Termín:
11. 10. – 19. 10. 2016
Počet dní:
9 (út – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Velmi oblíbený hotel! Výborný poměr kvality a ceny!

Poloha

menší sympatický dvoupatrový resort se nachází v klidné jižní části Varadera v tropické zahradě nedaleko dlouhé pláže s bílým pískem. Vzdálenost od letiště Varadero 26 km, cca 10 minut chůze od centra letoviska Varadero. V blízkosti se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště.

Vybavení hotelu

292 prostorných pokojů. 3 restaurace, 2 bary, bazén, dětský bazén, fitness, aerobic, potápění, šnorchlování, vodní sporty, windsurfing, katamarány, taneční škola, šlapací kola, kajaky, plážový volejbal, stolní tenis, animační programy, billiard, boutique, lékař, hlídání dětí, sejfy, pronájem aut, půjčovna motocyklů.

Vybavení pokoje

klimatizace, sejf, telefon, SAT/TV, sprcha, WC, balkon nebo terasa. Možnost přistýlky pro dítě.

Stravování

formou ALL INCLUSIVE.

Odkaz na WWW

http://www.gran-caribe.com

Poznámka - letecká doprava

u silvestrovských termínů si některé hotely účtují povinný vánoční a silvestrovský příplatek - informace v CK.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha - Varadero nebo Havana - Praha
  • letištní taxy a palivové příplatky
  • v případě charterových letů v období 27.10.2015-23.4.2016 ubytování na 9-12 nocí, v případě letů na pravidelných linkách ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
  • stravování uvedené u hotelu
  • transfery
  • pobytové taxy
  • služby česky mluvícího delegáta
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

Letecká doprava

komplexní cestovní pojištění Generali, vízum 700, odletovou taxu cca 25 EUR (platí se individuálně při odletu).

Příplatky

Charterové lety s leteckou společností Travel Service Na těchto letech nabízíme možnost zakoupení sedaček v Business Class, který kromě odděleného salónu se širokými a pohodlnými polohovatelnými sedadly v přední části letadla nabízí i vyšší komfort služeb a stravování na palubě letadla. Před odletem v Praze budete pozváni k bezplatnému občerstvení do VIP salónku. Na palubě letadla o Vás bude pečovat vedoucí kabiny. K dispozici budete mít rozšířený catering i výběr alkoholických a nealkoholických nápojů zdarma. Cestování v Business Class umožňuje využít váhu zapsaných zavazadel o 10 kg na osobu vyšší než v běžné cestovní třídě a máte možnost rezervovat si konkrétní sedačku zdarma.Příplatek na Business Class je 14990 Kč na osobu, ve svátečních termínech 16990 Kč. Na charterových letech Travel Service je dále možnost vybrat si místo dle Vašeho přání - tzv. Priority Seat - Kč 1000 na osobu a obě cesty, případně místa u nouzového východu XL seat - Kč 1800 na osobu a obě cesty. Sedačky u nouzových východů mohou být obsazeny pouze osobami přiměřeně zdatnými a silnými, aby mohly v případě vzniku nouzové situace plně spolupracovat s palubním personálem a plnit jeho pokyny. Sedačky nesmí být obsazovány dětmi, osobami jakkoliv tělesně či mentálně postiženými, starými či fyzicky slabými či jinak nezpůsobilými. Osoby na těchto sedadlech musí být rodilí mluvčí v českém jazyku. Cestující na sedačkách u nouzových východů nesmí mít u sebe ani pod sedadlem žádná palubní zavazadla, a to ani ta nejmenší (všechna jejich palubní zavazadla musí být bez výjimky uložena ve schránkách k tomu určených). Pokud cestující, kteří si zarezervují tyto sedačky, nebudou splňovat podmínky pro dopravu na místech u nouzových východů, mohou být odbavovacím či palubním personálem posazeni na jiná místa. V takovém případě nevzniká nárok na vrácení částky zaplacené za rezervaci místa. Upozorňujeme na to, že sedadla u nouzových východů nejsou ve většině případů polohovatelná a mívají pevné područky. U těchto míst také může být místo standardního okénka pouze nouzový průzor. Tato specifika sedaček u nouzových východů nejsou důvodem ke kompenzaci částky uhrazené za rezervaci místa nebo změnu místa při nástupu do letadla.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Inex. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

3 uživatelů

Pořadí

25. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Matanzas.

Poslední komentář

24.4.2015 | Terka
Datum pobytu: 1.4.2015
Splnilo to naše očekávání a možná to bylo i lepší, než jsme po přečtení recenzí na několika portálech čekali.

Nejnovější recenze

5
24.4.2015 | Terka
Datum pobytu 1.4.2015
5/5 - Úžasné
Splnilo to naše očekávání a možná to bylo i lepší, než jsme po přečtení recenzí na několika portálech čekali.
2
7.3.2015 | Jirka
Datum pobytu 1.2.2015
2/5 - Horší
Navtívil jsem Mexiko,Brazílii,Venezuelu a hotely stejné katogorie jsou tam na podstatně vyšší úrovni.
3
16.12.2014 | Klára
Datum pobytu 1.9.2014
3/5 - Průměr
Veľmi pekný a jednoduchý hotel. Odporúčam ho hlavne nenáročným klientom, ktorý vyžadujú na dovolenke oddych, blízkosť centra ale hlavne čistotu v hoteli.

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.