Termín:
11. 10. – 15. 10. 2017
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Nejlepší poznávací zájezd v podobě eurovíkendu, ochutnejte whisky a haggis, uvolněte se v nejzelenější skotské přírodě, poznejte kolébku golfu, pomerančové marmelády, tedy Skotsko a Skoty samotné…

Program
1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách do Skotska, transfer na ubytování.Prohlídka Edinburghu – Esplanade, prostranství využívané ke konání přehlídek, Edinburghský hrad s korunovačním kamenem Stone of Scone, korunovačními klenoty (starší než anglické), palác, kde se v 15. stol. narodila Marie Stuartovna, kaple sv. Markéty a další objekty z dob od 12. až do 20. století. Procházka ke strašidelnému hřbitovu Greyfriars Kirkyard, vykazující nejvíce paranormálních jevů. Po cestě budete mít možnost spatřit sochu legendárního psa Bobbyho. Tento den zakončíme v restauraci The Elephant, místo zrození Harryho Pottera. Návrat na hotel, nocleh.

2. den

Procházka po Královské míli – Scotch Whisky Heritage Centre, kostel Hub, středověké domy, Writer´s museum – muzeum Roberta Burnse, Sira Waltera Scotta a Roberta Louise Stevensovna (znáte z Doktor Jakyll a pan Hyde), High Kirk of St. Giles s kaplí rytířů nejvyššího řádu ve Skotsku, Heart of Midlothian, dům protestantského reformátora Johna Knoxe, palác Holyrood – skotská rezidence britské královny (historie paláce je spojena s královnou Marií Stuartovnou), skotský parlament. V okolí je možné se projít parkem s rozmanitými přírodními útvary nebo vyšplhat na Artušovo křeslo – mohutnou vyhaslou sopku s krásným výhledem na město.

3. den

Celodenní fakultativní výlet do skotské vysočiny. Průjezd oblastí Glen Coe, kde můžeme obdivovat impozantní horskou scenérií rozeklaných vrcholů a řeky Coe, proslulé glencoeským vražděním. U jezera Loch Ness se zastavíme ve městečku Fort Augustus, kde si prohlédneme soustavu zdymadel na Kaledonském kanále. Kolem jezera budeme pokračovat k troskám hradu Urquhart Castle přímo na břehu jezera Loch Ness. Návrat do Edinburgu. Nocleh.

4. den

Prohlídka Edinburgské části Leith, kde je zakotvena jedna z nejslavnějších lodí Britannia, loď ve výslužbě královny Alžběty II. – můstek, velitelská kajuta, soukromé místnosti královny Alžběty II., líbánkový pokoj princezny Diany a prince Charlese, důstojnická jídelna, královská rezidence včetně jídelny a přijímacích pokojů (s českým audioprůvodcem). V odpoledních hodinách si zajedeme k Rosslyn Chapel, kapli opředené mnoha záhadami (znáte z filmu Šifra mistra Leonarda, jenž je inspirován knihou Dana Browna). V pozdním odpoledni volno v Edinburghu k posezení v pubu či ochutnávka haggis, whisky nebo nákupy.

5. den

Brzy ráno transfer na letiště, návrat do ČR.Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletu vyhrazena.Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.Během pobytu ve Skotsku budeme využívat hromadnou dopravu.Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje díky změnám cen letenek dané letecké společnosti.Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10.Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek.Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • letenku tam a zpět,1x velké kabinové s rozměry 56x45x25 cm, transfer na hotel a na letiště, 4x ubytování v hotelu 2–3*, průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

  • příplatek za jednolůžkový pokoj 4000,- Kč/pobyt, komplexní cestovní pojištění včetně storna za 180 Kč/pobyt, výlet 2000,- Kč – Glen Coe + Fort Augustus + Loch Ness, jízdné hromadnou dopravou, individuální vstupné do památek

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Grand Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Skotsko
  • Místo dle CK: Edinburgh

Skotsko + Edinburgh + pohoří Glen Coe + Fort Augustus + jezero Loch Ness + loď Britannia + Rosslynská kaple

Číslo zájezdu: 729942
Velká Británie, Skotsko, Edinburgh

Všechny termíny a možnosti (1)