Termín:
27. 7. – 1. 8. 2017
Počet dní:
6 (čt – út)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Canterbury • Leeds • Hever • Oxford • Bath • Stratford upon Avon • Warwick • Cambridge • Londýn

Program zájezdu

1. den: ráno odjezd z ČR. Denní přejezd přes Německo a Belgii. Nocleh ve Francii.
2. den: ranní trajekt nebo Eurotunel do Anglie. První zastávkou bude opevněné středověké město Canterbury s nádhernou katedrálou. Pak bude následovat překrásný vodní hrad Leeds s rozsáhlými květinovými zahradami a bludištěm. A na závěr dne malebný vodní hrad Hever, ve kterém měla své sídlo rodina Boleynů a ve kterém spatříte nádherné zahrady a bludiště. Ubytování a nocleh.
3. den: snídaně. Ráno uvidíte krásné univerzitní město Oxford s řadou historických univerzitních budov a kolejí. Poté procházka s kapkou mystiky – megalitický kruh v Avebury. Návštěva historického města Bath, jednoho z nejkrásnějších měst ve Velké Británii díky jednotnému architektonickému stylu. Budete obdivovat zachovalé římské lázně vystavěné na termálních pramenech. Náměstí The Circus a monumentální budovy na Royal Crescent, které jsou dílem architektů Johna Wooda staršího a mladšího. Nocleh.
4. den: po snídani prohlídka rodiště Williama Shakespeare – Stratford-upon-Avon, malebné historické městečko s typickými hrázděnými domky. Poté si prohlédnete perlu středověku – impozantní hrad Warwick, který patří mezi nejzachovalejší v Anglii s expozicí muzea Madame Tussaud´s. V podvečer univerzitní město Cambridge, město ležící na řece Cam, druhá nejstarší anglická univerzita a tradiční rival Oxfordu. Nocleh.
5. den: snídaně. Celodenní Londýn. Pěší prohlídka nejvýznamnějších památek metropole – budova parlamentu s věží Big Ben, Westminster Abbey a London Eye. Slavnostní ceremonie střídání královských gard na Whitehallu nebo u Buckinghamského paláce. Piccadilly Circus, Trafalgar Square a čínská čtvrť v Soho. Odpolední volno k návštěvě muzeí nebo dalších pamětihodností. Večerní odjezd zpět do ČR, noční přejezd trajektem nebo Eurotunelem do Francie.
6. den: návrat přes Belgii a Německo do ČR v odpoledních hodinách.

Minimální počet účastníků

35.

Poznámka

zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem s WC, Eurotunel nebo trajekt, 4 noci ve 2lůžkovém pokoji v hotelu, 3x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (3 200 Kč), vstupy cca 100 GBP, jízdné MHD.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bath, Cambridge, Canterbury, Hever, Leeds, Londýn, Oxford, Stratford upon Avon, WARWICK
Informace o slevách

Perly starobylé Anglie

Číslo zájezdu: 689304
Velká Británie, Bath, Cambridge, Canterbury, Hever, Leeds, Londýn, Oxford, Stratford upon Avon, WARWICK