Termín:
22. 7. – 28. 7. 2017
Počet dní:
7 (so – pá)
Počet nocí:
6
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Původní cena:
29 980  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Monasterboice • Belfast • Obrův chodník • Derry • Drumcliff • Sligo • Carrick on Shannon • Dublin

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Dublinu. Transfer na hotel. Nocleh.
2. den: po snídani vyrazíte na sever Irska a zastavíte u jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů z 5. století – Monasterboice. Budete obdivovat nádherné irské kamenné kříže a další jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko. Poté navštívíte okázalé šlechtické sídlo rodu Londonderryů Mount Stewart House s překvapivými interiéry a nádherně upravenými zahradami. Přejezd do Belfastu a prohlídka hlavního města Severního Irska spojená s návštěvou fantastické expozice v Titanic Exhibition Centre. Nocleh.
3. den: snídaně. Tento den se vydáte obdivovat Antrimské pobřeží. S krátkou zastávka v Carrrickfergus u impozantní středověké pevnosti se dostanete k nejmalebnějšímu úseku této pobřežní oblasti, kde útesy lemují půvabné rybářské vesničky a nedozírné písečné pláže. Foto zastávky u městečka Ballycastle a Carrick A-Rede Bridge - jeden metr široký provazový most nad 30metrovou propastí. Určitě nesmíte vynechat Giants Causeway (Obrův chodník), strhující čedičový skalní útvar smáčený mořskými vlnami, který opravdu vypadá jako dílo obrů a je právem zapsán na seznamu UNESCO. A na závěr dne krátká zastávka u romantických ruin hradu Dunluce Castle. Nocleh.
4. den: snídaně. Nejprve si prohlédnete druhé největší severoirské město Derry, jehož městské hradby jsou jedním z nejlépe zachovalých obranných systémů v Evropě. Odpoledne navštívíte druhý největší národní park Glenveagh v Irsku, ve kterém jsou skalnaté vršky, porostlé převážně borovicemi a rododendrony, ale najdete zde i velice exotické rostliny. Zastavíte se u stejnojmenného panství z 19. století, které se nachází na břehu jezera a kde si můžete vychutnat koláčky s hutnou smetanou. Nocleh.
5. den: snídaně. Dopoledne strávíte v irské porcelánce Belleek Pottery, kde se dostanete zpět do r. 1857, kdy byla tato nejstarší keramická dílna v Irsku otevřena. Přejezd do Drumcliffu, kde je pohřbený velký irský básník W. B. Yeats. Návštěva města Sligo - místo oplývající lasturami, a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v Carrowmore, kde můžete projít mezi kamennými kruhy, dolmeny a hrobkami. Na závěr dne zastávka v malebném městečku Carrick on Shannon. Nocleh.
6. den: po snídani navštívíte palírnu Kilbeggan, kde vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Dojezd do Dublinu a okružní jízda, při které uvidíte nejvýznamnější památky hlavního města, např. Trinity College, katedrálu sv. Patrika, Molly Mallone či O´Connell Street, volno k nákupům a toulkám po Dublinu. Nocleh.
7. den: po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

25.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha-Dublin-Praha vč. všech letištních poplatků, dopravu autobusem a výlety dle programu, 6 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní, služby průvodce CK, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (4 990 Kč), 6x večeře (3 490 Kč), vstupy cca 50 GBP a 20 EUR, jízdné MHD.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Belfast, Carrick on Shannon, Derry, Drumcliff, Dublin, Monasterboice, Obrův chodník, SLIGO
Informace o slevách