Termín:
27. 6. – 4. 7. 2017
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
6
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
62 990 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Keflavík • Modrá laguna • Reykjavík • NP Tingvellir • Strokkur• Gullfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss • Reynisfjara • Dyrhólaey • Vík • Reykjavík • New York

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu odjezd do proslulých termálních lázní Modrá laguna. Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Nocleh.
2. den: snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku“ povede do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Po návratu do Reykjavíku vykoupání v termálních lázních. Nocleh.
3. den: snídaně. V celodenním výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu - útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Reykjavíku. Nocleh.
4. den: snídaně. Transfer na letiště v Keflavíku a odlet do New Yorku. Po přistání transfer do hotelu a ubytování. Procházka mezi mrakodrapy a Central parkem. Nocleh.
5. den: dopoledne procházka po New Yorku s průvodcem – Manhattan, slavná Broadway, Wall Street, Chinatown, Pátá Avenue, Empire State Building s nejkrásnějším pohledem na Manhattan. Nocleh.
6. den: fakultativně projížďka lodí kolem Manhattanu a k Soše Svobody, návštěva Brooklynu. Odpoledne individuální program s možností dalších fakultativních výletů (informaci podá průvodce). Nocleh.
7. den: volný program. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet s mezipřistáními do Prahy.
8. den: dopoledne přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

15.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Keflavík (s přestupem), Keflavík - New York a New York – Praha (s přestupem), dopravu na Islandu dle programu, transfery z a na letiště na Islandu a v New Yorku, 3 noci v 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím na Islandu, 3× snídaně na Islandu, 3 noci v kvalitním hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v New Yorku na Manhattanu, služby průvodce CK, zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (11 990 Kč), výlet lodí k Soše Svobody (cca 25 USD), koupání v termálních lázních Modrá laguna (30 EUR), vstupy, vstupní autorizace do USA ESTA (490 Kč, nutný biometrický pas)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dyrhólaey, Keflavík, Modrá laguna, New York, NP Tingvellir, Reykjavík, Reynisfjara, Seljalandsfoss, Skógafoss, Strokkur• Gullfoss, Vík
Informace o slevách

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


Mrakodrapy New Yorku a příroda Islandu

Číslo zájezdu: 689644
USA, Dyrhólaey, Keflavík, Modrá laguna, New York, NP Tingvellir, Reykjavík, Reynisfjara, Seljalandsfoss, Skógafoss, Strokkur• Gullfoss, Vík