Termín:
21. 9. – 28. 9. 2017
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Shrnutí
Nauders, malé městečko, se nachází na hranici trojúhelníku Tyroslko, Alto Adige a Švýcarsko. V okolí je nádherná horská krajina, která vybízí k výletům pěším, cyklistickým nebo na motorkách. Nauders je ideálním výchozím k výletům na motorkách směr ledovec Kaunertal, Arlberg, Stilvio nebo Timmelsjoch.
Naše nabídka tras Vás provede po silnicích Tyrolska anebo také Itálie a Švýcarska. Většinou se jedná o delší celodenní trasy, které ovšem můžete pozměnit dle aktuálních podmínek a spojit jízdu na motorce se zastávkou u některých z turistických výletních cílů.

Základní informace
Útulný, rustikální hotel s rodinnou atmosférou a moderním komfortem se nachází cca 100m od centra Nauders. Nejbližší obchody najdete jen 50 od hotelu, zastávku autobusu 20m, lanovka nauders 1 km.
Proč si vybrat právě tento hotel - Hotel Kristal***
* slevová karta Nauders Sommercard v ceně (služby v ceně - koupaliště, autobus, využití tenisových kurtů, vstupy do muzea apod. - zdarma nebo s velkou slevou)
* saunový svět (pára, sauna, infračervená kabina)
* WiFi v hotelu
Ubytování
Hotel nabízí pokoje pro 2-4 osoby, pokoje mají koupelnu s vanou nebo sprchou/WC, balkon nebo terasu (částečně se zahradním nábytkem), topení, telefon, SAT-TV, WiFi zdarma.
Vybavení
Recepce s trezorem (zdarma), vstupní hala, společenská místnost, místnost pro boty, úschovna kol, výtah, parkoviště u hotelu zdarma, dále restaurace a bar.
Platby v hotelu pouze v hotovosti.
Strava
V ceně pobytu polopenze - snídaně formou bufetu, večeře o 4 chodech, salátový bufet.
Tipy na výlet:
Nauders / Reschenpass - trojmezí leží na rozhraní 3 států - Rakouska, Itálie a Švýcarska. Není to však jen o lyžování, ale také jeden z nejlépe vybavených prázdninových regionů v Tyrolsku. Nejznámnější je městečko Nauders. Dalšími místy jsou Pfunds a Spiss. Samotné Nauders zaujme svým historickým rázem (farní kostel, zámek), ale i moderní vybaveností.
V létě si zde užijí především cyklisté, motorkáři a nadšenci horské turistiky. Pro všechny skupiny je tu k dispozici 750 kilometrů tras různých obtížnostních stupňů, napříč všemi třemi zeměmi bez státních hranic. Překonat největší převýšení vám usnadní i v létě fungující lanové dráhy. K nejlepším tipům na letní výlety patří přírodní rezervace Schwarzer See, nebo i výlet ke dvěma jezerům Goldseen, která leží již na hranici stálé sněhové pokrývky, kterou zajišťuje hora Weißseespitze (3.535 m) - Ať v zimě nebo v létě - vrchol této majestátní hory je vždy pokryt sněhem. Na zkušené horolezce zde čekají 2 náročné výstupy po Goldenweg a Tiroler Weg. Perličkou pak může být zážitek při slaňování vodopádů nebo surfování na Rechenském jezeře. V Nauders se nachází bazén se saunou, squashové centrum, kuželkárna a fitness.
Letní turistická karta Nauders Sommercard
S kartou získáte zvýhodněné vstupné anebo zdarma na různá koupaliště, svezee se autobusem, můžete využít cyklistické výlety s průvodcem, zapůjčit si kola, zdarma vstupy do muzeí, zdarma nebo se slevou lanovky.
Počasí a webkamery v oblasti Nauders/Reschenpass
Počasí
Webkamery
Check-in: od 16:00 hod.
Check-out: do 9:30 hod.
Příplatky a slevy se zobrazí po výběru konkrétního termínu a pokoje.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Křížem krážem nejen Tyrolskem - Ubytování s polopenzí, využívání sauny, Nauders Sommercard, od 4 nocí pobytu pojištění storna zájezdu.

Základní cena nezahrnuje

Křížem krážem nejen Tyrolskem - Povinná úhrada na místě: pobytová taxa € 2,- / os. / noc (od 15ti let)
Křížem krážem nejen Tyrolskem - Kratší termíny jsou možné.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Mauthner, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Tyrolsko
  • Místo dle CK: Nauders
Informace o slevách

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour