Termín:
3. 3. – 19. 3. 2017
Počet dní:
17 (pá – ne)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Siam Reap • Angkor Wat • Luang Prabang • vodopády Khouangsi • Vientanne • Hanoi • Ha Long • Danang • Hoi An • Ho Chi Minh City

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Siam Reap (s mezipřistáním).
2. den: přílet do Siam Reap v Kambodži. Transfer do hotelu, ubytování.
3. den: prohlídka chrámového komplexu Angkor Thom, během dvou dnů budete mít možnost poznat a prohlédnout si nejzajímavější části komplexu. Začnete Jižní bránou a budete pokračovat prohlídkami chrámů Bayon, Phimeanakas, terasy slonů a komplexu Angkor Wat, který se rozkládá na 81 hektarech. Večer večeře s vystoupením tradičních tanců, nocleh.
4. den: po snídani pokračování prohlídky: Banteay Srei Temple, Banteay Samre. Poté se nalodíme na člun a po jezeře Tonle Sap Lake poplujeme kolem místních vesnic se školami i restauracemi a budeme pozorovat život místních. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: : snídaně, prohlídka chrámu Ta Prohm, který je nazýván nejkrásnějším v oblasti. Prohlídka Prasat Kravan Sra Sran – královských lázní, Banteay Kde, Ta Keo a dalších. Následuje krátký odpočinek nebo individuální program. Transfer na letiště a odlet večerním letem do Laosu – Luang Prabang. Město je nejvíce zachovalým městem v jihovýchodní Asii a nabízí krásné přírodní scenérie s výhledy. Nocleh.
6. den: : snídaně. Ráno začneme shlédnutím místních mnichů a jejich rituálů, následuje návštěva místního trhu Phosi Market s nabídkou místních surovin a výrobků. Prohlídka města s nejstarším chrámem Wat Sene a dále Wat Xieng Thong. Uvidíme také stupu Wat Visoun a svatyni Wat Aham a Wat Mai. Navštívíme Národní muzeum v bývalém královském paláci, kde jsou vystaveny sbírky předmětů, které zachycují historii Laosu. Následně vystoupáme na horu Mount Phousi a naskytne se nám krásný výhled na na celé město. Návštěva nočního trhu s nabídkou ručních výrobků místních kmenů. Nocleh.
7. den: : snídaně. Nalodíme se na loď na řece Mekong, zastávka u jeskyní Pak Ou Caves, které se skládají ze dvou velkých jeskyní a jsou zdobeny tisíci obrázků Budhy. Cestou navštívíme několik místních vesnic, vč. Ban Xanghai, kde se produkuje místní rýžové víno. Dále pokračování k vodopádům Khouangsi, zastávka v místních vesnicích. Budete mít možnost zaplavat si v přírodních bazénech, které tyto vodopády vytvářejí. Pozdě odpoledne návrat do Luang Prabang a cestou zastávka v Ban Xangkong, vesnici proslavené výrobou hedvábí. Západ slunce a relax u Wat Phabath. Nocleh v Luang Prabang.
8. den: : po snídani transfer na letiště a krátký let do Vientiane. Po příletu do Vientiane prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města: Wat Sisaket, ve kterém je více jak 8000 soch Budhy, Wat Ho Prakeo, stupa That Luang, Ptuxay (Vítězný oblouk), který byl postaven obětem války. Krásný západ slunce nad řekou Mekong a pro zájemce možnost také poznat noční život města. Nocleh.
9. den: snídaně, navštívíme místní trh. Transfer na letiště a odlet do Hanoje, ubytování v hotelu.
10. den: snídaně, celodenní prohlídka Hanoje – Temple of Literature, památník Ho Či Minh, Ho Či Minh Mausoleum, Ho Či Minh’s Stilt House, Muzeum of ethnology, Hoan Kiem Lake v srdci Hanoje, Tortoise Pagoda, Opera House, St Joseph’s cathedral, Old Squarter – stará čtvrť s úzkými uličkami a obchůdky, kterou můžete projet v rámci prohlídky na kolech. Večer představení tradičních vietnamských vodních loutek. Nocleh v Hanoji.
11. den: : snídaně, přejezd do známé zátoky Ha Long Bay, cestou můžete pozorovat pěstování rýže a každodenní vietnamský život, nalodění na loď. Plavba lodí, návštěva jeskyně Sung Sot Cave, jejíž stěny jsou pokryty krápníky. Odpoledne plavba na kajaku okolo rybářské vesnice. Občerstvení ovocem. Ve večerních hodinách zakotvení v blízkosti Luon Cave, večeře na lodi. Nocleh na lodi.
12. den: snídaně, ráno budete moci pozorovat východ slunce z paluby. Koupání u ostrova Ti Top, návrat zpět do přístavu. Cestou na lodi ukázka kuchařského umění vietnamské kuchyně. Oběd na lodi a návrat do Hanoje. Odpoledne přelet do Danangu, transfer do hotelu do oblasti Hoi An, nocleh.
13. den: : snídaně, prohlídka historické části Hoi An, ojediněle zachovalého města, které bylo prohlášeno jako kulturní bohatství památek UNESCO. Návštěva přístavu, kde kotví pestře pomalované lodě, kaplí, pagod a muzea. V odpoledních hodinách plavba po Bon River. Cestou uvidíte nedotčenou přírodu a navštívíte Pottery Village a Woodcarving Village. Nocleh v Hoi An.
14. den: snídaně, transfer na letiště a odlet do Ho Chi Minh City (Saigonu). Odpoledne prohlídka města. Návštěva historického centra, Reunifaction palace (bývalý palác prezidenta jižního Vietnamu), Emperor of Jade Pagoda, katedrála Notre Dame a Central Post Office – historická budova pošty. Prohlídku zakončíme návštěvou místního tržiště. Nocleh v Saigonu.
15. den: : snídaně, odjezd ze Saigonu na jih do My Tho – vstupní brány do delty řeky Mekong. Nalodění na loď a prohlídka přírodních scenérií a vegetace v okolí řeky. Návštěva trhu s ovocem, pozorování života místních lidí. Odpoledne návrat na nocleh do Ho Chi Minh City.
16. den: : snídaně, dle letových časů individuální program nebo transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
17. den: : přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (15 990 Kč).

