Lyžování Kaprun / Zell am See, Rakousko

Jeden z nejlepších systémů sportovních a rekreačních aktivit v Rakousku a možná celé Evropě nabízí střediska Zell am See a Kaprun. V oblasti se nachází celkem tři lyžařské areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v městečku Kaprun pak areál Maiskogel a ledovcové středisko Kitzsteinhorn. Obě střediska v součtu disponují velmi slušnými 139 kilometry sjezdovek a 50 vleky a lanovkami. 

Kaprun / Zell am See

Lyžařský ráj na okraji Vysokých Taur a výborná dostupnost z Česka a následně od Salzburgu dělají z oblasti Kaprun – Zell am See skvělý cíl zimní dovolené. Kouzelné místo mezi Zellerským jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn.

Od jezera k ledovci

Přibližně 140 kilometrů sjezdových tratí je dostatečná porce pro všechny lyžaře. Zábavu užijete rovnou ve čtyřech vzájemně se doplňujících střediscích Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg v okolí Kaprunu a Zell am See.

Další výhodou oblasti je jistota sněhu takřka po celý rok. Lyžařská sezóna nikdy nekončí na historicky prvním ledovcovém areálu v Rakousku na Kitzsteinhornu s nabídkou 40 kilometrů tratí. Snowboardisté ocení dva skvělé snowparky na Kitzsteinhornu a Schmittenhöhe.

Opravdovou senzací jsou terény pro běžkaře. Kolem 200 kilometrů precizně upravovaných tratí od vysokohorských na ledovci Kitzsteinhornu až po promenádní okolo jezera Zeller. Po oblasti vás rády převezou početné skibusy v ceně skipasu.

Cesta do střediska

Cesta do Kaprunu – Zell am See není dlouhá. Po rakouských dálnicích A1 a A10 se kolem Salzburgu dostanete do Bischofshofenu, zbylých 50 kilometrů je po hlavní silnici pod alpskými velikány. Ze středních Čech si vyčleňte na cestu pět a čtvrt hodiny, z Moravy pět a tři čtvrtě.

Sjezdovky

59 km51 km29 km
Celková délka: 139 km
Zasněžováno: 118 km

Lanovky

16
19
15
Nejvyšší bod lanovky:
Nejnižší bod lanovky:
Celková kapacita:
3 029 m
760 m
86 400  osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Salcbursko je nejvyhledávanější spolková země českých lyžařů. Velké množství moderních lyžařských středisek v dobré dálniční dostupnosti od Salzburgu je hlavní výhoda regionu. Největší z největších je Saalbach / Leogang. Další oblíbená střediska jsou Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a další.

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Rakousko je i zemí ledovců. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.