Termín:
30. 9. – 30. 9. 2017
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
496
(19 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Mestečko Mörbisch am See, plavba po stepnom Neziderskom jazere, bazilika v pútnickom mestečku Frauenkirchen, skanzen v Mönchhofe prezentujúci život obyvateľov severného Burgenlandu.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.) do Rakúska. Po príchode do malebného mestečka Rust prehliadka historického centra, ktoré je pamiatkovo chránené. Symbolom mesta je bocian biely, ktorého hniezdo tróni skoro na každom komíne. Pokračovanie do Mörbisch am See, známeho vinohradníckeho mestečka s úzkymi uličkami a barokovými sedliackymi domami. Plavba loďou po Neziderskom jazere, ktoré je popri Balatone jediným stepným jazerom v Európe. Prehliadka baziliky v neďalekom pútnickom mestečku Frauenkirchen a návšteva veľmi zaujímavého dedinského múzea v Mönchhofe. Múzeum dediny - skanzen umožňuje návštevníkom nazrieť do každodenného života obyvateľov severného Burgenlandu na začiatku 20. storočia. Okrem expozície mnohých pracovných nástrojov a dielní remeselníkov sa tu nachádzajú aj budovy s originálnym zariadením, ako napr. škola, kino, poštový úrad, policajná stanica, hasičská zbrojnica, ambulancia lekára, kostolík, rôzne obchodíky a krčma s funkčným hracím automatom, v ktorej je aj možnosť občerstvenia. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách (cca o 19:00 hod.).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, plavbu loďou, komplexné cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Neziderské jazero

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


POKLADY NEZIDERSKÉHO JAZERA

Číslo zájezdu: 696167
Rakousko, Rakouská jezera, Neziderské jezero

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
So 30.9 – So 30.9.2017
bez ubytování
1 den
bez stravy
19 EUR