Termín:
22. 10. – 22. 10. 2016
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
http://www.zajezdy.cz/dovolena-osvetim-a-krakov-polsko-z565229/182685867/

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Program: odjezd v brzkých ranních hodinách, příjezd do Osvětimi, cca 3,5 hodinová prohlídka rozsáhlého areálu Auschwitz a Birkenau s místním průvodcem (český výklad nebo překlad do češtiny), prohlídka autentických míst koncentračního tábora, odpoledne přejezd do Krakova, dle časových možností možnost prohlídky zámku Wawel a katedrály - místo korunovace polských králů, možnost procházky starým městem "Královskou cestou" - Kanovnickou ulicí, po hlavním náměstí, návštěva Sukenice - bývalá tržnice se suknem, osobní volno - možnost ochutnat místní speciality či nákupů, zájemci mohou navštívit také židovské město - Synagoga Remuh, Stará synagoga a starý hřbitov, v podvečer odjezd zpět do ČR,  příjezd ve večerních hodinách.

Program

Program: dopoledne příjezd do Osvětimi, prohlídka rozsáhlého areálu Auschwitz  a  Birkenau s místním průvodcem, prohlídka autentických míst koncentračního tábora (cca 3,5hod). Po prohlídce odjezd do Krakova, bývalého hlavního města polského království, které je právem označovaného za srdce Polska. Město ležící na březích řeky Visly je též kolébkou polského státnictví a polské kultury. V Krakově možnost návštěvy zámku Wawel a katedrály - místo korunovace polských králů, dnes se tu nachází ostatky polských králů, vyhlídka na řeku Vislu, poté možnost procházky starým městem "Královskou cestou" - Kanovnickou ulicí, nejkrásnější ulicí starého Krakova, po hlavním náměstí, návštěva Sukenice - bývalá tržnice se suknem - nejproslulejší v Evropě, Mariánský kostel - uvnitř gotické vitráže a pozdně-gotický vyřezávaný oltář - největší v Evropě,  Floriánská brána a Barbakán, osobní volno - možnost ochutnat místní speciality či možnost nákupů, zájemci mohou navštívit také židovské město - Synagoga Remuh, Stará synagoga a starý hřbitov. Po prohlídce odjezd zpět do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Doporučení

Kapesné doporučujeme:cca 50-60 Zlotých (jinak individuálně). Na vstup do Osvětimi si připravte 5 zlotek (nebo 35 Kč) na sluchadla - průvodce je od Vás vybere předem v buse. Doporučujeme pohodlnou obuv a vhodné teplé oblečení !

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu autokarem (WC, klimatizace, bar), služby česky mluvícího průvodce, skupinové vstupné do areálu muzea Auschwitz - Birkenau včetně místního průvodce (český nebo slovenský výklad nebo překlad do češtiny našim průvodcem)

Základní cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění, povinný poplatek za audio sluchátka do Osvětimi 5,- Zloty (cca 35,- Kč) - platí se na místě, vstupy v Krakově, Doporučené kapesné: cca 80,- Zloty

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Bon Ton. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.


Osvětim a Krakov

Číslo zájezdu: 565229
Polsko, Osvětim a Krakov

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
22.10 – 22.10.2016
bez ubytování
1 den
bez stravy
742 Kč