Termín:
14. 10. – 16. 10. 2016
Počet dní:
3 (pá – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Původní cena:
4 590 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

MALÁ FATRA - VYSOKÉ TATRY - ŠTRBSKÉ PLESO - SMOKOVCE - ZAKOPANE - DUNAJEC - RAJECKÁ DOLINA - RAJECKÁ LESNÁ - ČIČMANY

1. den

V ranních hodinách odjezd z Brna do Terchovej. Jde o jedno z největších turistických center Malé Fatry, rodiště zbojníka Juraja Jánošíka. Každoročně se zde koná velké množství kulturních akcí, z nichž nejznámější je kulturní festival Jánošíkově dni, vobci se nachází i Jánošíkove muzeum. Po slavném terchovském zbojníkovi jsou pojmenovány také nejkrásnější rokle MALÉ FATRY - Jánošíkovy diery, kam se dnes vydáme na lehkou turistiku. Jedná se o vápencové kaňony s vodopády a kaskádami, vytvořené horskými bystřinami, které stékají z úbočí Velkého a Malého Rozutce. Jejich průchod patří k přednímturistickým magnetům Vrátné doliny. Navečer přijedeme do VYSOKÝCH TATER, kde se ubytujeme.

2. den

Po snídani se vydáme do Pieninského NP, kde nás čeká plavba po DUNAJCI na pltích. Splavování Dunajce na pltích má tradici více než 130 let, Dunajec je oblíbenou vodáckou řekou. Plť je loď podobná voru, ale s tím rozdílem, že kmeny stromů na pltích jsou vydlabané, tudíž si zde můžete pohodlněsednout. Pltě jsou vpředu ozdobeny chvojím, takže se nemusíme bát, že při projíždění peřejemi budeme mokří, chvojí většinu vody zadrží. Při plavbě vás doprovázejí pltníci, kteří pltě řídí a vyprávějí vám při tom o projížděných místech. Po tomto nevšednímzážitku v odpoledních hodinách navštívíme nejvýznamnější turistické středisko na polské straně Vysokých Tater, ZAKOPANE. Město má neopakovatelnou atmosféru. Je to pestrá směsice půvabné dřevěné architektury,obchodů a obchůdků,muzeí a galerií a tradičního Goralského folkloru. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Dnes navštívíme SMOKOVCE a následně ŠTRBSKÉ PLESO, nejvýznamnější turistická centra ve Vysokých Tatrách. V poledne se vydáme přes lázně Rajecké Teplice známou RAJECKOU DOLINOU, kde se stáčí minerálka Rajec. Během jízdy navštívíme unikátní slovenský betlém v RAJECKEJ LESNEJ a malované domy v ČIČMANECH které proslavil známý fotograf Karel Plicka. Domy v Čičmanech se ornamenty začaly zdobit před více než 200 lety. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu klim. autobusem,
  • 2× ubytování V hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím,
  • wellness
  • 2× polopenze
  • služby průvodce,
  • pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čsad Tišnov. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.


Krásy Slovenských a Polských Tater

Číslo zájezdu: 543252
Polsko, Slovensko, Čičmany, Dunajec, Malá Fatra, Rajecká Dolina, Rajecká Lesná, Smokovce, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, ZAKOPANÉ