Termín:
28. 9.–28. 9. 2016
Počet dní:
1 (st–st)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis:


Program zájezdu:
1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.
Nejdříve navštívíme čokoládovnu Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si,  jak se čokoláda vyrábí, ochutnáte místní výrobky s možností zakoupení těchto pochoutek ve firemní prodejně. V odpoledních hodinách se vypravíme do Laxenburgu, kde navštívíme nádherný vodní zámek Frenzesburg- jedná se o napodobeninu středověkého hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera s množstvím zábavných staveb a mystických jeskyň. Zámecký park je příkladem historického zahradnického umění 18. a 19. století a je zapsán na seznamu Natura 2000. Na tomto kouzelném místě trávil císař František Josef líbánky s císařovnou Sisi. Dále navštívíme zatopený sádrovcový důl Seegrotte, kde nás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. V období druhé světové války byl zabaven německými vojenskými silami a byla zde vybudována podzemní továrna na letadla. Večer odjezd do ČR.

Minimální počet účastníků:
40. Změna programu vyhrazena.

Poznámka:


Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

Cestovní pojištění, vstupné cca- park dospělá osoba 2€, dítě zdarma, prohlídka zámku s audioprůvodcem v češtině dosp.osoba - 10€, dítě do 14 let 5€, přívoz k zámku 0,5-1€, jeskyně – dospělá osoba - 6€, dítě do 14 let - 5€

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář České Kormidlo. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Kouzelný zámek Laxenburg, čokoládovna a plavba po podzemní jezeře

Číslo zájezdu: 536024
Rakousko, Laxenburg