A750 Split-NP Krka-Šibenik-Zadar-NP Kornati-Primošten-Vis-Hvar-Stari Grad-Bol-Split

Chorvatsko, Severní Dalmácie, Šibenik, Zadar, Šibenik, Zadar

A750 Split-NP Krka-Šibenik-Zadar-NP Kornati-Primošten-Vis-Hvar-Stari Grad-Bol-Split

  Chorvatsko, Severní Dalmácie, Šibenik, Zadar, Šibenik, Zadar
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Arca, Supreme

Sobota

Split, příjezd (WR, D)
nástup na loď v přístavu Split začíná ve 13:00, ubytování, uvítací recepce, večeře.

Neděle

Split–Národní park Krka–Šibenik, (B,L)
V ranních hodinách vyplujeme směrem na Šibenik. Po obědě vystoupíte v Šibeniku a dopravíte se autobusem do Národního parku Krka. Nádherné vodopády, včetně slavného vodopádu Skradinski Buk, patří k nejznámějším památkám Chorvatska. Po vyhlídkovém výletu se vrátíme do Šibeniku, města výjimečné historie a bohatého kulturního dědictví. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Šibeniku a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál Jadranu.

Pondělí

Šibenik–Galešnjak–Zadar, (B,L)
Brzy ráno vyplujeme z Šibeniku do Galešnjaku, typického malého dalmatského ostrova, kde si můžete vychutnat koupání v jednom z odlehlých zátok. Poté oběd, odpoledne cestujeme do přístavu v Zadaru. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Zadaru a obdivujte staré hradby a Port Gate postavené v 16. století. Navštivte Náměstí pěti studní, kostel sv. Donáta, římské fórum a největší katedrálu v Dalmácii, sv. Anastasie. Nocleh v kajutě lodi v Zadaru.

Úterý

Zadar–Sali–Národní park Kornati–Primošten, (B,L)
Ranní odjezd do turistického města Sali, místo tisícileté rybářské tradice. Vychutnejte si návštěvu jednu ze zemědělských lokalit, které jsou vybrány pro výjimečnou čistotu a kvalitu moře, což je základní předpoklad pro kvalitní chov ryb. Užijte si koupání v jedné z odlehlých zátok. Vyplujeme do Národního parku Kornati, který se skládá z 89 nezapomenutelných ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je často uváděn jako námořní ráj" a bohatý mořský ekosystém. Následně pokračujeme do Primoštenu postaveného na kopci, jehož dominantou je farní kostel svatého Jiří, který byl postaven v roce 1485. Večer individuální program ve městě.

Středa

Primošten–ostrov Vis, (B,L,CD)
Ráno vyplujeme na ostrov Vis, kde byla v minulosti jedna ze strategických vojenských základen jugoslávské armády. Z tohoto důvodu byl ostrov znepřístupněn veřejnosti. Díky tomu si Vis zachoval zvláštní kouzlo – „mediteran, jaký býval kdysi“, což opravdu stojí za to ho navštívit. Po připlutí do města Vis si projdeme historické zajímavosti, pozůstatky římského termálního areálu a výhled na krásnou Villae Rusticae, která se nachází podél nábřeží. Večer si užijete slavnostní
" kapitánskou" večeri na palubě lodi.

Čtvrtek

Vis-Biševo-Hvar–Stari Grad, (B,L)
Ráno vyplujeme na malý ostrov Biševo, abychom navštívili Modrou jeskyni, nádherný přírodní fenomén. Vzhledem k tomu, že někdy zde mohou být nepředvídatelné povětrnostní podmínky, může být pravděpodobné, že naše návštěva bude záviset na těchto podmínkách, ale budete o tom včas informováni. Užijete si relaxační plavbu, zatímco vyplouváme na ostrov Hvar, se zastávkou ke koupání v jedné z odlehlých zátok. Hvar je nejoblíbenějším místem mezinárodních
celebrit a jachtařů, ale je to také okouzlující přímořské město s architektonickými skvosty, které čekají na prozkoumání. V průběhu pěší procházky starým městem s malebnými malými uličkami navštívíte mimo jiné nejstarší divadlo v Evropě. Budeme pokračovat směrem ke Stari Gradu na ostrově Hvar, nejslunnějším jadranském ostrově. Strávíte večer a noc ve Stari Gradu, jednoho z nejstarších měst v Evropě.

Pátek

Stari Grad-Bol (degustace vína)-Split, (B,L,T)
Budeme pokračovat k naší poslední ostrovní destinaci, kde plánujeme koupání. Ráno vyplujeme k ostrovu Brač. Užijete si zde koupání na nejznámější pláži v Dalmácii - Zlatni rat, v blízkosti městečka Bol. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Ostrov Brač je známý díky svým původním středomořským borovým lesům a překrásným odlehlým zátokám. Budete mít možnost si objednat exkurzi ochutnávky vína a vychutnat si a poznat tradiční dalmatské víno. Odpoledne dorazíme do Splitu, města světového dědictví UNESCO, římského císaře Diokleciána. Projdete palácový sklep plný trhových stánků a zažijete historické zážitky, architekturu tohoto krásného paláce. Podívejte se na zbytky římského dědictví, renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera, Peristyle a mnoho dalších jedinečných míst. Nocleh v kajutě lodi v přístavu Split.

Sobota

Split, (B)
Check-out po snídani na palubě lodi a odjezd do Vašich domovů.

Výlety

• Prohlídky: Národní park Krka, Šibenik,
Zadar, Národní park Kornati, Vis, Hvar, degustace vína
ve městě Bol.
• Vstup do Modré jeskyně je třeba zaplatit na místě:
cca 13 EUR na osobu (v závislosti na ročním období).

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí plavby ze Splitu do Zadaru a zpět.
  • Loď kategorie supreme, v kabině s vlastní koupelnou,
  klimatizací a LCD TV
  • 7× snídani formou bufetu
  • 6× oběd se 4 chody
  • Večeře kapitána a welcome recepce
  • Zásobník vody
  • Denně čerstvé ovoce
  • Čerstvé ovoce každý den v průběhu plavby
  • Profesionální personál na lodi
  • Každodenní servis v kabině, ložní prádlo a ručníky po dobu jednoho týdne
  • Manipulace se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě

Základní cena nezahrnuje

  • Turistická a přístavní taxa 35 EUR/osoba/týden, platí
  pasažéři v hotovosti na lodi
  • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra
  u palubního kuchaře

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Šibenik, Zadar

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 510
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

A750 Split-NP Krka-Šibenik-Zadar-NP Kornati-Primošten-Vis-Hvar-Stari Grad-Bol-Split
  Chorvatsko, Severní Dalmácie, Šibenik, Zadar, Šibenik, Zadar

Cena
46 305 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 510

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
46 305 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč