Termín:
15. 10.–15. 10. 2016
Počet dní:
1 (so–so)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Původní cena:
1 190 Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-muzeum-porsche-nemecko-z553210/175896234/

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis:

Muzeum Porsche najdete ve známém automobilovém městě Stuttgart, v městském obvodu Zuffenhausen. Bylo založeno již v roce 1976 a stálo v blízkosti továrny Porsche. V roce 2008 byl vystavěn nový objekt, kvůli již nedostačující kapacitě. Architektonické studio Delugan Meissl Associated Architects navrhlo budovu vypadající jako nad zemí levitující monolit bílého, ostře řezaného ledu. Jsou zde vystaveny např. modely jako 356, 550, 911 a 917 a i některé technické vymoženosti, které sestrojil Ferdinand Porsche na počátku 20. století. Součástí expozice je také výstava Idea Porsche, Historie Porsche a různé Tématické ostrovy. Všechny modely jsou plně funkční.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách, poté příjezd do Zuffenhausenu. Prohlídka unikátní nové expozice automobilů Porsche. Na ploše 5600 m2 se prezentuje cca 80 historických vozidel, které doplňuje více než 200 současných modelů, sportovních verzí nebo prototypů. Kromě vystavených automobilů je v centru expozice situován kompletní historický archiv společnosti. Zajímavá je také možnost nahlédnout přímo na práci zdejších restaurátorů, kteří za skleněnou stěnou opravují historické vozy zákazníků Porsche. Muzeum navštíví ročně cca 200 tisíc zájemců. Nyní je součástí sbírky celkem 400 závodních a silničních vozidel. Ty nejzajímavější z nich se budou postupně střídat v hlavní expozici nazvané "Muzeum na kolech". V muzeu najdete všechna auta od počátku existence značky Porsche – dokonce závoďáky a prototypy. Najdete tady třeba i VW Brouk, který F. Porsche sestrojil pro Adolfa Hitlera. Prohlídka vede chronologicky od nejstarších k nejnovějším. K autům se můžete přiblížit na centimetry, takže si je prohlédnete opravdu důkladně, včetně těch, která se jen tak potkat nedají.
Abyste se "uklidnili" po prohlídce, kdy Vám do krve bude pumpovat adrenalin naplno, je pro Vás připravena stylová kavárna a pokud si budete potřebovat odvézt nějaký suvenýr, můžete navštívit velký obchod, kde si opravdu vyberete. Individuální volno.
Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Vstupné: dospělá osoba cca 10 EUR, dítě do 14 let cca 5 EUR.

 

Doporučené kapesné: cca 25 EUR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, WC, DVD a kávovarem, služby technického delegáta, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh, vstupné do objektu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář České Kormidlo. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.


Muzeum Porsche

Číslo zájezdu: 553210
Německo, Stuttgart