Termín:
24. 11. – 24. 11. 2018
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
407
(16 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Adventná návšteva prepichového barokového zámku Eckatsau a nádherného komplexu kniežackého paláca Schloss Hof.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 8:30 hod). Prvou zastávkou bude zámok Eckartsau . Pôvodný kamenný vodný hrad sa zmenil na prepychový barokový zámok, v ktorom kedysi pobývali František Ferdinand, ale aj posledný rakúsky cisár a uhorský kráľ Karol s rodinou. Korene zámockých dejín však siahajú až do 12. storočia. Po prehliadke zámku a vianočných trhov odchod na zámok Schloss Hof . Areál nádherného komplexu kniežacieho paláca sa rozprestiera na ploche vyše 50 ha. Palác bol vystavaný na pokyn princa Eugena Savojského. Jedinečná krása zámku zapôsobila aj na Máriu Teréziu, ktorá ho darovala svojmu manželovi avšak nasledujúce generácie habsburských panovníkov sa už o letnú rezidenciu nestarali a Schloss Hof chátral. František Jozef z neho urobil koncom 19. storočia výcvikové miesto pre armádu a zámok ostal pod správou armády. Následne sa sem nasťahovalo spolkové vojsko, potom armáda nemeckého Wehrmachtu a napokon vojaci Červenej armády. Až v r. 2002 bola založená spoločnosť s cieľom revitalizovať toto vzácne kultúrne dedičstvo. Najväčší vidiecky zámocký komplex tak opäť získal svoj niekdajší lesk a dôstojnosť. Prehliadka zámku, následne individuálne voľno na vianočných trhoch. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Rakousko
  • Místo dle CK: Eckartsau, Schloss Hof

Dolní Rakousko, Vídeň

horské středisko Hochkar

http://www.hochkar.com

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Advent na barokových zámkoch

Číslo zájezdu: 915513
Rakousko, Dolní Rakousko, Vídeň, Eckartsau, Schloss Hof

Všechny termíny a možnosti (1)