Termín:
1. 4. – 10. 4. 2017
Počet dní:
10 (so – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Tokio • NP Nikko • Mt. Fudži • Kyoto • Nara • Osaka

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy (možnost odletu i z Vídně) s přestupem do Tokia.
2. den: přílet na mezinárodní letiště Narita u Tokia, transfer do hotelu v Tokiu, v oblasti Šindžuku. Ubytování na 4 noci. Jarní termín zájezdu slibuje rozkvetlé sakury, v podzimním budeme obdivovat krvavě červené listy javorů v nádherných zahradách.
3. den: celodenní výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí Japonska, do města Nikkó, ležícího na sever od Tokia. Navštívíte nádhernou svatyni Tóšógú, posvátné místo jak buddhismu, tak i šintoismu, postavenou na počest šóguna Tokugawy, rozsáhlý chrámový komplex ležící uprostřed nádherných hor. Zastávka a krátká procházka k vodopádům Kirifuri. Návrat na nocleh.
4. den: celodenní prohlídka hlavního města Japonska - Tokia - začneme na Císařském náměstí, u sídla císaře a jeho rodiny dobře skrytého za zdmi a hustými korunami stromů, dále návštěva nejuctívanějšího buddhistického chrámu města Sensódži, známého též jako Asakusa Kannon, pak nejvýznamnější šintoistická svatyně Meidži-džingú ležící v jedné z největších zahrad města, prohlídka čtvrtí Harajuku a Omotesando. Nocleh.
5. den: celodenní výlet do oblasti Mt. Fudži - Hakone, do oblasti s kouzelnými přírodními scenériemi, s nejvyšším vrcholem celé země, posvátnou sopkou, horou Fudži. Pokud počasí dovolí, dojedeme co nejvýše, na 5. stanici ve výši cca 2 000 m n. m. Plavba po jezeře Ashi. Návrat na nocleh.
6. den: dopoledne individuální volno, možnost navštívit rušný rybí trh Cukidži, ze 45. patra Tokijské radnice si prohlédnout metropoli z ptačí perspektivy, navštívit okolní parky či vyrazit na nákupy. Odpoledne transfer na nádraží, přejezd šinkansenem do Kyota. Ubytování na 3 noci.
7. den: celodenní prohlídka Kyota, města, které bylo více než tisíc let hlavním městem Japonska. Návštěva paláce Nidžó, Zlatého pavilónu, chrámu Kinkakudži a chrámu Rjóandži. Nocleh.
8. den: dopoledne výlet do města Nara, které bylo hlavním městem císařství ještě před Kyotem. Největší zajímavostí je monumentální socha Buddhy v chrámu Tódaidži, dále návštěva nejposvátnější narské svatyně Kasuga. Odpoledne krátká zastávka ve třetím největším japonském městě Osaka, návštěva jeho nádherného hradu. Návrat na nocleh.
9. den: dopoledne individuální volno, navečer transfer na letiště Kansai, postaveném na umělém ostrově, odlet s přestupem do Prahy (či do Vídně).
10. den: přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (10 990 Kč)

Minimální počet účastníků

16.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu s přestupem Praha (Vídeň)-Tokio, Osaka-Praha (Vídeň) vč. letištních poplatků
  • transfer letiště-hotel-letištěpřejezd šinkanzenem Tokio-Kyotodoprava dle programu7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu se snídanívstupy dle programuprůvodce CKzákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kyoto, Mt. Fudži, Nara, Osaka, Tokio

To nejlepší z ostrova Honšú

Číslo zájezdu: 678488
Japonsko, Kyoto, Mt. Fudži, Nara, Osaka, Tokio