Termín:
8. 12. – 8. 12. 2018
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
483
(19 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Navštívme predvianočný Einstadt, pútnický kostol Bergkirche, Dóm sv. Martina, či múzeum skladateľa Jozefa Haydna. Hlavným cieľom nášho výletu však bude Esterházyho zámok, ktorý nás okrem bohatej histórie rodu Esterházyovcov očarí pravou vianočnou atmosférou.

Úvod

1-dňový autorkárový zájazd

Doprava

Autokar.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:30 hod.) do Eisenstadtu . Po príchode prehliadka mesta. Pozrieme si pôsobivý pútnický kostol Bergkirche s kaplnkou milosti, kalváriou a Haydnovým mauzóleom, mohutný Dóm sv. Martina, Kostol františkánov a kláštor s rodinnou hrobkou Esterházyovcov, bývalý dom Jozefa Haydna s múzeom, kde návštevníci môžu vidieť originálne rukopisy, hudobné nástroje a iné spomienkové predmety spolu s multimediálnou prezentáciou, ktorá poskytuje živý obraz o živote a tvorbe tohto veľkého hudobného skladateľa. Klenotom mesta je veľkolepý barokový Esterházyho zámok , ktorý 300 rokov slúžil kniežacej rodine ako jej hlavné sídlo. Prehliadka historicko-umeleckých expozícií zámku a najväčšieho vínneho múzea v Rakúsku s viac ako 700 exponátmi, ktoré sa nachádza v podzemí zámku. Po prehliadke individuálne voľno a návšteva adventného trhu v historických priestoroch zámku, na ktorom nebudú chýbať umelecké a remeselné výrobky, vianočný punč, všakovaké dobroty a zaujímavé tipy na darčeky. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách (cca o 20:00 hod.).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Eisenstadt

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Advent na Esterházyho zámku

Číslo zájezdu: 905440
Rakousko, Burgenlandsko, Eisenstadt

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
So 8.12 – So 8.12.2018
bez ubytování
1 den
bez stravy
19 EUR