Lyžování Val di Fiemme / Obereggen, Itálie

Val di Fiemme je lyžařským rájem italských Dolomit. Z obce Obereggen stoupají lyžařské terény až od nadmořské výšky 2 400 m n. m., a garantují tak velmi dobré sněhové podmínky až do jarních měsíců. 116 kilometrů sjezdovek je v ideálním poměru pro všechny typy lyžařů. Promyšlený a výkonný systém zasněžování udržuje přes 90 % sjezdovek v perfektním stavu. Oblast spadá pod skipas dvanácti středisek Dolomiti Superski.

Val di Fiemme / Obereggen

Horský masív nad Val di Fiemme protkaný mnoha sjezdovkami je jeden z nejoblíbenějších cílů českých lyžařů na cestě za zimní dovolenou. Z opačné strany je nástupním bodem do střediska horská vesnička Obereggen. Největšími výhodami jsou panenská příroda a skvělé terény.

Uprostřed nejkrásnější přírody

Své oblíbené sjezdovky zde najdou všichni lyžaři. Za zmínku ale navíc stojí nezvykle vhodné podmínky pro profesionály a zdatné lyžaře. Černé sjezdovky tvoří 15 % terénů oblasti, takže kdo to se svým zimním náčiním umí, ve Val di Fiemme bude správně.

Atraktivní poloha oblasti nabízí možnost efektivního využití kombinovaných skipasů s gigantem Dolomiti Superski. Dostupná je tím pádem i nejslavnější lyžařská libůstka světa Sella Ronda. Mezi lyžaři je už zcela zažité jedno z nejmodernějších přepravních zařízení.

Okolí střediska Val di Fiemme / Obereggenu je rájem zaslíbeným pro běžecké lyžování. Vyzkoušet můžete tratě Marcialongy, 70 kilometrů dlouhého mezinárodního běhu, nebo dokonce závodní okruhy Mistrovství světa v klasickém lyžování 2013. Čeká na vás nejméně 150 kilometrů.

Cesta do střediska

Při cestě do Val di Fiemme nebo Obereggenu využijete s nejvyšší pravděpodobností Brennerskou dálnici směrem od Innsbrucku, kterou opustíte v oblasti Bolzana, a pokračovat budete horskou silnicí k vámi zvolené lanovce. Cesta z většiny Česka zabere kolem osmi hodin.

Sjezdovky

42 km57 km17 km
Celková délka: 116 km
Zasněžováno: 104 km

Lanovky

8
28
7
Nejvyšší bod lanovky:
Nejnižší bod lanovky:
Celková kapacita:
2 400 m
860 m
76 600  osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Region Trentino – Alto Adige leží na pomezí Rakouska a Itálie, kde se historicky mísily dvě kultury, temperamentní italská a precizní germánská. Celý region se běžně označuje jako Jižní Tyrolsko. Fantastická je kuchyně. Doporučujeme projít si nabídku nejlepších středisek Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a dalších.

Jedny z nejlepších lyžařských terénů v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské zbytky ledovců jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales