Termín:
4. 10. – 8. 10. 2017
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
7 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

V pětidenním zájezdu poznáte to nejlepší z Říma, památky z běžného denního života Římanů a také Tivoli, prázdninového městečka antického Říma. Užijete si také individuální volno, abyste si město vychutnali jak chcete Vy! Můžete jej využít k návštěvěmuzeí, památek, sednout si do kavárny, na pizzu, zmrzlinu, nebo jen tak lelkovat po centru a nasávat atmosféru města.

Řím - všechny cesty vedou do Říma. A je to pravda, hlavní město Itálie bohaté na svou historii, velkolepé památky, umělecké skvosty a v neposlední řadě i velká romantika. Toto město budete milovat. Také nesmíte zapomenout ochutnat pravéitalské těstoviny, pizzu a zmrzlinu.

Co všechno s námi můžete vidět? Všechna nejdůležitější Římská NEJ! Mimo jiné:
Koloseum - největší antické divadlo dokončené okolo roku 80 n. l., úchvatná světová památka. Kapacita byla 50.000 diváků a bylo využíváno ke gladiátorským turnajům, zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce bitev a v neposlední řadě ipro divadelní hry a dramata založená na mytologii.
Pantheon - starověký kruhový chrám do současné podoby přestavěný okolo roku 120 po Kristu, do roku 609 byl určen pro všechny bohy, téhož roku byl vysvěcen Panně marii. Patří k nejvýznamějším a nejzachovalejším antickým památkám na světě.
Forum Romanum - obdelníkové náměstí jehož historie sahá až do 7. stol. př. n. l. Náměstím prochází hlavní římská cesta Via Sacra. Konaly se zde průvody, slavnosti, trhy, ale i soudy, volby, politická shromáždění atd. Fórum je lemovánochrámy (zbytky), sloupy a mnoha dalšími památkami.
Caracallovy lázně - starověké římské lázně postavené okolo roku 215. n. l. Budova lázní byla 228 metrů dlouhá a 116 metrů široká. Předpokládá se, že lázně pojmuly 1.600 návštěvníků naráz.
Andělský hrad - původně Hadriánovo mauzoleum. Kruhová monumentální stavba vybudována na pravém břehu Tibery v letech 135-139. Stavba sloužila i jako papežská pevnost, spojená s tunelem v hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení.
Fontana di Trevi - nejslavnější římská fontána vybudovaná v letech 1732 - 1762 v barokním stylu. Zvykem je házet mince do fontány, aby se Vám splnilo přání. Proslavena byla především scénou z filmu Sladký život.
Vatikán - městský suveréní stát uprostřed Říma. Nejmenší mezinárodně uznávaný stát na světě s méně než 1.000 obyvateli. Sídlo papeže a církevní stát duchovně monarchický. Vidět zde můžete Svatopetrské náměstí, Sixtinskou kapli, Vatikánská muzea, Vatikánské zahrady, apoštolskou knihovnu a mnoho dalšího.
Dále uvidíte nepřeberné množství kostelů a chrámů (podle statistiky Claudia Rendiny je v Římě 2.573 kostelů), projdete přes mnoho náměstí, přejdete Tiberu, projdete se po Španělských schodech a budete nasávat romatnickou atmosféru starověkého Říma!

Tivoli - (Tibur), město které bylo v antice využíváno jako prázdninové město římské smetánky "vyvolených". Zde mimo jiné uvidíte:
Hadriánova vila - císařská rezidence na rozloze 120 hektarů. Vila je zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO. Její historie sahá do období 118-133 n.l. Inspirací na stavbu byly stavby starého Řecka a Egypta.
Villa d ?Este - postavena v renesančním slohu, je ukázkou italské klasické a zahradní architektury. Vila je taktéž zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. V zahradě najdete množství fontán a chrličů.

Hlavní výhody přepravy od CK
 • Luxusní autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Profesionální průvodce v každém autobuse
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Striktně nekuřácké prostředí
Nástup / Výstup


Předběžné časy odjezdů:
Odjezd Praha: 15:00 - příjezd do Říma: 10:00h
Odjezd z Tivoli: 17:00 - návrat Praha: cca 12:00h
Přesné časy budou upřesněny do týdne před nástupem na zájezd.

Odjezdová místa:
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov / Svatá Kateřina

Program

1. den Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy
2. den Dopoledne příjezd do Říma a prohlídka města, odpoledne individuální volno. Následně se přesuneme na ubytování.
3.den Po snídani dokončíme prohlídku Říma a Vatikánu, odpoledne individuální volno k návštěvám muzeí, nákupům, nebo posezení. V podvečerních hodinách se přesuneme zpět do hotelu.
4. den Dopoledne krátký přejezd do Tivoli (Tibur), které bylo v antice využíváno jako prázdninové město "vyvolených". Po prohlídce města v odpoledních hodinách se neradi vypravíme na cestu zpět do ČR.
5. den V odpoledních hodinách návrat do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 2 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj) vč. místních poplatků
 • 2 snídaně
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Fakultativní služby (nepovinné vstupy do objektů, např. Andělský hrad 10,-E, Koloseum 12,-E, Vatikánská muzea 16,-E) 
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj / neobsazené lůžko

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Řím

Itálie

Italská republika se dělí do 20 krajů a 101 provincií. Krajina je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. K Itálii náleží řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Nachází se zde množství architektonických památek a zajímavostí dokumentující bohatou historii této části Evropy a fakt, že Itálie je rodištěm mnoha významných malířů, sochařů a stavitelů. Podnebí je středomořské, subtropické, na severu mírně středoevropské. Převažuje středomořská vegetace. Díky své nekonečné rozmanitosti a snadné dostupnosti z České republiky patří Itálie mezi velmi vyhledávané letní destinace.


Řím a Tivoli – z běžného života Římanů a jejich dovolené…

Číslo zájezdu: 692941
Itálie, Lazio, Řím

Všechny termíny a možnosti (1)