Termín:
27. 10. – 29. 10. 2017
Počet dní:
3 (pá – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Pojeďte si s cestovní kanceláří CK udělat krásný víkend do Vídně - města hudby a bohaté kultury, které inspirovalo v tvorbě takové velikány, jako byl Mozart, Beethoven či Schubert.

Během víkendového pobytu navštívíte nejznámější místa tohoto města a poslechnete si zajímavý výklad naší průvodkyně, která Vás zasvětí do všech informací z historie a současnosti této metropole.

Ochutnejte specifickou kuchyni, dejte si pravý vídeňský řízek nebo výbornou vídeňskou kávu v některé z místních kaváren. S námi zažijete to nejlepší, co Vídeň nabízí!

Nástup / Výstup

Odjezdy z těchto měst:

Praha (6:00*) - parkoviště u Hlavního nádraží (směr Brno, ul. Wilsonova)
Jihlava (7:30*) - tř. Leginoářů, před budovou České Televize
Brno (9:00*) - Roosveltova ulice (u Janáčkova divadla)
Mikulov (10:00*) - čerpací stanice Shell (ul. 28. října - u hotelu Marcinčák)

* Předběžné časy odjezdů (přesné časy budou upřesněny v týdnu před odjezdem).

Příjezd do Vídně v cca. 11:30
Návrat v neděli do ČR v pozdních večerních hodinách

Program

DEN 1: Odjezd v ranních hodinách z různých míst ČR. Okolo poledne příjezd do Vídně, autobusem informativní okruh po Ringu, následuje procházka s průvodcem od památníku Marie Terezie přes Hofburg ulicí Kohlmarkt, Graben ke kostelu sv.Štěpána. Odpoledne individuální volno, doporučujeme návštěvu Hofburgu, muzeí nebo procházku po známé Mariahilferstrasse. Navečer odjezd na ubytování.

DEN 2: Po snídani odjezd do Belvederu - barokní sídlo Evžena Savojského a k Hundertwaserhausu. Po krátké prohlídce přejedeme k Schonbrunnu, letní rezidenci Habsburků, v odpoledních hodinách návštěva Prateru. Večer odjezd na ubytování.

DEN 3: Po snídani odjezd do Mayerlingu, návštěva barokního opatství Heiligenkreuz a nakonec městečka Laxenburg, které bylo útočištěm Habsburků. Je zde krásný zámecký park s neogotickým hradem Francesburgem.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse, doprava TAM a ZPĚT
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Ubytování v hotelu kategorie 3* ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (2 noci)*
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Profesionální průvodce znalý destinace
 • Mapa města Vídně

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupné do muzeí a galerií a vše ostatní co není uvedeno v „cena zahrnuje“
 • MHD
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu)
 • Příplatek za neobsazené lůžko 700 kč
*Doporučená částka na vstupy do objektů: cca. 30 eur
**Orientační ceny vstupného – Sissi ticket (Hofburg, Schonnbrunn, Muzeum nábytku) 28 eur, Arsenál 5 eur, Uměleckohistorické muzeum 15 eur, Přírodovědecké muzeum 10 eur, Pokladnice v Hofburgu 12 eur, Muzeum města Vídně 8 eur

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Vídeň

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Vídeňská "nej" v nabitém poznávacím víkendu!

Číslo zájezdu: 692935
Rakousko, Rakouské termály, Vídeň, Vídeň