Termín:
20. 5. – 20. 5. 2017
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Nedaleko od našich hranic návštěvníky lákají k návštěvě zámky, kláštery, ale i příjemné procházky, které Vám chceme touto odpočinkovou trasou nabídnout. K tomu, abychom prožili příjemnou sobotu, stačí popojet pouhých pár kilometrů.

Popis programu

Odjezd z Třebíče od CK v 7.30 hod., z Jaroměřic v 7.45 hod., z Moravských Budějovic v 8.00 hod. a ze Znojma v 8.30 hod. Dopolední návštěva zámku Rosenburg, který je renesančním klenotem. Zámek trůní vysoko na mohutné skále nad údolím řeky Kamp. Zámecký areál kromě jiného má svoji neobyčejnou atmosféru, a proto je jedním z nejnavštěvovanějších. Díky své poloze, arkádám a věžím, zahradám růží a ukázkám ze sokolnictví působí zámek, jako by byl z pohádky. Uvnitř uvidíte obsáhlou sbírku zbraní, starého nábytku a výstavní síň hraběcí rodiny. Druhou část programu věnujeme klášteru Altenburg, který rovněž leží nad řekou Kamp a je považován za barokní klenot v symfonii s mramorem, freskami, štukem a zlatem. Vrcholem majestátnosti je kostel a knihovna. „Klášter pod klášterem'' - ohromí kapitulním sálem a křížovou chodbou. Zde je jedinečná příležitost porovnat dva kláštery nad sebou. Klášter je obohacen o několik zahrad, jako je zahrada lékárnická, náboženská... Poutní místo Maria Dreieichen ležící v oblasti Hornu jako předešlé dvě památky. Dotvoří náš kulturní rozhled a pohodu celého dne. Navštívený poutní kostel je jeden z nejkrásnějších poutních kostelů. Blízko něj se nachází mariánský pramen a Graslova jeskyně. V programu je také počítáno s vycházkou, která nás zavede do míst, kde působil loupežník Jan Jiří Grasel. Návrat v podvečer.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou dopravu, 
průvodce, 
pojištění léčebných výloh

Základní cena nezahrnuje

Doporučená výměna: 20 EUR (děti do 15 let 10 EUR). Návštěva zámku a kláštera není povinná!

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Voma, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Rakousko
Informace o slevách

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


ZA HISTORICKÝMI PAMÁTKAMI DOLNÍHO RAKOUSKA

Číslo zájezdu: 716222
Rakousko

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
So 20.5 – So 20.5.2017
bez ubytování
1 den
bez stravy
440 Kč