Termín:
26. 4. – 1. 5. 2018
Počet dní:
6 (čt – út)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu
Odjezd z ČR:

V odpoledních hodinách odjezd z ČR s tranzitem přes Německo.

V Amsterdamu:

V ranních hodinách příjezd do Amsterdamu, kde následuje pěší prohlídka města s průvodcem - ulice Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulice Rokin a květinový trh. V odpoledních hodinách poplujeme na lodičkách po místních kanálech („grachtech“). Navečer nás čeká prohlídka Čtvrtí červených luceren s kostelem Oude kerk. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

V Almaaru a Zaanse Schans:

Po snídani odjezd do Alkmaaru, historického města s grachty. Poté následuje návštěva bývalé rybářské vesničky Volendam se starobylým centrem a mnoha malými rybářskými domky.

Přejedeme do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a dřevěnými domy ze 17. a 18. století. Ve večerních hodinách návrat zpět na hotel.

V Keukenhofu a Den Haag:

Po snídani odjezd do Keukenhofu, což je největší květinový park v Evropě s překrásnou zahradou. Park má rozlohu 32 ha a nabízí 15 km chodníků kolem květinových záhonů i řady klidných míst s výhledem na fontány. V případě špatného počasí můžete navštívit 20 interiérových výstav květin. Odpoledne bude zastávka v Scheveningenu, nejvýznamnějším lázeňském letovisku v Holandsku v městě Den Haag s vyhlídkou na severní moře. Cestou na hotel navštívíme město Delfy, někdejší sídlo holandských hrabat, které je proslavené známou delfskou keramikou „fajáns“. Večer návrat na hotel.

Muzejní den v Amsterdamu:

Po snídani příjezd do Amsterdamu. Návštěva náměstí Museumplein (zde je známý nápis I Amsterdam) a exkurze do pivovaru Heineken. Následuje volný program – posezení v kavárnách a volno k nákupům. Podle zájmu můžete navštívit Vondelpark nebo muzea: Muzeum Vincenta van Gogha, Rijksmuseum či Muzeum Anny Frankové (doporučujeme vám rezervaci vstupenek předem na odpolední hodiny). Večer odjezd do ČR.

Příjezd do ČR:

Návrat do ČR v ranních nebo dopoledních hodinách.

Popis zajezdu

Nizozemsko je proslavené nejenom chutnými sýry, všudypřítomnými větrnými mlýny, ale také láskou ke květinám. Však se tady nachází největší rozkvetlý park v Evropě Keukenhof, který stojí za návštěvu. Na tradiční život v dřívějším Holandsku se vydávají návštěvníci podívat do skanzenu Zaanse Schans. Ale asi největší pozornost turistů přitahuje Čtvrť červených luceren v Amsterdamu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu***, 3x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

pobytová taxa - 3 € / os. noc, vstupy v rámci programu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Metal, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Keukenhof

6denní expedice Holandskem - Amsterdam, Keukenhof, Delft, Alkmaar ***

Číslo zájezdu: 884224
Belgie, Nizozemí, Alkmaar, Amsterdam, Delft, Keukenhof, Lisse