Lyžování Dachstein / Schladming, Rakousko

Luxusní lyžařská oblast v okolí města Schladming spojuje čtveřici areálů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Její výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. V dostupné vzdálenosti najdete ještě menší lyžařská střediska Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken a ledovec Dachstein, která jsou zahrnuta v bohatém skipasu Ski amadé.

Dachstein / Schladming

Jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska se jmenuje Dachstein / Schladming. Rozmanitost tratí uspokojí každého lyžaře. Oblast je tvořena devíti areály, z nichž sjezdovky ledovce Dachsteinu sahají až do výšky 2 680 m n. m. a zaručují jistotu sněhu.

Jednička lyžařů z Česka

Celkový výčet lyžařských areálů v okolí je Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, Planeralm a Riesneralm. Celková délka 235 kilometrů tratí patří k těm vyšším v Rakousku.

Vybírat můžete z nespočtu sjezdových tratí, mistři lyží hlavě 4,6 kilometru dlouhé FIS sjezdovky z Planai končící v centru Schladmingu. Skipas Ski amadé platí na nezdolných 760 kilometrech sjezdovek včetně oblastí Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Grossarltal a Hochkönig.

Hledáte ráj příznivců bílé stopy? Jste správně, region Dachstein / Schladming nabízí rekordních 470 kilometrů perfektně upravených tratí na klasiku i skate. 220 kilometrů leží na náhorní plošině Ramsau, v rodišti rakouského klasického lyžování a dějišti Mistrovství světa v roce 1999.

Cesta do střediska

Oblast Dachstein / Schladming je dobře dostupná pro naše lyžaře. Můžete využít kombinaci dálnic A1 a A10 nebo A1 a A9 a zbytek trasy dojet po klasické silnici. Z Čech to zabere asi čtyři a tři čtvrtě hodiny, z Moravy při další možné kombinaci A2, S6 a A9 něco málo přes pět hodin.

Sjezdovky

98 km120 km17 km
Celková délka: 235 km
Zasněžováno: 212 km

Lanovky

66
29
9
Nejvyšší bod lanovky:
Nejnižší bod lanovky:
Celková kapacita:
2 680 m
745 m
107 000  osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Štýrsko je rozsáhlá spolková země s mnoha lyžařskými středisky, ze kterých si každý vybere to své oblíbené. Nejslavnější je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štýrské lyžařské oblasti nepatří mezi nejvýše položené, ale jsou zasazeny do krásné přírody.

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Rakousko je i zemí ledovců. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.