Termín:
19. 8. – 24. 8. 2017
Počet dní:
6 (so – čt)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

LEVOČA (UNESCO) • HERVARTOV (UNESCO) • BARDĚJOV (UNESCO) • LADOMIROVÁ (UNESCO) • LVOV (UNESCO) • KOLOČAVA • IZA • UŽHOROD • MUKAČEVO • KOŠICE • KRAJINKA U RUŽOMBERKU

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Prahy, Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3, 4 a 5 – mimo Plzeň) na Slovensko. Naší první zastávkou bude Levoča, perla spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Naší poslední zastávkou bude Bardějov, kde si prohlédneme centrum a středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Ubytování, nocleh.

2. den

Po snídani se zastavíme u dřevěného pravoslavného kostelíka Ladomirová, který je na seznamu UNESCO. Poté pojedeme přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8.500 sovětských a 6.500 československých bojovníků, na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem. V podvečer přijedeme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově. Nocleh.

3. den

Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Nocleh.

4. den

Po snídani pojedeme ze Lvova horskou oblastí přes poloninu Boržava a kolem poledne přijedeme na Koločavu nazývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, ochutnáme zakarpatské menu a domácí pálenku v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky a navštívíme také dřevěný kostelík sv. Ducha. Cestou do Užhorodu se zastavíme ve vesničce Iza, která je proslulá výrobou tradičních předmětů z proutí a dřeva. U místních stánků budeme mít možnost koupit si i my nějaké typické suvenýry. Poté již pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy až do Užhorodu, kde se ubytujeme v hotelu v blízkosti centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou.

5. den

Po snídani odjedeme z hotelu a zamíříme do krajanského spolku Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. Vrátíme se do centra a kolem řeckokatolické katedrály se projdeme hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Odpoledne navštívíme Mukačevo, město, které patřilo mezi světovými válkami Československu. Projdeme se nově opraveným historickým centrem s cennými památkami ze 14. stol., mezi něž patří barokní klášter, gotická kaple a především nedobytný hrad Palanok tyčící se nad městem. Večer se vrátíme do Užhorodu a projdeme se městem na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.

6. den

Po snídani se již vydáme směrem na Slovensko, kde si prohlédneme historické centrum Košic, druhého největšího slovenského města. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Naší poslední zastávkou bude typická salaš Krajinka u Ružomberoku, kde si budeme moci zakoupit výhodně domácí sýry. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách, následně do Prahy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2600,- Kč
  • 4x večeře (os/pobyt) - 990,- Kč
  • pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel 2002, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bardějov, HERVARTOV, IZA, Koločava, Košice, Ladomirová, Levoča, LVOV, Mukačevo, Užhorod
Informace o slevách

UNESCO PAMÁTKY ZÁPADNÍ UKRAJINY A VÝCHODNÍHO SLOVENSKA ***

Číslo zájezdu: 731151
Ukrajina, Bardějov, HERVARTOV, IZA, Koločava, Košice, Ladomirová, Levoča, LVOV, Mukačevo, Užhorod

Všechny termíny a možnosti (1)