Termín:
6. 10. – 10. 10. 2017
Počet dní:
5 (pá – út)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Původní cena:
19 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu

1. den: ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku. Ubytování a volný program s možností relaxu v některých termálních lázních hlavního města. Nocleh.
. den - 4. den: snídaně. Možnost využití bohaté nabídky celodenních výletů za krásami islandské přírody, které lze objednat přímo v recepci hotelu. Nocleh.
5. den: snídaně. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 60 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 80 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

Minimální počet účastníků

20.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha, transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště, 4 noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4 snídaně, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (5 990Kč), lodní výlet s pozorováním velryb (cca 60 EUR), jízda na koních (cca 80 EUR), aktuální ceny výletů po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" (cca 80 EUR), na jižní pobřeží Islandu (cca 110 EUR), do oblasti ­Borgarfjörduru (cca 60 EUR) a na poloostrov Snaefellsnes (cca 100 EUR) naleznete na webu CK, další vstupy
Naše tipy na výlety:
Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" - geotermální oblast gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­Strokkur, vodopád Gullfoss, považovaný za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa.
Výlet na jižní pobřeží Islandu - vodopády ­Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy, úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey a městečko Vík.
Výlet do oblasti ­Borgarfjörduru - kraje považovaného za domov islandských ság. Návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss.
Výlet na poloostrov Snaefellsnes - cesta kolem ledovce Snaefellsjökull, procházka po kouzelné černé pláži Djúpalónsandur se zvláštními lávovými útvary, ptačí útesy Arnarstapi a nejstarší rybářská osada Hellnar
Pozorování polární záře - za vhodných klimatických podnínek je možné se vydat na večerní výlet za polární září. Spatřit tento unikátní přírodní úkaz patří k nezapomenutelným zážitkům.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Reykjavík
Informace o slevách

Islandská zastavení - letecké víkendy

Číslo zájezdu: 689637
Island, Reykjavík