Termín:
30. 11. – 5. 12. 2017
Počet dní:
6 (čt – út)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Původní cena:
37 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-new-york-od-a-do-z-usa-z712522/423226594/

Popis ubytování a programu zájezdu

Informace:

Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí bezvízový styk a to v případě biometrického pasu. V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA. Letenka může být s přestupem (Paříž, Londýn, Amsterdam..)

Program
1. den

Odlet z ČR (nebo Vídně) přílet do New Yorku (šestihodinový časový posun), transfer na hotel. Prohlídku města: vyhlídka na centrum Manhattanu z Brooklyn Heighst, Brooklynský most jemuž Newyorčani přezdívají "ocelová harfa". Přesun metrem do centra města na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Procházka po nejdelší newyorské ulici Broadway. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

2. den

plavba lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí Socha Svobody. Během plavby uvidíme také "ostrov nadějí" Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících "novém světě". V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island. Následovat bude návštěva námé třídy Wall Street, ve které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu Newyorské burzy před kterou stojí sochy býka a medvěda představující trendy obchodů na burzách. Kolem Novogotického kostela Trinity Church a kostela koloniální doby St. Paul Chapel přijdeme na místo obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Čínská čtvrť se svojí hlavní tepnou Canal Street bude další zastávkou. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Návrat na ubytování.  

3. den

den začneme přesunem do Central Parku – zelených plic města. Během naší ranní procházky uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá "obří vývrtka" nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů. Poté se budeme moci těšit na světoznámé Rockfellerovu centrum, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Kousek odsud se nalézá Katedrála svatého Patrika, která je sídlem katolického arcibiskupa a Muzeum moderního umění MoMA. Pěší procházka nás povede kolem impozantního nádraží Grand Central Terminal až na slavnou Pátou avenue – osobní volno k nákupům. Možnost navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře jednoho z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Návrat na hotel  

4. den

přesun do newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá svou hlavní tepnou, divadlem Apollo, bočními ulicemi ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. Odpoledne možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí - světoznámé Americké muzeum historie přírody se 35 milióny exponátů muzeum s největší sbírkou moderního umění na světě MoMa, proslulé Guggenheimovo muzeum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s nebo třeba Indiánské muzeum. Návrat na hotel  

5. den

Osobní volno k poznání toho co je pro Vás v New Yorku důležité odjezd na letiště a odlet zpět domů. 6 hodinový časový posun.  

6. den

Přílet do Prahy nebo Vídně

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Letenku Praha (Vie) - New York - Praha (Vie), 4 x ubytování na hotelu ***, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Základní cena nezahrnuje

Poplatky spojené se vstupem na území USA, tipy, vstupy - Místní transfery, místní dopravu, vstupy - Místní taxy

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Wisnar, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: New York

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


NEW YORK od A do Z

Číslo zájezdu: 712522
USA, New York