Termín:
28. 9. – 8. 10. 2017
Počet dní:
11 (čt – ne)
Počet nocí:
8
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloostrov Chalkidiki

Letovisko Stavros se nachází na úpatí známého poloostrovu Chalkidiki. Svým návštěvníkům nabízí snad vše co mohou během dovolené potřebovat. Písečná pláž táhnoucí se od místa Kiani Akti až za Stavors měří přes 13 kilometrů. Vstup do moře je pozvolný, jeho teplota je příznivá od května až do října. Ve Stavrosu najdete mnoho obchůdků, taveren, kaváren i barů. Na své si zde příjdou také milovníci sportu. Na plážích najdete volejbalová hřiště a přímo v centru letoviska pak také hřiště na fotbal či basketbal. Díky nabídce fakultativních výletů můžete skloubit pobytovou dovolenou také s poznáváním zajímavých míst i bohaté řecké historie.

Poloha hotelu

V roce 2014 a 2015 nově postavený komplex vám nabídne moderní interiér a především zcela nové vybavení. Klidná lokalita i vzdálenost 150 metrů od písečné pláže jsou velkými přednostmi tohoto domu.

Pokoje

Ubytování je poskytováno v tzv. studiích, prostorných pokojích s potřebným vybavením. Každý pokoj má vlastní terasu (v přízemí) nebo balkon (v patře) se stolečkem a židlemi pro pohodlné venkovní posezení. Dále je pokoj vybaven TV, kuchyní s vařiči, lednicí a základním nádobím pro přípravu jídla. Koupelna s WC je samozřejmostí. K dispozici jsou dvou, tří a čtyř lůžkové pokoje. Každý pokoj má jednu manželskou postel a jednu palandu. Ubytování je tak možné až pro 4 osoby.

Další služby

Všechny pokoje jsou vybaveny wi-fi připojením (zdarma), dále je k dispozici digitální klimatizace (zdarma). K dispozici je klientům denně český delegát.

Stravování

Zájezd si můžete zvolit bez stravování, se snídaní nebo s polopenzí. V případě polopenze můžete dle vlastní chuti volit mezi obědy či večeřemi (každý den jinak). Jídlo se podává v nedaleké taverně. Každé studio má také vlastní kuchyňku se základním vybavením. Lze si tedy i uvařit.

Děti

Speciální ceny jsou připraveny pro děti. Výhodně může cestovat tří i čtyř členná rodina. Zeptejte se nás na možnost rezervace většího pokoje.

Doprava

Autobusová doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova, vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje a pivo.

Nástupní místa

Nástupní místa Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava. Všechna uvedená nástupní místa jsou zdarma. Dále je možné na základě individuální dohody v CK zajistit i jiná nástupní místa (na trase autobusu).

Fakultativní výlety

Pokud během vaší dovolené chcete také poznávat zajímavá místa a lokální historii, tak budete jistě potěšeni. Konkrétní nabídka výletů bude prezentována až na místě delegátem CK. Již nyní však můžeme naznačit, že se můžete těšit na následující:Thessaloniki (Soluň) – druhé největší město Řecka nabízí mnoho antických památek. Ty nejstarší pochází z Byzantské říše, kdy město bylo důležitým správním střediskem. Dnes hovoříme o moderním městě s bohatým nočním životem. Waterland – vodní svět – pirátský ostrov, tobogány, skluzavky, divoká řeka, bazén s vlnami a mnoho dalšího nabízí aquapark u Thessaloniki (Soluně). Meteora – kolmé vápencové skály na jejichž vrcholech jsou vystavěny kláštery nenajdete nikde jinde na světě. Poznejte tvrdý a oddaný život mnichů a zavítejte do nejdnoho z nejnavštěvovanějších míst v Řecku. Athos – i Athos patří k velice známým pojům. Výlet přímo do srdce Svaté hory mohou absolvovat pouze muži a to po předem vyjednaném povolení. My nabídneme výlet i ženám :) A to díky lodím, které plují kolem ostrova. Shlédnout budete moci mnohé kláštery i uctihodných 1960 výškových metrů hory Athos. Ouranopoli a motorové čluny – až 4,4 metru dlouhé čluny s volantem a silným motorem dosahující rychlosti až 50 km/h. Díky místním klidným vodám nebudete potřebovat kapitánský průkaz. Po krátké instruktáži může řídit člun každý. Obeplout můžete Oslí ostrůvky a zakotvit na písečných pláží s průzračnou tyrkysovou vodou. Na člun se vejde až 5 osob. Doporučujeme!Ceny výletů (orientačně – přesné ceny budou nabídnuty na místě) 25 – 35 Euro.