Minimální počet účastníků

15

Povinné příplatky

vízum do Vietnamu - vyřizuje se na místě za poplatek 45 USD (předem nutno dodat do CK kopie pasů) • vízum do Kambodže cca 35 USD (vyřizuje se na místě) • vízum do Laosu cca 30 USD (vyřizuje se na místě).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu z Prahy do Siam Reap a zpět Saigon - Praha • místní přelety Siam Reap - Luang Prabang - Vientiane - Hanoj - Danang - Saigon • dopravu klimatizovaným autokarem na místě • plavbu na lodi vč. 1 noci • 13 nocí v hotelu se snídaní • 2 obědy a 2 večeře během programu • lodní výlet Ha Long Bay, Hoi An, My Tho a Tonle Sap • cyklo projížďku v Hanoji • vstupné na vystoupení loutek v Hanoji • vstupy dle programu • průvodce FIRO-tour a místní průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

spropitné • případné odletové taxy v Asii.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Angkor Wat, Danang, Ha Long, Hanoi, Ho Chi Minh City, Hoi An, Luang Prabang, Siam Reap, Vientanne

Za kouzlem Indočíny - Kambodža, Laos a Vietnam

Číslo zájezdu: 674972
Kambodža, Laos, Vietnam, Angkor Wat, Danang, Ha Long, Hanoi, Ho Chi Minh City, Hoi An, Luang Prabang, Siam Reap, Vientanne

Všechny termíny a možnosti (1)