Termín:
22. 9.–26. 9. 2016
Počet dní:
5 (čt–po)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha 9:00
Strava:
snídaně
Původní cena:
42 103 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis hotelu

Vydejte se na okruh Islandské pohlednice. Kompletní balíček eurovíkendu na Island.

Program zájezdu

1. DEN
ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu výlet na poloostrov Reykjanes v ceně zájezdu. Rybářská osada Hafnir, Rejkjanestá, od jehož majáku lze spatřit "Ohňový ostrov" Edey, skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku a oblast horkých pramenů Krysuvík. Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna (vstup do lázní není v ceně zájezdu). Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd do Reykjavíku a ubytování v hotelu.
2. DEN
po snídani bude následovat celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu v ceně zájezdu. Nebudou chybět vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Reykjavíku
3. DEN
po snídani výlet po trase "Zlatého islandského trojúhelník“ v ceně zájezdu. Povede do NP Tingvellir, kde byl v roce 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Po návratu do Reykjavíku vykoupání v termálních lázních..
4. DEN
po snídani individuální volno. V Reykjavíku možnost návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Nebo fakultativně celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság v jehož programu bude dominantní návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskád vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss.
5. DEN
po snídani prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cca 3 h. plavby) a nebo zkusit jízdu na islandských koních (instruktáž a cca 1,5 h. jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.
Změna programu vyhrazena.

O destinaci

Na Island za dobrodružstvím! Čekají na Vás gejzíry, sopky, ledovcové laguny, vodopády, jeskyně, duhové hory a samozřejmě klenot v srdci Islandu Kverkfjöll. Vykoupejte se v Modré laguně, nejznámějším termálním koupališti na světě. Ponořte se do horské vody zelenomodré barvy a potřete se blahodárným blátíčkem.
Trasa zájezdu - Keflavík, Reykjanes, Hafnir, Grindavík, Krysuvík, Modrá laguna, NP Tingvellir, Skálholt, Strokkur, Gullfoss, Hveragerdi, Seljalandsfoss, Skógafoss, Reynisfjara, Dyrhólaey, Vík.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

letenku Praha - Keflavík - Praha
dopravu na Islandu dle programu
4 noci v 2* nebo 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
4 snídaně
služby průvodce
výlet na poloostrov Reykjanes
výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku“
celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu
povinné smluvní pojištění CK

Pořadal zájezdu: CK FIRO TOUR

Základní cena nezahrnuje

celodenní výlet do Borgarfjördur (rezervace a platba na místě, cca 55 EUR/os.)
lodní výlet s pozorováním velryb (rezervace a platba na místě, cca 55 EUR/os.)
jízda na islandských koních (rezervace a platba na místě, cca 70 EUR/os.)
koupání v termálních lázních Modrá laguna (rezervace a platba na místě, cca 40 EUR/os.)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Neckermann CZ. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.