY, který je součástí vyhledávaného souostroví VESTMANNAEYJAR. Možnost výstupu na 200 m vysokou, aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Obdivovat však lze rovněž místní početnou ptačí kolonii zahrnující rovněž Papuchalky, kteří se stali jedním ze symbolů Islandu. Před návratem na ubytování zastávka u fotogenického vodopádu SELJALANDSFOSS, padajícího z pevninských útesů do hloubky 60-ti metrů.

4.den - Procházka k atraktivnímu vodopádu SKÓGAFOSS (60 m vysoký), jehož vodní tříšť vytváří za slunného počasí úžasné barevné představení v podobě dvojité duhy. Zastávka na DYRHÓLAEY - nejjižnějším mysu Islandu s impozantní skalní branou vystupující z hladiny oceánu. Zdejší pláž pokrytá černým sopečným pískem patří mezi nejkrásnějšího svého druhu na světě. Přejezd krajinou rozsáhlých lávových polí sopky Laki a podél písečných naplavenin řeky Skeidará do NP SKAFTAFELL. Vycházka k vodopádu SVARTIFOSS, kde voda stéká po čedičové skále připomínající svým tvarem a barvou "černé varhany". Odpoledne odpočinek u malebné a zároveň tajuplné ledovcové laguny JÖKULSÁRLÓN. Možnost projížďky obojživelným člunem nabízející neopakovatelné pohledy z paluby na majestátný ledovec i okolní, na dosah plující, ledové kry. Ubytování v okolí města Höfn.

5.den - Vyhlídková jízda oblastí největšího evropského ledovce VATNAJÖKULL. Pokračování k labutí zátoce LÓN a východním pobřežím k okouzlujícím břehům fjordů omývaných vlnami Atlantského oceánu. Zastávka v typické rybářské osadě DJÚPIVOGUR. Odpoledne vycházka ke třetímu nejvyššímu vodopádu ostrova - HENGIFOSS (128 m), padajícímu z čedičové stěny horizontálně protkané do červena zbarvenými pruhy jílu. Ubytování.

6.den - Dopoledne průjezd opuštěnou krajinou vysočiny Mödrudalsörefi až k fascinujícímu kaňonu JÖKULSÁRGLJÚFUR, do jehož nitra se řítí nejmohutnější evropský vodopád DETTIFOSS široký 100 m (průtok 200-500 m3/s). Zastávka v rybářském městečku Húsavík, odkud vyplouvají výletní lodičky za pozorováním velryb. Ubytování v oblasti jezera MÝVATN, opravdové přírodní perly severního Islandu s průzračně čistou vodou, z jehož hladiny vystupuje na 50 vulkanických ostrůvků oddělených malými krátery.

7.den - Výstup k doutnajícímu, 2500 let starému, kráteru HVERFELL (průměr 1 km a hloubka cca 140 m). Procházka lávovým "městečkem" DIMMUBORGIR s rozličnými vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary připomínajícími zříceninu středověké pevnosti. U osady SKÚTUSTADIR lze pak obdivovat podivuhodné pseudokrátery. Prohlídka okolí činné sopky KRAFLA s bahenními jezírky, barevnými lávovými poli a pozoruhodným kráterem Víti zalitým dozelena zbarveným jezerem. Návrat na ubytování.

8.den - Návštěva vodopádu GODAFOSS (v překladu Vodopád bohů), u nějž údajně podle legendy skoncováno bylo s pohanstvím a éra křesťanství započata byla. Tento přírodní skvost je právem považovaný za nejkrásnější a nejpůsobivější vodopád v zemi. Zastávka ve druhém největším městě ostrova - AKUREYRI. Panoramatická cesta průsmykem ÖXNADALSHEIDI. Prohlídka skanzenu GLAUMBAER dokumentující nelehký život místních obyvatel v dobách ještě nedávno minulých. Ubytování u poloostrova Vatnsnes.

9.den - Přesun podél fjordu Hrútafjördur na protáhlý hornatý poloostrov SNAEFELLSNES s ojedinělými lávovými útvary v moři a s rozbrázděnou postvulkanickou krajinou, které dominuje "Verneova" sopka SNAEFELL (1 446 m). Ubytování.

10.den - Celodenní program v oblasti tzv. ZLATÉHO TROJÚHELNÍKU, který by žádný návštěvník neměl vynechat: NP PINGVELLIR (UNESCO) - neobyčejná krajina, kde se dotýká americká a evropské tektonická deska, ale také místo vyhlášení prvního islandského parlamentu, který patří mezi nejstarší na světě oblast GEYSIR, kde se ukrývá "praotec" všech gejzírů. Ten je však v současnosti činný pouze sporadicky a tak za něj každých cca 5 minut "zaskočí" gejzír STROKKUR kaskádovitý vodopád GULLFOSS - neopakovatelné přírodní představení ústící ve dvou stupních do 2 km dlouhého kaňonu. Navečer odpočinek a koupání v termálních lázních MODRÁ LAGUNA. Odlet v nočních hodinách.

11.den - Přílet do Berlína. Transfer busem do ČR.

POZNÁMKA: CK si vyhrazujeme právo na změnu programu v případě nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých silnic. Letový řád bude upřesněn v průběhu měsíce září 2016.

VIDEO o ISLANDU ke shlédnutí ZDE:

Odjezd

Praha

CK proplácí standardní autobusové a vlakové jízdné na zájezd z celého území ČR

Informace

doporučená částka na vstupné: cca 85 EUR vč. plavby po ledovcové laguně a vstupu do Modré laguny

STORNOPOPLATKY : 900,- Kč jako manipulační poplatek po zaplacení zálohy / osoba

od 55 do 25 dnů před odjezdem 40% ceny zájezdu / osoba

od 24 do 8 dnů před odjezdem 60% ceny zájezdu / osoba

od 7 dnů před odjezdem 100% ceny zájezdu / osoba

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

letenku SRN - Island - SRN, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo 23 kg/os., - transfer autokarem na letiště do/ze SRN, - dopravu zájezdovým autokarem po Islandu (možnost zakoupení nápojů za € nebo Kč), - 9x ubytování v hostelech (2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením; povlečení není v ceně zájezdu - je třeba si vzít vlastní; v některých objektech možnost využívání společné kuchyně - nádobí doporučujeme vlastní), - 9x snídani, - výlet lodí na Vestmannské ostrovy, - průvodce, - pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

- komplexní pojištění, příplatek za 8x polopenzi 4.200,- Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel Sport, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Island
Informace o slevách

ISLAND Velký okruh

Číslo zájezdu: 677422
Island