A510 Dubrovník-Korčula-Pučišća-Omiš-Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Mljet-Dubrovník

Chorvatsko, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Korčula, Dubrovník

A510 Dubrovník-Korčula-Pučišća-Omiš-Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Mljet-Dubrovník

  Chorvatsko, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Korčula, Dubrovník
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Princess Aloha, Superior

Neděle

Dubrovník (WR, D)
nalodění v Dubrovníku ve 13: 00h, přivítání s vedoucím plavby v rámci Welcome recepce, následuje večeře ve večerních hodinách, ubytování na palubě.

Pondělí

Dubrovník–ostrov Korčula (B,L)
Ráno vyplouváme k ostrovu Korčula, který je nejvíce známý místem narození cestovatele Marco Pola, zastávka na koupání, relax a slunění na palubě, pokud to počasí dovolí, v jednom z nedotčených zálivů. Pokračujeme směrem na Korčulu, okouzlující město obklopené zdmi a jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst ve Středozemním moři. Máte možnost si rezervovat prohlídku města.

Úterý

ostrov Korčula–Pučišća (B,L,CD)
Ráno vyplujeme k ostrovu Brač, zastávka na koupání a oběd na palubě před příjezdem do Pučišće, do vesnice sochařské a hudební kultury, kde můžete navštívit úžasnou kamenickou školu. Zde studenti vytesávají sochy z bračského vápence pomocí tradičních nástrojů. Nocleh v kajutě lodi v Pučišće.

Středa

Pučišća–Omiš–Split (B,L)
Před snídaní odplujeme do Omiše, jehož pevnosti jsou tichými kamennými připomínkami síly a moci pirátů, kteří zde kdysi stavěli své domovy a užívali bohatství. Po návštěvě Omiše vyplujeme ke Splitu se zastávkou na cestě ke koupání a relaxaci, pokud počasí dovolí, oběd na palubě. V pozdních odpoledních hodinách doplujeme do Splitu, kde strávíme noc. Budete mít možnost si rezervovat pěší prohlídku Splitu, historické centrum města Split je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nocleh v kajutě lodi v přístavu Split.

Čtvrtek

Split–Bol–Stari Grad (B,L)
Zakotvení v Bolu, v malé vesničce na ostrově Brač, s možností se vykoupat na proslulé pláži Zlatni rat“ – 530 m dlouhé oblázkové pláži, která je označována za nejkrásnější v Chorvatsku. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí
vždy podle směru větru a mořských vln. Oběd na palubě, poté vyplujeme na ostrov Hvar, jedno z nejoblíbenějších ostrovů Jadranu. Strávíte večer a noc ve Stari Gradu.

Pátek

Stari Grad–Hvar–ostrov Mljet (B,L)
Ráno vyplujeme z Hvaru k ostrovu Mljet se zastávkou ke koupání, pokud počasí dovolí. V poledne oběd na lodi. Chorvatský Zelený ostrov" vás hypnotizuje svou krásnou, nedotčenou přírodou a kulturním dědictvím. Připlujeme k „srdci Mljetu“ – k Národnímu parku Mljet, který zahrnuje pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera. Pokud chcete navštívit tento národní park, musíte dojít kousek pěšky k blízkému vstupu a zakoupit si zde vstupenku. Projdete se kolem Velkého a Malého jezera a loďkou se můžete projet na ostrůvek St. Mary. V tento den je na lodi organizována „kapitánská večeře“. Nocleh v kajutě na lodi v přístavu.

Sobota

Mljet–Dubrovník (B,L)
Ráno pokračujeme v naší dobrodružné cestě zpět do Dubrovníku. V poledne oběd na palubě se zastávkou na koupání. V odpoledních hodinách připlujeme do Dubrovníku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Budete mít možnost si rezervovat prohlídku Dubrovníku, s transferem v ceně. Nocleh v kajutě lodi v přístavu v Dubrovníku.

Neděle

Dubrovník – (check out) (B)
Po snídani na palubě odjezd do vašich domovů.

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  7× noční plavby z Dubrovníku do Splitu a zpět
  do Dubrovníku.
  • Loď kategorie Superior, v kabině s vlastní koupelnou
  a klimatizací
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd se 4 chody
  • 1× Welcome večeři první den, 1x slavnostní „kapitánskou
  večeři“
  • Zásobník vody
  • Denně čerstvé ovoce zdarma
  • Profesionální personál na lodi
  • Denní úklid kabiny.
  • Manipulaci se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

  Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra
  u palubního kuchaře.
  • Turistická a přístavní taxa: 35 EUR za osobu, která se
  zaplatí na palubě v hotovosti.
  • Exkurze řeky Omiš & Cetina – jízda na řece lodí,
  občerstvení v Radman Mills (prosciutto, sýr, domácí
  chléb, víno, voda) – 25 EUR na osobu
  • Vstup do Národního parku Mljet: do 25 EUR na osobu
  – (v závislosti na ročním období) – platí se na vstup.
  Průvodce zdarma.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Dubrovník, Korčula, Pučišća

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 506
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

A510 Dubrovník-Korčula-Pučišća-Omiš-Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Mljet-Dubrovník
  Chorvatsko, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Korčula, Dubrovník

Cena
33 075 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 506

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
33 075 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč