Termín:
25. 7. – 30. 7. 2017
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

ZAKARPATÍ - POHÁDKOVĚ NÁDHERNÝ KRAJ „ZELENÉHO ZLATA"Poznávací zájezd s lehkou turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdeme zde ráj pro turisty - panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny a milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Čekají vás i návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

Ubytování

3x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí

Program


1.den – Odjezd v podvečerních hodinách.
2.den – Ráno prohlídka jednoho z nejhezčích měst Ukrajiny města LVOV, na jehož tváři se podepsalo, že patřilo ve své historii pod různé vládce (Polsko, Habsburskou monarchii, SSSR i Ukrajinu). Město se pyšní pěkným historickým centrem s různými kostely, najdete zde katolické i pravoslavné. Odpoledne návštěva poutního místa kláštera UNIV u Lvova, který je jednou z nejvýznamnějších řeckokatolických památek západní části Ukrajiny.
3.den – Den věnovaný Národnímu parku Siněvir, který je jednou z hlavních přírodních atrakcí Zakarpatské Ukrajiny. Výjezd lanovkou na Poloninu Boržava, pěší procházky s pěknými výhledy na celé okolí. Odpoledne lehká procházka k vodopádu Šipot.
4.den – Dopoledne strávíme putováním po stopách Nikoly Šuhaje loupežníka. Navštívíme vesničku Koločava na jižní straně Siněvirského parku. Ve vesnici je škola s upomínkou na Ivana Olbrachta, u dřevěného kostela sv. Ducha se nachází hroby českých četníků zabitých Nikolou Šuhajem, na hřbitově blíže náměstí hrby Eržiky a Nikoly., dále je zde muzeum československé školy i stylová hospůdka z bývalé četnické stanice. Odpoledne procházka u legendami opředeného Siněvirského jezera, které je nejznámějším i nejvýše položeným jezerem v Zakarpatí (989 m n.m.).
5.den – Ráno zastávka v městečku MUkačevo u středověké pevnosti, od které se naskýtá pěkný pohled na město. Poté prohlídka Užhorodu – města, které je nazýváno „bránou Ukrajiny“, leží na břehu řeky Už a připomíná prvorepublikovou Prahu. Procházka zajímavým Starým městem s původní synagogou, řecko-katolickou katedrálou skanzen s mnoha dřevěnými budovami včetně vzácného kostelíku sv. Michala. Odjezd do Čech.
6.den – Příjezd v dopoledních hodinách.

Doprava

Zájezdovým busem.

Stravování

3x polopenze

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Dopravu autobusem, průvodce, 3x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x polopenzi.

Základní cena nezahrnuje

  • kompletní pojištění vč. léčebných výloh, storna úrazu a odpovědnosti za škodu á 198,-Kč/os;
    vstupy; fakultativní služby

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Ko - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ukrajina
Informace o slevách

Zakarpatská Ukrajina

Číslo zájezdu: 712033
Ukrajina

Všechny termíny a možnosti (1)