bez stravování

Co se týká stravování, na místě je možné si zakoupit libovolný počet stravenek. Snídaně (8:00-10:00 hod) v hodnotě 4 EUR / osoba a obědy a večeře v hodnotě 8 EUR / osoba - podávané kdykoliv mezi 12:00-22:00 hod). Stravenky pak můžete využít podle Vaší potřeby. Dopředu není třeba nic objednávat, ani rezervovat.

snídaně

Snídaně se podávají v době od 8:00 do 10:00 hod. v nedaleké taverně vzdálené cca 950 metrů.

polopenze

Snídaně (8:00-10:00 hod) a obědy / večeře (12:00-22:00 hod) se podávájí v nedaleké taverně vzdálené cca 950 metrů. V případě polopenze můžete dle vlastní chuti volit mezi obědy či večeřemi (každý den jinak).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • polopenze
  • ubytování na 8 dní, 7 nocí
  • autobusová doprava
  • všechna nástupní místa bez příplatku
  • služby českého delegáta po celou dobu pobytu
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Experitour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Chalkidiki
  • Místo dle CK: Chalkidiki

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Studia Pavlos

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: 200 m

Makedonie

Chalkidiki zaujme svým tvarem – do Egejského moře vybíhají 3 poloostrovy, které připomínají prsty. Kassandra a Sithonie – zde se soustředí turistický ruch, nejvýchodnější Athos je posvátný a patří mnichům.

Sithonia

Prostřední z poloostrovů, které vám Chalkidiki nabízí, je známý svou divokou a místy až exotickou přírodou, poloprázdnými plážemi (na Sithonii si navíc můžete užívat na mnoha plážích, které jsou označeny modrou vlajkou, což je také velké plus), zvláštními písčitými útvary či útulnými malými přístavy uprostřed tichých zálivů. I zde, v tomto spíše klidném prostředí, však naleznete řadu turistických destinací, které svým servisem rozhodně v ničem nezaostávají za ostatními řeckými letovisky.

Metamorfosi

Tato malinká, ale velmi oblíbená vesnička je známá pro svůj klid a krásné přírodní pláže obklopené piniemi. Žije zde pouze 400 obyvatel, takže se jedná opravdu o klidné místo, které se dá doporučit spíše cestovatelům, kteří netouží po bujarém nočním životě a hledají na dovolené ničím nerušený klid.

Nikiti

Další malá vesnička, kde opět naleznete čisté písčité pláže, piniové háje a klid, který potěší zejména ty z vás, kteří hledáte spíše krásnou přírodu než ruch města. Tato vesnice je jednou z nejstarších na Chalkidiki , na což jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. Můžete zde dokonce vidět tradiční řecké domky postavené z kamene.

Kassandra

Je místem rušných letovisek, plných pláží a bohatého nočního života.

Hanioti

Malá a pěkná vesnička na JV pobřeží polostrova je vhodná především pro relaxaci a odpočinek, svým zaměřením je určená hlavně rodinám s dětmi. Páry různých věkových kategorií uvítají romantické prostředí, možnost dlouhých procházek po pláži a výbornou kuchyni.

Kallithea

Živé letovisko na západním na východním pobřeží poloostrova patří k nejnavštěvovanějším a nejlépe vybaveným, nabízí dostatek zábavy a vybavení pro všechny kategorie klientů. Na své si přijdou rodiny s dětmi, ale také mladí. Pláž s pozvolným vstupem do vody, zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, vodní sporty na pláži a široká nabídka taveren, restaurací a diskoték uspokojí každého.

Sani

Moderní letovisko na severozápadním pobřeží Kassandy. Několik kilometrů dlouhá pláž je oceněná za svou kvalitu a čistotu modrou vlajkou. Letovisko je vyhledávané mezi náročnější klientelou, hotely a bungalovy mají většinou větší počet hvězdiček, vlastní zahrady a bazény, opět nechybí široká nabídka vodních sportů, barů u pláže, noční klub a taverny.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria