Termín:
29. 7. – 5. 8. 2017
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
23 090
(887 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Prehľad

Poloha:
Tento rezort sa nachádza v nádhernej rekreačnej oblasti prístavu Port Ghalib, severne od Marsa Alam. Medzinárodné letisko Marsa Alam je vzdialené 3 km. Hotel je situovaný na dlhom malebnom pobreží, kde vstup do vody umožňujú dve móla, vzhľadom na korálové podložie sú topánky odporúčané.

Popis:
Luxusný rozľahlý hotelový rezort postavený v krásnom orientálnom štýle disponuje 500 izbami rozmiestnenými v dvoch častiach - Sahara Sands (bližšie k moru, v beduínskom štýle) a Sahara Oasis (zdobený rustikálnymi mozaikami) - obklopenými krásnou udržiavanou záhradou. V rozsiahlych záhradách je niekoľko budov, kde k dispozícii je plávanie v lagúne so slanou vodou. Ďalej sa tam nachádza elegantný foyer s recepciou, arabská kaviareň, 2 reštaurácie ("Souq Al hana" s live kuchárskou šou a "Kardamon" - ? la carte na pláži), niekoľko barov a jedinečné "Six Senses" Spa centrum. Stoličky a plážové osušky sú k dispozícii pri bazéne, na pláži a v lagúne bez príplatku.

Izby

Komfortné izby sú zariadené v modernom štýle a sú vybavené nasledovne: sprcha, WC, sušič vlasov, klimatizácia, telefón, pripojenie k internetu (za poplatok), TV, trezor, minibar, káva/čaj a sú orientované s výhľadom do záhrady. K dispozícii je obmedzený počet rodinných izieb, ktoré sú vybavené rovnako. Rodinné izby sa skladajú z dvoch miestností, z ktorých každá má približne 30 m2.

Šport

Zaisťuje pravidelné animačné programy pre deti (súťaže, kreatívne dielne, kvízy, mini klub, ihrisko, detský bazén, pomalá rieka so šmýkačkami) a dospelých a zábavné večerné show. Umožňuje športové aktivity ako napr. cvičenie vo fitness, aerobik, vodnú gymnastiku, vodné pólo, tenis, stolný tenis, biliard, minigolf, plážový volejbal, šípky, jazda na koni a motorizované i nemotorizované vodné športy na pláži za poplatok (napr. loďky, šliapadlá, windsurfing, vodné lyžovanie, paragliding, motorové člny, jazdy na banánoch, šnorchlovanie). Na relaxáciu je určená sauna, vírivka, masážny salón s pestrou ponukou masáží a salón krásy.

Pre deti

K dispozícii je : detské ihrisko, Mini Club (4-12 rokov) a detský bazén.

Stravovanie

All-inclusive:
Raňajky, obedy a večere formou otvoreného bufetu. Ďalej hotel poskytuje neskoré raňajky, popoludňajšiu zmrzlinu a zákusky, kávu a čaj, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú k dispozícii od 9.00 do 23.00 hodiny. Za extra poplatok sú: ? la carte reštaurácia, izbová služba, mini bar, špeciálne kávy, čerstvo vylisované džúsy, importované alkoholické nápoje a špeciálny alkohol. Pre deti je k dispozícii detský bufet. Počas večere je vyžadované formálne oblečenie (dlhé nohavice u mužov).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Letiskové poplatky

Základní cena nezahrnuje

  • Víza

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ETI, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Port Ghalib

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Port Ghalib Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: molo, písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

25 uživatelů

Pořadí

31. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam.

Poslední komentář

15.6.2017 | Dagmar
Datum pobytu: 1.6.2017
Celkový dojem nebol moc dobrý, tento hotel si zaslúži maximum 3 hviezdičky. Ja by som určite nikomu neodporučili, sama sa tam určite už nikdy nevrátim.

Nejnovější recenze

2
3.11.2014 | Jenda K. Vary
Datum pobytu 1.11.2014
2/5 - Horší
Pokud bude zájezd na týden do 13 000,- Kč a příznivá předpověď počasí - hodně záleží na větru uvažujte o koupi.
4
3.11.2014 | ivčakys
Datum pobytu 1.10.2014
4/5 - Skvělé
Po 1. hektickému dni jsme nakonec byli spokojeni. Na jídlo, ale musíte chodit oblečeni a né v plavkách. To mě nevadí, protože v plavkách je zase nevhodné chodit na jídlo ani ve večerních šatech taky chodit nemusíte což je samozřejmě lepší :). Je možné, že se sem někdy možná vrátím, ale spíše né, protože bychom chtěli poznat zase něco jiného, ale do Sharmu tam se rozhodně vrátíme. Recenzi jsem napsala podle svého názoru jak jsem to cítila já, ale někomu se to líbit nemusí což mě nijak netrápí. A když se člověk chová tak jak se chovat má tak si udělá krásnou dovolenou.
4
28.9.2014 | Pavla B.
Datum pobytu 1.3.2014
4/5 - Skvělé
Byla jsem spokojena.Ráda se vrátím.Nečekejte luxus - naštěstí. Můžete chodit v kratasech a tričku na jídlo. Luxus je ve vedlejším hotelu,kam jsem omylem zabloudili při cestě komplexem do přístavu. NIc pro mě - oblékat se do šatů a lodiček na večeři o dovolené. Toho si užiji v práci dost:-) Myslím, že když se chováte slušně, s dobrou náladadou, tak nikdy nikdě nebyl problém,ani v Egyptě.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Port Ghalib Resort

Číslo zájezdu: 688742
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib

Všechny termíny a možnosti (2552)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
455 EUR
Letecky
Vídeň
So 6.1 – So 20.1.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
455 EUR
Letecky
Vídeň
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
455 EUR
Letecky
Vídeň
So 20.1 – So 3.2.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
455 EUR
Letecky
Linz
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
472 EUR
Po slevě 24%
Letecky
Vídeň
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
522 EUR
Po slevě 13%
Letecky
Vídeň
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
499 EUR
Letecky
Vídeň
So 6.1 – So 20.1.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
499 EUR
Letecky
Vídeň
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
499 EUR
Letecky
Vídeň
So 20.1 – So 3.2.2018
2 lôžková izba rodinná obs. 4 osobami, 2 prístelky
15 dní
all inclusive
499 EUR
Letecky
Vídeň
So 2.12 – So 16.12.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
495 EUR
Po slevě 8%
Letecky
Linz
So 9.12 – So 23.12.2017
3 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
444 EUR
Po slevě 26%
Letecky
Vídeň
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
498 EUR
Po slevě 9%
Letecky
Vídeň
Čt 4.1 – Čt 18.1.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
540 EUR
Po slevě 23%
Letecky
Vídeň
Čt 18.1 – Čt 1.2.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
540 EUR
FM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
Čt 25.1 – Čt 8.2.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
540 EUR
FM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
Čt 11.1 – Čt 25.1.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
541 EUR
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 25.11 – So 9.12.2017
3 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
494 EUR
Po slevě 14%
Letecky
Vídeň
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
550 EUR
Letecky
Vídeň
So 6.1 – So 20.1.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
550 EUR
Letecky
Vídeň
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
550 EUR
Letecky
Vídeň
So 20.1 – So 3.2.2018
2 lôžková izba s výhľadom do záhrady
15 dní
all inclusive
550 EUR
Letecky
Bratislava
Ne 3.9 – Ne 17.9.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
513 EUR
LM | Po slevě 27%
Letecky
Bratislava
Ne 10.9 – Ne 24.9.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
513 EUR
LM | Po slevě 27%
Letecky
Bratislava
Ne 17.9 – Ne 1.10.2017
2 lôžková izba rodinná obs. 5 osobami, 3 prístelky
15 dní
all inclusive
513 EUR
Po slevě 27%