Termín:
25. 9. – 1. 10. 2018
Počet dní:
7 (út – po)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu
Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko do Litvy.

Ve Vilniusu:

V ranních hodinách přijedeme do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká nás tu procházka historickým centrem. Večer odjedeme na hotel u Vilniusu.

V NP Trakai a v Rize:

Po snídani přejedeme do Národního parku Trakai, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé. Jedná se o někdejší sídlo litevských velkoknížat. Poté navštívíme Horu křížů. Jak už samotný název napovídá, nachází se tady několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Následuje přejezd do Lotyšska a jejího hlavního města Rigy. Tady pojedeme rovnou na ubytování a prohlídku si necháme na další dny.

V Rize:

Po snídani nás bude čekat procházka historickým centrem Rigy. Uvidíme například dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek ve městě najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací.

Následuje přejezd do Estonska se zastávkou na mořském pobřeží v lázeňském městečku Parnu. Večer příjezd do Tallinu na ubytování.

V Helsinkách:

Po snídani nás čeká lodní přeprava trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Tady bude prohlídka historické části města s průvodcem, kdy budeme mít možnost vidět a prozkoumat například prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Při dostatku času bude fakultativní výlet k námořní pevnosti Suomenlinna (na seznamu UNESCO). Následuje volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

V Tallinu:

Po snídani bude prohlídka malebného historického jádra Tallinnu, kdy postupně objevíme Staré město a jeho Radniční náměstí s městskými hradbami. Poté se přesuneme na Horní město, kde je k vidění například Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea a kostel sv. Mikuláše. Zbude čas i na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

Příjezd do ČR:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Popis zajezdu

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • 4x ubytování v hotelu**/***
  • 4x snídaně
  • Služby průvodce
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Pobytová taxa - 3 €/os./noc
  • Vstupy v rámci programu
  • Trajekt do Helsinek - 1.199 Kč/os.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Metal, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Helsinki, Riga, Talin, Vilnius

7denní expedice Pobaltím s návštěvou Helsinek ***

Číslo zájezdu: 949279
Estonsko, Finsko, Litva, Lotyšsko, Finsko, Litva, Lotyšsko, Helsinky, Riga, Vilnius