Termín:
24. 9. – 1. 10. 2017
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava 21:00
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-moon-resort-marsa-alam-egypt-z841886/506344598/

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha a popis

Hotelový komplex Moon Resort se nachází 50 metrů od pláže. Letiště Marsa Alam je vzdáleno cca 60 km a nejbližší autobusová zastávka je vzdálena 3 km.

Vybavení hotelu

Menší hotel Moon resort poskytuje ubytování ve 118 pokojích a je vybaven 24 hodinovou recepcí, směnárnou, restaurací, obchodem se suvenýry, Wi-Fi připojení, dětským klubem, hernou, 2 bazény, dětským bazénem, slunečnou terasou, kadeřnictvím, saunou, Spa a kosmetickým studiem.

Vybavení pokoje

Hosté si mohou vybrat z ubytování v dvoulůžkových pokojích a family room. Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, telefonem, miniledničkou, klimatizací, TV, vybavení na přípravy kávy a čaje, Wi- Fi připojením, TV a balkonem nebo terasou.

Stravování

All inclusive Snídaně formou bufetu 7:00- 10:00 Oběd formou bufetu 12:30- 14:30 Večeře formou bufetu 18:30- 21:00 Pozdní snídaně 10:30-12:00 Svačina 12:30- 16:00 Zmrzlina 12:00- 17:00 Čaj 16:00- 17:00 Sladké dezerty 17:00- 18:00 Pozdní lehká večeře 22:30- 00:30 Polévka 01:00- 05:00 Hotel disponuje 2 a la carte restauracemi (orientální kuchyně, mořské plody)- rezervace nutná den předem, za poplatek. Alkoholické i nealkoholické nápoje místní výroby. Víno je podávané pouze během oběda. Změna složení a služeb programu all inclusive vyhrazena - dle vedení hotelu. K večeři a do společenských prostor je požadováno vhodné formální oblečení, dlouhé kalhoty u mužů.

Pláž a plážový servis

Písečná pláž se nachází přes místní komunikaci, která je zřídkakdy využívána. Při vstupu do vody krásný korál Lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma.

Pro děti

Mezinárodní animační program, dětský koutek, dětský bazén.

Sport a zábava

Organizovanou zábavu zajišťuje mezinárodní animační tým.

Služby za poplatek

Nabídku cen, které nejsou zahrnuty do ceny zájezdu obdržíte po příjezdu do hotelu.

Poznámka

Cestování je možné pouze na pas s minimální platností 6 měsíců od návratu

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Ubytování, letecká doprava včetně povinných příplatků a paliva, transfer v místě pobytu, stravování dle uvedení, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně storna zájezdu GENERALI POJIŠŤOVNA, fakultativní služby za poplatek, které nejsou zahrnuty do programu all inclusive či do ceny zájezdu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Pantour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Marsa Alam

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Le Mirage Moon Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

11 uživatelů

Pořadí

48. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam.

Poslední komentář

22.8.2017 | Hanča
Datum pobytu: 1.6.2017
Super na šnorchlování, ale po týdnu stačilo. Kromě toho tam není nic moc k vidění.

Nejnovější recenze

5
7.9.2015 | Zuzana
Datum pobytu 1.7.2015
5/5 - Úžasné
My si nemůžeme stěžovat, jeli bychom do tohoto hotelu hned, jen kdyby trošku moře přiteklo :(
3
6.9.2015 | Robin
Datum pobytu 1.8.2015
3/5 - Průměr
Za ty peníze jsem nečekal žádný luxus, ale kdyby se zaměstnanci hotelu více snažili, mohl by to být velmi oblíbený resort a i my bychom třeba uvažovali, že se zde vrátíme. Takhle mohu říct, že se asi vyplatí trochu připlatit a vzít lepší a vybavenější hotel.
2
4.9.2015 | Kitty
Datum pobytu 1.9.2015
2/5 - Horší
Pro nenáročné klienty,hotel byl skoro poloprázdný,nemluvě o tom že jeden bazén byl modrý a druhý zelený,až jeden týpek si na ně došlápl a něco s tím začli dělat sice to trvalo tak 4 dny než se k tomu dokopali ale i tak..Hotel je vhodný pro mladé lidi kteří si chou užít dovolenou s přáteli pouze v okolí hotelu,nejsou náročnější na uklid,zabavu si udělají večer samy.. Já osobně jsem tam dítě neměla,ale kdybych měla,byla bych hodně naštvaná že jsem ji do tohoto hotelu dovedla nic tam není a v celku by se tam nudila,nemluvě o té stavě a pitném režimu.Na svačinky byly u bazu u vody oschlé věci ze snídaně,třeba rohlík jejich užasne stará pomazánka ze sýru ze snídaně co nikdo nejedl,gothai oslý a někdy to bylo bez pomazánky jen to tam daly a šlus. Každopádně já bych tam už nejela,když už Egypt tak jiný hotel snad s 10* :D tento hotel bych nedoporučila ani svým přátelům,to není hotel,to je parodie na hotel.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Moon Resort ***

Číslo zájezdu: 841886
Egypt, Marsa Alam

Všechny termíny a možnosti (44)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 7:45
So 30.9 – So 7.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
9 990 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha 18:45
St 4.10 – St 11.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
9 990 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha 7:45
So 14.10 – St 25.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 7.10 – St 18.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 30.9 – St 11.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
13 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 7.10 – So 21.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 090 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 30.9 – So 14.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 090 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 18.10 – So 28.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 11.10 – So 21.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 4.10 – So 14.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 27.9 – So 7.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
12 890 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 21.10 – So 28.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 18.10 – St 25.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 14.10 – So 21.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 11.10 – St 18.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 7.10 – So 14.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 27.9 – St 4.10.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 14.10 – St 25.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
12 dní
all inclusive
17 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 7.10 – St 18.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
12 dní
all inclusive
17 190 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 30.9 – St 11.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
12 dní
all inclusive
17 190 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 18.10 – So 28.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
11 dní
all inclusive
16 590 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 11.10 – So 21.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
11 dní
all inclusive
16 590 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 4.10 – So 14.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
11 dní
all inclusive
16 590 Kč
Letecky
Praha 18:45
St 27.9 – So 7.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
11 dní
all inclusive
16 590 Kč
Letecky
Praha 7:45
So 7.10 – So 21.10.2017
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
all inclusive
19 990 Kč