Termín:
29. 12. – 1. 1. 2017
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Informace:

* Silvestr v Londýně: odjezd až po půlnoci, cca 2:00 - 3:00 ráno

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Program
1. den

Odjezd, cesta přes SRN, Belgii.

2. den

Časně ráno příjezd do Calais, transfer přes La Manche na území Anglie do Doveru. Přejezd do Londýna: prohlídka s průvodcem začne u bankovního centra City, kde uvidíte centrální banku Anglie, Bank of England, architektonicky dokonalé sídlo významné pojišťovny Lloyds, novodobou dominantu City SwissRe Centre, která si svým tvarem zasloužila přezdívku Okurka, a jednu z největších světových burz – London stock exchange. Pak kolem rezidence starosty města, renesanční budovy Mension House s impozantním korintským sloupořadím a kostela St. Mary-le-Bow. Poté jedna z nejkrásnějších budov v Londýně, katedrála sv.Pavla. Zde si nenechte ujít výstup do kupole se Šeptající galerií. Přes most Milénia přesun na jižní břeh řeky Temže, kolem Shakespearova divadla New Globe a Southwark Cathedral. Na Temži je k vidění zakotvený křižník HMS Belfast, dnes slouží jako muzeum. Pak přes známý zvedací most Tower Bridge – symbol Londýna. V blízkosti se nalézá Tower of London (UNESCO), ukrývá unikátní korunovační klenoty. Volno na prohlídku. V podvečer zastávka v Greenwichi, exteriéry královské observatoře s nultým poledníkem a krásný Greenwichský park. Z vyhlídky uvidíte na mrakodrapy finančního centra a na Canary Warf. Nocleh.

3. den

Londýn: pokračování v prohlídce: Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, kterému vévodí slavná hodinová věž Big Ben, se svým 14 tunovým zvonem. Westminsterská katedrála a Westminsterské opatství (UNESCO) patří k nejkrásnějším budovám v Londýně, byl zde korunován téměř každý anglický panovník. Dále vládní budovy ve Whitehallu včetně nejznámější adresy Downing Street číslo 10, kde je oficiální sídlo britského premiéra. Pokud budete mít štěstí, na protější straně můžete shlédnout střídání jízdní stráže a obdivovat zářivě rudé uniformy a kožešinové čepice vojáků. Přes nejkrásnější královský park St.James s vodním ptactvem a jezírkem k Buckinghamskému paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Poté Piccadily Circus, nejznámější náměstí a dopravní uzel v srdci Londýna s mnoha rozmanitými obchody a restauracemi, které lákají k posezení. Pak Trafalgarské náměstí. Poté osobní volno k návštěvě muzeí (zdarma): Národní Galerie pro milovníky malířského umění, Britské muzeum historie a kultury s více jak 7 mil. Exponátů dokumentujících historii lidstva, Imperial war museum potěší nejen milovníky vojenské historie. Dále možnost individuální návštěvy muzea voskových figurín Mme. Tussaud, včetně Londýnského planetária, patří mezi nejlákavější turistické atrakce. Je zde zvěčněno mnoho významných osobností v životní velikosti. Pokud vám zbude čas, nebo chcete-li raději nakupovat zavítejte na obchodní třídu Oxford street, která představuje ráj nákupů, či Covent Garden se spoustou restaurací, obchodů a suvenýrů. Zajímavé je podívat se na Londýn v celé své kráse z ptačí perspektivy při jízdě na obřím londýnském kole The London Eye, uvidíte londýnské panorama až do 40 km. Můžete také zavítat do Soho nebo do Čínské čtvrti a ochutnat kulinářské speciality asijské kuchyně. Večer odjezd na transfer přes La Manche. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.  

4. den

Návrat do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

1x ubytování v hotelu IBIS s vlastním soc. zař. na pokoji, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, transfer přes La Manche, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.

Základní cena nezahrnuje

vstupy a místní taxy. - Jednolůžkový pokoj: 1.500 Kč - Snídaně formou bohatého švédského stolu 590 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Wisnar. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Londýn