Termín:
16. 9. – 29. 9. 2017
Počet dní:
14 (so – pá)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
84 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Peking • Velká čínská zeď • Xi`an • Šanghaj • Guilin • Longsheng • Yangshuo • Guangzhou • Macao • Hong Kong

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2. den: přílet do Pekingu, po cestě do hotelu fotografická zastávka u olympijského stadionu známého jako Ptačí hnízdo a plaveckého stadionu Vodní kostka. V případě dřívějšího příletu část programu v hlavním městě. Večeře – typické čínské jídlo – pekingská kachna. Nocleh v Pekingu.
3. den: výlet k Velké čínské zdi – procházka po stavbě zařazené do novodobých divů světa. Odpoledne prohlídka velkého areálu Letního paláce s největší císařskou zahradou v Číně. Nocleh v Pekingu.
4. den: prohlídka císařského komplexu Zakázaného města, největšího náměstí na světě – náměstí Nebeského klidu, a areálu Chrámu nebes. Po večeři transfer na nádraží. Přejezd vlakem do Xi`anu, nocleh ve 4lůžkovém kupé.
5. den: po příjezdu do historického města Xi`an, hlavního města provincie Šen-si, transfer do hotelu na snídani. Poté výlet s prohlídkou proslulé „Hliněné armády“ – přibližně 6000 terakotových figur válečníků v životní velikosti, více než 2000 let starých, objevených v roce 1974. Návštěva monumentálních hradeb v Xi´anu. Večer show z období Tang dynastie s večeří. Nocleh v Xi`anu.
6. den: dopoledne prohlídka města Xi`an, návštěva Velké husí pagody, procházka muslimskou čtvrtí s mešitou v čínském stylu. Odpoledne odlet z Xi`anu do Šanghaje, ubytování v hotelu. Nocleh v Šanghaji.
7. den: prohlídka města Šanghaj. Obdivovatele zahrad potěší návštěva známé zahrady Yu. Odpoledne návštěva chrámu Nefritového Buddhy, muzea, procházka po nábřeží Bund. Po večeři projížďka po řece Huangpu. Nocleh v Šanghaji.
8. den: transfer na letiště, odlet do Guilinu. Z letiště přejezd do oblasti Longsheng, na rýžové terasy Longji. Začátky budování rýžových polí na svazích kopců sahají do 13. století, nyní terasy pokrývají 66 km2 ve výškách 300–1.100 m n. m. Úžasné přírodní scenérie v každém ročním období. Možnost návštěvy vesnic etnických menšin žijících v oblasti. Nocleh v penzionu ve vesnici Ping´an. (doprava autobusem do oblasti, následuje transfer dopravním prostředkem chránícím životní prostředí k úpatí vesnice, dále si cestující sami ponesou zavazadla do kopce, mohou je uskladnit při vstupu do vesnice či využít služeb místních pomocníků - za poplatek na místě).
9. den: po dokončení prohlídky oblasti Longsheng přejezd do městečka Yangshuo, ležícího v krajině vápencových kopců - zelené homole inspirují čínské malíře a básníky po celé generace. Plavba na bambusovém raftu či malé loďce na řece Li (2-2,5 hodinový lodní výlet). Večer možnost fakultativně 70minutová světelná show - Liusanjie Light show. Nocleh v Yangshuo.
10. den: návštěva místních trhů a vesniček. Transfer na vlakové nádraží a přejezd rychlovlakem do Kantonu (Guangzhou) (cca 2,5 hodiny). Nocleh v Guangzhou.
11. den: dopoledne prohlídka moderní metropole, významného starobylého přístavu, brány čínského jihu - Kantonu, chrámu rodiny Chen, postaveného v pestrobarevném jihočínském stylu k uctění předků, nyní součástí Kantonského muzea lidového umění, návštěva trhu Qingping, údajně největšího trhu v Číně. Přejezd přes Zhuhai do bývalé portugalské kolonie, Macaa. Prohlídka města (chrám Na Tcha, hradby, St. Paul´s, chrám A-Ma, kasino, zastávka u Macao Tower). Nocleh v Macau.
12: . den: po volnu v Macau transfer rychlolodí do Hong Kongu. Odpoledne prohlídka ostrova Hong Kong - Victoria Peak, trh Stanley, záliv Repulse, rybářská vesnice Aberdeen. Nocleh v Hong Kongu.
13. den: individuální volno. Transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
14. den: přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

16.

Poznámka

Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základě čísla pasu, kterým se pak cestující i na nádražích prokazuje.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu s přestupem Praha–Peking, Hong Kong–Praha vč. let. poplatků, leteckou přepravu Xi´an–Šanghaj a Šanghaj–Guilin, transfery letiště–hotel–letiště, dopravu autokarem a vstupy dle programu, přejezd vlakem Peking–Xi´an s ubytováním ve 4lůžkovém kupé, 8 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 4* hotelech, 1 noc ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu v Macau, 1 noc v penzionu v oblasti Longsheng, 11 snídaní, 11 obědů, 9 večeří (není večeře v Macau a Hong Kongu), služby průvodce CK CK, služby místního průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

spropitné (cca 50 USD/ osoba)Fakultativní příplatky: víza do Číny (cca 1 990 Kč) – zajišťuje CK CK, pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, 1lůžkový pokoj (12 490 Kč), fakultativní příplatky cca 100 USD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Guangzhou, Guilin, Hong Kong, Longsheng, Macao, Peking, Šanghaj, Velká čínská zeď, Xi`an, Yangshuo
Informace o slevách

Velká cesta Čínou s návštěvou Hong Kongu a Macaa

Číslo zájezdu: 689598
Čína, Guangzhou, Guilin, Hong Kong, Longsheng, Macao, Peking, Šanghaj, Velká čínská zeď, Xi`an, Yangshuo