Termín:
24. 11. – 24. 11. 2018
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
416
(16 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Adventná návšteva prepichového barokového zámku Eckatsau a nádherného komplexu kniežackého paláca Schloss Hof.

 
Úvod

1-dňový autokarový zájazd

 
Doprava

Autokar

 
Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

 
Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 8:30 hod). Prvou zastávkou bude zámok Eckartsau . Pôvodný kamenný vodný hrad sa zmenil na prepychový barokový zámok, v ktorom kedysi pobývali František Ferdinand, ale aj posledný rakúsky cisár a uhorský kráľ Karol s rodinou. Korene zámockých dejín však siahajú až do 12. storočia. Po prehliadke zámku a vianočných trhov odchod na zámok Schloss Hof . Areál nádherného komplexu kniežacieho paláca sa rozprestiera na ploche vyše 50 ha. Palác bol vystavaný na pokyn princa Eugena Savojského. Jedinečná krása zámku zapôsobila aj na Máriu Teréziu, ktorá ho darovala svojmu manželovi avšak nasledujúce generácie habsburských panovníkov sa už o letnú rezidenciu nestarali a Schloss Hof chátral. František Jozef z neho urobil koncom 19. storočia výcvikové miesto pre armádu a zámok ostal pod správou armády. Následne sa sem nasťahovalo spolkové vojsko, potom armáda nemeckého Wehrmachtu a napokon vojaci Červenej armády. Až v r. 2002 bola založená spoločnosť s cieľom revitalizovať toto vzácne kultúrne dedičstvo. Najväčší vidiecky zámocký komplex tak opäť získal svoj niekdajší lesk a dôstojnosť. Prehliadka zámku, následne individuálne voľno na vianočných trhoch. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Eckartsau, Schloss Hof

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.


Advent na barokových zámkoch

Číslo zájezdu: 915513
Rakousko, Dolní Rakousko, Vídeň, Eckartsau, Schloss Hof

Všechny termíny a možnosti (1)