Termín:
22. 9.–26. 9. 2016
Počet dní:
5 (Čt–Po)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha 9:00
Strava:
snídaně
Cena za osobu:

Další termíny a možnosti

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis hotelu

Vydejte se na okruh Islandské pohlednice. Kompletní balíček eurovíkendu na Island.

Program zájezdu

1. DEN
ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu výlet na poloostrov Reykjanes v ceně zájezdu. Rybářská osada Hafnir, Rejkjanestá, od jehož majáku lze spatřit "Ohňový ostrov" Edey, skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku a oblast horkých pramenů Krysuvík. Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna (vstup do lázní není v ceně zájezdu). Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd do Reykjavíku a ubytování v hotelu.
2. DEN
po snídani bude následovat celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu v ceně zájezdu. Nebudou chybět vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Reykjavíku
3. DEN
po snídani výlet po trase "Zlatého islandského trojúhelník“ v ceně zájezdu. Povede do NP Tingvellir, kde byl v roce 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Po návratu do Reykjavíku vykoupání v termálních lázních..
4. DEN
po snídani individuální volno. V Reykjavíku možnost návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Nebo fakultativně celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság v jehož programu bude dominantní návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskád vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss.
5. DEN
po snídani prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cca 3 h. plavby) a nebo zkusit jízdu na islandských koních (instruktáž a cca 1,5 h. jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.
Změna programu vyhrazena.

O destinaci

Na Island za dobrodružstvím! Čekají na Vás gejzíry, sopky, ledovcové laguny, vodopády, jeskyně, duhové hory a samozřejmě klenot v srdci Islandu Kverkfjöll. Vykoupejte se v Modré laguně, nejznámějším termálním koupališti na světě. Ponořte se do horské vody zelenomodré barvy a potřete se blahodárným blátíčkem.
Trasa zájezdu - Keflavík, Reykjanes, Hafnir, Grindavík, Krysuvík, Modrá laguna, NP Tingvellir, Skálholt, Strokkur, Gullfoss, Hveragerdi, Seljalandsfoss, Skógafoss, Reynisfjara, Dyrhólaey, Vík.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

letenku Praha - Keflavík - Praha
dopravu na Islandu dle programu
4 noci v 2* nebo 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
4 snídaně
služby průvodce
výlet na poloostrov Reykjanes
výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku“
celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu
povinné smluvní pojištění CK

Pořadal zájezdu: CK FIRO TOUR

Základní cena nezahrnuje

celodenní výlet do Borgarfjördur (rezervace a platba na místě, cca 55 EUR/os.)
lodní výlet s pozorováním velryb (rezervace a platba na místě, cca 55 EUR/os.)
jízda na islandských koních (rezervace a platba na místě, cca 70 EUR/os.)
koupání v termálních lázních Modrá laguna (rezervace a platba na místě, cca 40 EUR/os.)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.


Nezávazná objednávka

Letecký eurovíkend na Island ***

Island, NP Tingvellir, Reykjanes, Reykjavík

Termín: 22. 9. – 26. 9. 2016
Počet dní: 5 (Čt – Po)
Doprava: letecky Praha 9:00
Strava: snídaně
Cena za osobu: 26 987 Kč

Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Objednávku také můžete dokončit telefonicky.

Táňa Mládková
800 656 610
Táňa Mládková
operátorka infolinky
Volejte nám zdarma i z mobilu
pondělí–pátek:
7.30–22.00
sobota–neděle:
8.30–22.00