Dovolená Kréta Řecko

Dovolená na Krétě, to je vaše brána do řeckého světa historie, romantiky a poznání. Kde jinde mít blíže k řecké mytologii, než v údajném rodišti vládce bohů Dia. Kréta je největším řeckým ostrovem, který na svém území ukrývá nespočet přírodních i kulturních krás. Omývá ji průzračně čisté moře.


Poslední recenze Kréta

Evilion Apartments ***, Řecko, Kréta, Kato Stalos
4
30. 5. 2017 | Irča
Datum pobytu: 1. 5. 2017

4/5 - Skvělé
Pokud si uděláte několik výletů s místními agenturami a nesedíte celý den u hotelu,a nebo vám hluk dopravy nevadí,můžu pochválit.. celá recenze
Palm Bay ***, Řecko, Kréta, Sissi
5
28. 5. 2017 | Šárka
Datum pobytu: 1. 5. 2017

5/5 - Úžasné
Vynikající . celá recenze
Blue Sky Hotel ***, Řecko, Kréta, Ierapetra
4
24. 5. 2017 | Renata Němcová
Datum pobytu: 1. 5. 2017

4/5 - Skvělé
Když hodnotim cena/výkon tak jsme byli spokojeni. celá recenze

Kréta

  • stát: Řecko
  • měna: 1 Euro (€)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Kréta je největší řecký ostrov a dokonce pátý největší v celém Středozemním moři. Navíc je to jedno z nejtajemnějších míst Evropy. V řecké mytologii je ostrov považován za místo zrození Dia, boha, který vládne celému Olympu. Na místech dnešních ruin paláce Knóssos bylo údajně v dávných dobách i Minóovo království s legendárním labyrintem. A odtud pochází i legenda o Minotaurovi a Ariadně.

Dovolená Kréta

Kréta láká turisty především svou polohou - je to krásný slunečný ostrov ve Středozemním moři. Bývá tu průměrně 300 slunečných dní v roce, je to tedy ideální letovisko na dovolenou u moře. Na Krétě si užijete nejen odpočinek na některé z nádherných pláží, ale také celou řadu dalších radovánek, které jsou pro Řecko typické. Můžete se těšit na vynikající řeckou kuchyni, kouzelnou přírodu a spoustu archeologických památek z dob antiky. Využijte nabídku mnoha Last Minute zájezdů na Krétu zejména v plné sezóně. 

Kréta: nejhezčí letoviska

Kréta se dělí na čtyři regionální části:

Chania je nejromantičtější oblast ostrova ležící na západní části. Právem si získal přízvisko “Benátky východu”. Přístav Chania i architektura v celé oblasti totiž navozují dojem tohoto italského města. Navštívit tu můžete třeba nejdelší evropskou soutěsku Samaria. Turisticky nejoblíbenější oblasti jsou Agia Marina a Platanias.

Rethymno je turisticky nejnavštěvovanější částí Kréty a pokrývá západo-střední oblast. Stejnojmenný přístav v této části ostrova je postavený v benátském slohu a navštívit tu můžete krásnou benátskou citadelu Fortezza. Jedno z nejnavštěvovanějších letovisek je oblast Bali a hotel Kathrin Beach.

Heraklion pokrývá východo-střední část ostrova a leží na něm také stejnojmenné hlavní město celé Kréty. Ve městě Gortyn si můžete prohlédnout první evropský zákoník vytesaný do kamene a další řadu archeologických památek. Najdete tu také ruiny nejvýznamnějšího paláce mínojské kultury, Knóssu. Prvotřídní ubytování včetně all inclusive nabídek najdete v hotelu Blue Sky Beach.

Lasithi zabírá východní část ostrova a nachází se na ní nejvýznamnější pozůstatky mínojské kultury a bývalých antických měst Itanos a Oulos. Na nejvýchodnějším cípu najdete pláž Vai, jedinou palmovou pláž ostrova. Ubytovat se můžete se v prvotřídním hotelu Petra Mare nebo Kakkos Bay a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou u moře.