Termín:
10. 10. – 15. 10. 2017
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

katalog 1.den

1. den: odjezd z ČR přibl. ve 12 z Prahy (Po, HK, Pa, Br), přejezd

katalog 2.den

2. den: ŘÍM-VATIKÁN (UNESCO),chrám sv. Petra s Michelangelovou Pietou, fakult. Vatikánská muzea aSixtinská kaple, Andělský hrad, interiéry, výhled z terasy

katalog 3.den

3. den: TIVOLI, letní vily starých Římanů i papežů, Villa d'Este - UNESCO, pozdně renesanční vila a zahrada, fontány a vodopády, variantně Hadriánova vila - UNESCO, anitické sídlo Vila Hadriana císaře Hadriána, odpoledne návrat doŘÍMA, Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, kostel Santa Maria in Cosmedin

katalog 4.den

4. den: ŘÍM, Kapitol, náměstí s nádhernými paláci a jezdeckou sochou Marca Aurelia,Piazza Navona s Berniniho fontánou čtyř řek,Španělské schody, Fontana di Trevi, Piazza del Popolo s barokními kostely, zahrady Borghese čiVilla Borghese (pro zájemce nutná rezervace předem v CK), odjezd večer do ČR

katalog 5.den

5. den: návrat v odpoledních hodinách

*V říjnovém termínu rozšířená šestidenní verze zájezdu - prohlídka dalších památek, čtvrť Trastavere s nejstaršími kostely Říma, dlážděné uličky, Piazza Santa Maria s fontánou, gastronomické zážitky. Večeř odjezd.

katalog 6.den

*6. den: v říjnovém termínu návrat v odpoledních hodinách CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a otvíracích dob.

Příplatky

1200 CZK - jednolůžkový pokoj 1800 CZK - jednolůžkový pokoj v pětidenním termínu 10.10. 330 CZK záloha na vstup do muzea Villa Borghese s rezervací/ do 18 let 70 Kč/ 18-25 let 200 Kč (případný rozdíl bude dorovnán u pokladny) 590 CZK záloha za vstup doVatikánských muzeí 420 CZK záloha za sdružené vstupné Koloseum a Forum Romanum 140 CZK komplexní pojištění

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Ubytování

hotel *** 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

polopenze, rozšířená snídaně, večeře menu Orientační ceny potravin v € : Káva 1,50-2,50, chléb 1,30, minerálka 1,5 l, dobré víno od 3-4 €, pizza od 8, čtvrtka, těstoviny v restauraci od 7-8, zmrzlina od 1,-, pivo 1,20, salát velký 2,-, večeře od 18, vbufetu od 12.

Věčné město, jedna z kolébek civilizace. Památky od antiky po současnost i velkolepá sochařská a malířská výzdoby vytvářejí doslova živoucí galerii, atmosféra je nezaměnitelná a nezapomenutelná. Někdejší hlavní město císařství, dodnespapežské sídlo a centrum umělců, filmové tvorby i módy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x/*3x hotel (2lůž. pokoje), 2x/*3x polopenze, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, místní dopravu po Římě, místní průvodce a vstupné (55 €)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Geops - CK, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Řím

Itálie

Italská republika se dělí do 20 krajů a 101 provincií. Krajina je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. K Itálii náleží řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Nachází se zde množství architektonických památek a zajímavostí dokumentující bohatou historii této části Evropy a fakt, že Itálie je rodištěm mnoha významných malířů, sochařů a stavitelů. Podnebí je středomořské, subtropické, na severu mírně středoevropské. Převažuje středomořská vegetace. Díky své nekonečné rozmanitosti a snadné dostupnosti z České republiky patří Itálie mezi velmi vyhledávané letní destinace.


Řím, věčné město 2017 ***

Číslo zájezdu: 727727
Itálie, Lazio, Řím