Termín:
10. 3. – 29. 3. 2017
Počet dní:
20 (pá – st)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
109 990 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu:
1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Kapského Města.

2. den KAPSKÉ MĚSTO

Přílet, setkání s průvodcem a podle času částečná prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Protea Cape Castle **** (S)

3.-4. den KAPSKÉ MĚSTO – CAPE POINT

Během pobytu v Kapském Městě podnikneme cestu do okolí Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinic a prohlídku města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a nakonec se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, kde nás vedle dramatického setkání pevniny s oceánem čeká i výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay a také zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.). Nocleh v Kapském Městě. Protea Cape Castle **** (S)

5. den NA ŠÁLEK ROOIBOSU

Podél pohoří Cederberg vyrazíme brzy ráno krajem citrusových plantáži do Clanwilliam na šálek skvělého Rooibosu. Sloní řeka nás krajinou vinných farem povede dál k severu do Springbok. Později odpoledne a podle sezony navštívíme nedalekou rezervaci Goegap, ráj květin a ptáků a domov antilopy skákavé (Springbok) – ikony Jižní Afriky (vstup fakult.). 600 km (S)

6. den FISH RIVER CANYON

Po snídani překročíme Orange River, řeku „diamantů“ a nejdelší tok Jižní Afriky (fakult. kánoe). Chvíli nato se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na legendární amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse. 320 km I Canyon Roadhouse 3*** (S)

7. den LUDERITZ – CAPE DIAZ

Zastávka v Aus s nádhernou budovou bývalého nádraží. Pak se napříč pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, neskutečně živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud nadále do světa proudí diamanty z dolů oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků. 385 km I Luderitz Nest Hotel **** (S)

8. den KOLMANSKOP – SESRIEM

Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala náhodným nálezem fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem. 500 km I Le Mirage Resort **** (SV)

9. den SOSSUSVLEI!

Ještě před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. V závěru nám pomohou terénní vozy, bez nichž bychom stěží překonali poslední úsek hlubokého písku. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu. 350 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

10. den SWAKOPMUND – WALVIS BAY

Ráno nás čeká výpravná plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města. 100 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

11. den SPITZKOPPE & MĚSÍČNÍ KRAJINA

Dnes si vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape) a pak se přesuneme k jedné z ikon Namibie žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům. 280 km I Brandberg White Lady *** (S)

12. den BRANDBERG – HIMBA

Měkký úsvit nás zastihne v úpatí nejvyššího pohoří země Brandberg a jeho vrcholu Königstein, který se pne do výšky 2573 m. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – legendárním křováckým malbám, které zdobí skalní bloky více než 2000 let. Pak se přesuneme překrásnou krajinou Damaralandu do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Cestu zakončíme v Outjo. 395 km I Ombinda Country Lodge *** (S)

13. den SAFARI V ETOSHA NP

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní blízká setkání s divokými zvířaty v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvi, stády zeber a mnoha druhy ptáků. 190 km I Halali Resort *** (S)

14. den SAFARI V ETOSHA NP

Většina dne je opět zasvěcena safari, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne pak přesun do úhledného Tsumeb. 200 km I Kupferquelle Resort *** (S)

15. den HOBA - CAPRIVI STRIP

Dopoledne se podíváme na největší meteorit světa Hoba. Tenhle železný „drobeček“ o váze 60 tun zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Na své objevení však čekal až do roku 1920. Přejezd do Capriviho pruhu - nejzelenější části země hraničící s dalšími třemi africkými státy. Den zakončíme v oblasti Popa Falls u břehů řeky Okavango. 575 km I Mahangu Safari Lodge **** (SV)

16. den SAFARI V NP CHOBE

Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak do našeho hotelu poblíž Kasane, kde si odpoledne užijeme safari plavbu v NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe. 450 km I Chobe Safari Lodge **** (S)

17. den NP CHOBE & ZIMBABWE

Ještě před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýli čekajícími na teplé pohlazení vycházejícího slunce. Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je odpoledne přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky. 85 km I The Kingdom Hotel **** (S)

18. den VICTORIA FALLS

Prohlídka Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na cestovatele Emila Holuba, který nakreslil vůbec první mapu vodopádů a jejich okolí. Ráno či odpoledne lze zpestřit fakultativně třeba raftingem v peřejích Zambezi, letem nad vodopády nebo ranní procházkou se lvi. K mimořádným zážitkům patří rovněž návštěva hotelu Victoria Falls, vycházka k Batoka Gorge s výhledem na mohutný katarakt vodopádů a výlet na železniční most oddělující Zimbabwe od Zambie. The Kingdom Hotel **** (S)

19. den ODLET DO PRAHY

Odpoledne odlet do Prahy přes Johannesburg.

20. den PŘÍLET DO PRAHY

(S = snídaně I O = obědy I V = večeře (změna ubytování vyhrazena))

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha včetně letištních poplatků
 • pozemní přeprava klimatizovaným vozem
 • služby českého průvodce a zároveň řidiče
 • ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4* kategorie

STRAVA
 • 17x snídaně hotel/lodge
 • 2x večeře hotel/lodge

SAFARI
 • viz rámeček v textu programu

NÁRODNÍ PARKY
 • Národní parky: Cape Point, Fish River Canyon,
 • Namib Naukluft (Sossusvlei), Etosha, Chobe,
 • Victoria Falls

VSTUPY A JINÉ
 • přejezd průsmyku Chapman’s Peak
 • Vstup do Kolmanskop Ghost Town
 • převoz ve voze 4x4 v Sossusvlei
 • plavba ve Walvis Bay (ústřice a víno)
 • vstup k Bandberg White Lady Painting
 • návštěva vesnice lidu Himba
 • vstup k meteorit Hoba
 • plavba po Zambezi ve Victoria Falls

Základní cena nezahrnuje

 • jiné vstupy a výlety, než dané programem
 • vízum do Namibie 2.700,- (zajístí CK)
 • vízum do Zimbabwe $USD/vstup (na místě)
 • spropitné
Poznámka

Termíny s českým průvodcem
Minimum: 8 osob (max. 8 os)
Individuálně: Program lze zajistit individuálně ve vozech se stejným či podobným ubytováním nebo ve vozech 4x4 se střešními stany a v kempech. Ceny na vyžádání.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Eso travel. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Cape Point, Kapské Město

JAR – Namibie – Botswana - Zimbabwe

Číslo zájezdu: 716347
Botswana, Jihoafrická republika, Zimbabwe, Cape Point, Kapské Město

Všechny termíny a možnosti (1)